Skocz do zawartości
Kwiaciol

Co potrzebujemy do sieci takiej, jak....

Rekomendowane odpowiedzi

Ja i mój kuzyn chcemy zrobić sobie sieć, taką jak

 

mój dom

2 kompy

te 2 chciałbym połaczyć

kablem, albo jak mi

poradzicie

 

dom kuzyna

1 komp w przyszłości dwa, ale zajmijmy sie tylko jednym

a ten bezprzewodowo z tamtymi dwoma

 

Chyba potrzebujemy:

kuzyn - antenka kierunkowa, karta sieciowa bezprzewodowa + kabel z karty do anteny

ja - 2 karty sieciowe, jakis switch/hub/ap coś tego typu, antena +kabel do anteny

 

Moglibyście podac konkretne przedmioty z odnośnikami gdzie kupić

 

 

Dziękuję za wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łącze radiowe to pamiętaj o odegłości!!! A do małej sieci nie ma sensu w switcha inwestowac. Nie podałeś jezcze czy i ewentuanie jak LAN będzie połączony z internetem... A to też może zmienić listę zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będzie internetu. Tak, chodzi o łącze radiowe między moim domem a kuzyna, ale nie wiem jeszcze jak połączyć te dwa w domu. może zwykły LAN. Jakie propozycje co do połączenia tych 3 Kompów. Ale jednak w przyszłości będzie wiecej kompów (dojdą 2 albo 3), dlatego wolabym być już przygotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję pobawić się w dwie zmostowane radiowo sieci lokalne. Wszystko działało by sprawnie, szybko i dawało wrażenie profesjonalności ;) Ale że rozwiązanie to do najtańszych się nie zalicza, wieć w polowych warunkach najrozsądniej będzie zrobić tak:

Kuzyn: radiówka+antentka

Ty: w jednym z komputerów jeśli istnieje taka możliwość radiówka i antenka +sieciówka, kolejna sieciówka w drugim kompie. Tanio, na potrzeby domowe wystarczająco niezawodnie, aczkolwiek zeby na drugim kompie byl lan, dug musi chodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, ze to dobre i wystarczajace roziązanie, ale z drugiej strony lepiej bobawić się tymi ap i switchami, ponieważ jak już wspomniałem w przyszłości dojdzie napewno czwarty komp (możliwe że 5 też, ale ten dopiero za rok). Chyba przychylę sie do tego pomysłu, ale z ciekawości spytam jak by wyglądało to ze switchemi i ap??

 

(czysta ciekawość)

 

Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla zabawy drogą radiową przydałyby się dwa mosty radiowe, aczkolwiek nawet pojęcia nie mam czy coś takiego produkują. Poszukaj, poczytaj... Jesli chodzi o komunikacje radiową o ja strasznie z tylu zostalem... Nawet protokołów nieznam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...