Skocz do zawartości
Piotr-ch

Komp sie nie uruchamia. Nawet nie pika.

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z kompem. Otóż chodzi o to, ze sie nie uruchamia. Monitor nie wykrywa sygnalu, pali sie tylko czerwona lampka na obudowie, przez chwile sie pala lampki od CD, ale potem nic sie nie dzieje. Nawet nic nie pika, co oznacza, ze BIOS sie nie uruchamia nawet. Patrzylem do srodka - wszystkie kabelki sa poprawnie podlaczone. Jakby co, to szukalem podobnego tematu, tylko ze byly tylko takie, ze chociaz pikalo na starcie. dzieki za pomoc. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było trochę topików o tym nawet z takimi samymi objawami jak twoje.

tylko nie chce mi się szukać :oops: ale były i to niedawno.

Tak wiec.

1. Zrób reset BIOS - zworka Clear CMOS lub wyjmij baterie na parędziesiąt

sekund przy odłączonym zasilaczu.

2. Porozlaczaj wszystko powyjmuj pamięci, proca powkładaj od nowa i sprawdź.

3. Sprawdź procka u innej osoby czy działa.

4. Sprawdź płytę na innym procku.

W tych ostatnich topikach jakie czytałem to w większości padały proce i sporadycznie płyty.

Ale chyba niemasz za duzego doswiadczenia w "skrecaniu" kompow wiec popros o pomoc kogos innego kto juz to robil. Szczegolnie chodzi o zdjecie radiatora z proca.

Acha zapomialem moze zasilka ci siada i niemoze udzwignac wszystkiego wiec zalatw na sam poczatek inny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokladnie to samo z tym ze bawilem sie troche i sam usmarzylem plyte!!ale objawy identyczne!!pierwsze dwa razy panika i plyta jechala na serwis!!!za trzecim razem powiedzialem ty ruda kur.... :wink: w preta ciac ze mna nie bedziesz!! :lol: popytalem tu i tam zajrzalem gdzie trzeba i okazalo sie ze wystarczylo zrobic "jumpa 10" wymusic na plycie fsb 100 load bios igotowe sproboj a nóż!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc. Ale jakby co, to nie moj komputer sie popsul, tylko komputer kolegi i chcialem mu troche pomoc. Na "skrecaniu" kompow troche sie jednak znam, bo dwa juz w zyciu sam zlozylem. Tylko ze nie bede i tak rozkrecal kompa kolegi. No to jescze raz dzieki za pomoc. pozdro. nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...