Skocz do zawartości
flasht

Obudowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyscie mi polecic jakas wzglednie tania ladna obudowe, ktora NAPEWNO mialaby miejsce na wiatraczek z boku (najlepiej 120mm) oraz NAJLEPIEJ z gory (tez najlepiej 120mm) ? A no i zeby sie zmiescil zalmanik na procka na plycie Abit NF7-S 2.0, bo teraz o ile nie boje sie pilowac zapinki, zeby sie zmiescila, o tyle poprostu mi sie nie miesci pod zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudna sprawa. Ale jesli chcesz tanio, to w tej klasie cenowej do powiedzmy 200 zl to tylko Modecom - rozgladnij sie na www.modecom.pl - tam sobie poogladasz czy spelniaja twoje wymagania. A jesli masz troszke wiecej (powiedzmy do 500 zl to Chieftec).

 

No chyba ze chcesz sama bude i do tego osobno dobry zasilacz - w tym wypadku bierz to co ci odpowiada, ale tanio chyba nie bedzie. Sam zasilacz to min 150 zl (Chieftec 1136H) + obudowa min 100 zl, czyli wyjdzie gdzies 300 zl, wiec lepiej chyba dolozyc jeszcze 100 zl i miec porzadnego Chiefteca - IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudna sprawa. Ale jesli chcesz tanio, to w tej klasie cenowej do powiedzmy 200 zl to tylko Modecom - rozgladnij sie na www.modecom.pl - tam sobie poogladasz czy spelniaja twoje wymagania. A jesli masz troszke wiecej (powiedzmy do 500 zl to Chieftec).

 

No chyba ze chcesz sama bude i do tego osobno dobry zasilacz - w tym wypadku bierz to co ci odpowiada, ale tanio chyba nie bedzie. Sam zasilacz to min 150 zl (Chieftec 1136H) + obudowa min 100 zl, czyli wyjdzie gdzies 300 zl, wiec lepiej chyba dolozyc jeszcze 100 zl i miec porzadnego Chiefteca - IMHO

Oj moze zle sie wyrazilem... Wzglednie tanio znaczy do 500 pln za sama bude bez zasilacza. Wszedlem na modecom ale niestety nie ma tam nic o tym jakie wiatraczki mozna zainstalowac :( I jeszcze nigdy nie widzialem zadnej obudowy co by miala wiatrak na gorze... WHY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko - polecam www.chieftec.pl - tam sie rozgladnij

Kurde... dlaczego obudowa ktora ma te same numerki: BX-01B-B-B inaczej wyglada na chieftec.com a inaczej w sklepach internetowych ? Ja chce taka co ma szybke i miejsce na wiatrak 120mm:

Dołączona grafika

 

a nie jakies gowienko:

Dołączona grafika

 

A w ogole to jak to jest z tymi drzwiczkami z przodu? Czy panel z galkami do kontroli fanow sie pod to to zmiesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobna obudowe, tyle ze CX - ale to prawie to samo. Wiec co do paneli kontrolnych - z tego co widze u mnie to te panele z wystajacymi galkami sie nie zmieszcza. Musisz poszukac takich z przyciskami - jest ich nawet troche, tyle ze maja wiecej bajerow i sa troche drozsze. Po zamknieciu klapki miejsca jest tak na oko z 1 cm wiec niewiele, jak chcesz miec panel z galkami.

 

A co do miejsca na wentyle - ponoc sa jakies stare typy i nowe typy - nie wiem dokladnie, ale te nowe to te ktore sa na stronie www.chieftec.pl . Jedyny sposob zeby to stwierdzic to isc do sklepu. Jak mieszkasz w duzym miescie to masz tam komputronik - tam wiem ze maja pare chieftecow na miejscu - idz i sobie zobacz.

 

PS: Te drzwiczki z szybka mozesz dokupic osobno - np www.angela.pl - polecam ten sklep - kupowalem pare razy i sie nie zawiodlem.

 

I co do miejsca na wentyl 120 mm - ja mam wlasnie taka obudowe i mam tam wentyl, z tymze jest maly blad. Nie wiem jak inne, ale moja miala miec ten system bezsrobkowy na wentylator (zatrzask - ten fioletowy na zdjeciu co u ciebie widac) a nie miala - musialem zamontowac na srubki. W sumie nawet lepiej bo przynajmniej wentyl dobrze sie trzyma, ale pozostaje niedosyt, bo mialo byc a nie ma.

 

A oto moja buda ( ta srebrno-czarna, trzecia od lewej na stronie)

http://www.chieftec.pl/index.php?action=cx01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobna obudowe, tyle ze CX - ale to prawie to samo. Wiec co do paneli kontrolnych - z tego co widze u mnie to te panele z wystajacymi galkami sie nie zmieszcza. Musisz poszukac takich z przyciskami - jest ich nawet troche, tyle ze maja wiecej bajerow i sa troche drozsze. Po zamknieciu klapki miejsca jest tak na oko z 1 cm wiec niewiele, jak chcesz miec panel z galkami.

To mnie zmartwiles, bo na 3.5'' nie ma z przyciskami :(

A z tych wiekszych ladny jest tylko:

Dołączona grafika

 

Nie ma chieftecow bez tych glupich drzwiczkow?

A na angela.pl nie ma takiego panelu bocznego ;( :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa Chiefteci bez klapki - poszukaj na ich stronie

 

A co do bocznych drzwiczek z szybka - np:http://www.angela.pl/index.php?action=SzukanieWynik&IDKategorii=78

Chiefteci bez klapki sa mniejsze ... i znowu zalman by sie nie zmiescil... A jesli chodzi o szybke to ja juz nie rozumiem... to chyba ta sama co w: http://www.chieftec.com/products/Workcolor/BX01.htm , ale...

540x205x522 mm (DxWXH) Material: 1.00 mm SECC steel.

For PSII PSU or PSII Redundant PSU. EMI shielding for different card.

Optional with 1 X 120 mm + 5 x 90 mm fans. Hadr Disk installed by patent rails.

Smart screws for 5.25" CD-ROM installation. Screwless PCI card clipper for fixing.

Drive Bay: 4 x 5.25" + 2 x 3.5" FDD. 6 x 3.5" HDD. Special spring design for anti-vibration.

Built-in USB 2.0 / Audio Jack/ 1394 IEEE board. Maximum internal zone design for server use.

To gdzie ten 120mm fan? Myslalem ze wlasnie na tej szybce...?

A w ogole to te panele... jest w kolorze czarnym i szarym... a obudowa ktora mnie interesuje ni czarna ni szara nie jest... znaczy jest szara ale nie taka szara... czy moze ona jest czarna? (patrz zdjecia powyzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie niby czarne chiefteci są w kolorze antracytu

 

a co do miejsca pod wentylatorek - nie ma takich narazie oryginalnych chieftecowych drzwiczek z dziurka 120mm, tylko 92mm lub 80mm

A czy inne czarne rzeczy jak np nagrywarki tez sa nie-czarne? czy poprostu nie beda tego samego koloru?

Dołączona grafika - To sie nie zmiesci pod drzwiczki??? To jeszcze zalezy jak to wyglada... nigdzie nie moge znalezc zdjecia z otwartymi drzwiczkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chiefteca BX 01 B B B. Kupowałem go jeszcze przed felernym faceliftingiem, i powiem ze jest niezła.

Montowanie hdd z rutyny zamienia się w przyjemność. :D Jedyny minus tej obudowy to waga :oops:

Jeśli masz 500 zł to bierz bez wahania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...