Skocz do zawartości
DJ_PP

Celeron D 2,4 / FSB-533Mhz / L2 256KB / Prescott 0,09um

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na moim GIGABYTE GA-8IPE1000-G pojechałem z tym cielaczkiem na 3,6 GHz (stabilny) bez podnoszenia napięcia, szyna była 200 MHz dalej nie kręciłem bo nie miałem czasu:) kręci się wściekle o ile pamiętam mam serię która najlepiej się kręci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie jakie temperaturki sao przy idel i przy 100% obciążonym procku poskadałemkumplowi komp na tym i troche mnie przeraziły temperatury bez o/c na starcie mal 56 stopienkowa ja mam takie pytanie jakie temperaturki sao przy idel i przy 100% obciążonym procku poskadałemkumplowi komp na tym i troche mnie przeraziły temperatury bez o/c na starcie mal 56 stopienkowa ja mam takie pytanie jakie temperaturki sao przy idel i przy 100% obciążonym procku poskadałemkumplowi komp na tym i troche mnie przeraziły temperatury bez o/c na starcie mal 56 stopienkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temperaturki są przerażające na boxowym wiatratorze. Wygląda on nawet nawet ma tam jakiś kawałek miedzi i nieźle dmucha... ale tylko wygląda, po zamontowaniu Najtańszego najlipniejszego bloq WC temperaturki spadły bardzo bardzo.

Czyli na 1.45v. 3.78Ghz przy pełnym obciążeniu mam 45C. wcześniej 63C.

Co do zasilacza to poci się przeraźliwie i niepozwala mi podciągnąć proca wyrzej... wkońcu to tylko 300w ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam Celerona D 2.53 i nową płytę Gigabyte GA-8I848P-G, Celeron kręcił się nieziemsko. Na standardowym napięciu Windows poszedł na 3.80 GHz... tylko był niestabilny.... Ale do rzeczy. Zmiejszyłem OC tak do 3.2 GHz, szyna na 175. Wszystko działało ok, odpaliłem prime 95 i Burn'in test... chodził tak ze 6 minut i nagle B000m! :)

Wyłączył się PeCet... próbuję wączyć ale zapala sie na chwile i gaśnie... Wiatraki zaczynają się kręćić i stają... Gdy wystygł :) po włączeniu już się nie wyłącza ale nie może wystartować, nie kręcą się dyski... moje podejrzenia to zasilacz... bo na takie zabawy był zdecydowanie za słaby... 300W... co myślicie o tym... mam nadzieję że procek i płyta są całe.... heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jaką serię? A tak w ogóle zastanawiam się nad kupnem p4 1MB 2.4ghz na szynie 533. Ciekawe czy też tak dobrze się będzie kręcił jak celek...

Lepiej dolozyc i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakiegos 2.8 lub 3.0 , mialem 2.4 Prescotta i zmienilem ostatnio na 3.0, róznica jest odczuwalna, HT i FSB 200, tamten krecil sie na 3.330Mhz a ten na standradowum vcire jak narazie 3600Mhz, musze zmienic zasilke najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bartek_st i SuperRzeźnik:

coś za wysokie temp. macie na tych prockach... (źle załozony wentyl?) ja na celku D 2,4 @ 3,0 mam góra 42 st...

A jaka masz mobo? ja na abicie is7-e i P4 3.0E mam idle 42 a w stresie przy obciazeniu 100% (prime + kodowanie divx) mam 58 -60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bartek_st i SuperRzeźnik:

coś za wysokie temp. macie na tych prockach... (źle załozony wentyl?) ja na celku D 2,4 @ 3,0 mam góra 42 st...

A jaka masz mobo? ja na abicie is7-e i P4 3.0E mam idle 42 a w stresie przy obciazeniu 100% (prime + kodowanie divx) mam 58 -60.

Jaki coolerek ?

 

Ja na 3.0@3.6 w idel mam 41 w stresie 58, wentyl pentagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze tpo troche glupie pytanie ale chcialbym podkrecic mojego Celerona D 2,4Ghz na cos wyzej :) Oczywiscie posiadad do tego plyte GIGABYTE GA 8IPE1000G. Chcialem sie tylko narazie dowiedziec jak go wogole podkrecic bo zauwazylem albo przeoczylem ze w biosie nie mam mozliwosci zmiany FSB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Termaltake Silent Tower i woda nie bedzie potrzebna z tym mozna krecic do woli a krecic sie oplaca, jest prawie tak szybki przy 3.6 jak p4 560 B)

a i nie kupuj tych pentagramow miewiem czy to standard ale u mnie prz otwartej obudowie procek przekraczal 70 a to juz nie zdrowa temp widzalem te celeronki chodzace na 4Ghz ale to sie nie oplaca lepiej skonczyc na 3,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...