Skocz do zawartości
a225

Karta do Athlona 64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem abyście mi pomogli wybrać kartę graficzną do takiego zestawu: Athlon 64 3000+, płyty głównej EPOX 8KDA3J i pamięci 512 DDR Kingston. Ten sprzęt dopiero zamawiam i jeszcze do mnie nie doszedł, ale również myśle nad zmianą płyty głównej ( obecnie GeForce 2 440 :( ). Za karte chciałbym dać coś w granicach 400 zł, nie więcej jak 500. Proszę o jak najszybszą i fachową pomoc. Chciałbym aby takie gierki jak Doom 3 śmigały mi bez problemu :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciał , żeby mój zastępczy GeForce 2 obsługiwał DX9.0 .... i jeszcze żeby mikołaj mi przyniósł X800 .... aha i żeby na świecie nie było wojen ;)

 

.. stary :) nie ma lekko... karty nie wybiera się - mam tyle a tyle , ale CHCE zeby mi Doom3 fajnie chodzil. Jak chcesz to bedziesz musiał dać więcej jak 400-500. Kup sobie 9800se 256 bit , dobrze by bylo jakby byl z takich co maja wieksze prawdopodobienstwo na soft-mod'a [ statystycznie]

 

pzdr i nie obraź się na docinke na początku , to taka wiesz , bo jak widze temat " Mama athlona 64 jaka mam kupić karte " to tak smiesznie brzmi.. :)

 

UPDATE: Nie gramotycznie jest , ale niestety nie mam podzielnej uwagi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie dopiero kupiłes nowy zestaw i juz chcesz go wymienic,tzn płytę główną.Chyba ze się pomyliłes.Poczekaj do swiąt szykują się nowosci tzn gf6x00,mowa o tych naj tańszych.Być może twoje niedorzeczne zyczenie się spełni?Chodzi oczywiscie o 6600 i niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego procka radzę jaką kolwiek kartę 12 lub więcej potoków renderujących bo inaczej to ten sprzęt bedzie i tak do niczego :P.

Ja kupiłem rok temu to co mam teraz i kartę właśnie za 500zł i teraz jak pomyślę to wolałbym p4 2.4 który było prawię o połowę tańszy i radka 9800 pro :D (wtedy jeszcze niebyło kart z 12 potokami).

Wydajność układu zalerzy od jego najsłabszego ogniwa :D więc niekupuj chłamu do dobreko kompa.

A co ro dodatkowego ramu :D to jak ja dodałem sobie 512 MB zauwarzyłem wzrost wydajności ok. 5% więc niewiem czy się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega bardzo trafnie powiedział,im karta lepsza tym lepiej.Najlepiej weź 6800 ultra w tandemie.Tylko weź jakis wypasny model,dobrej firmy,wtedy będziesz mógł je jeszcz podkręcić.No i taką grafikę najlepiej podziwiać na 21calowym monitorze[LCD byłby lepszy].No chyba ze niemasz tyle kasy.Niestety jak tak to pozostaje ci tylko kompromis.Spawacz=>Przecie 12 potoków mają słabsze z tych najsilniejszych,a to jest pewnie 1500zł i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej na takie rzeczy jak 12 protokołów to mnie nie stać.. Karta no do 600 zł to i tak będzie dużo :( Mam takie pytanie czy do grania ( bo do czego innego karta może być potrzebna :P ) najbardziej liczy się pamięć DDR, liczba bitów, taktowanie rdzenia, taktowanie pamięci czy coś jeszcze innego ? Chciałbym wiedzieć na co patrzeć aby kupić coś co mi będzie wystarczeć na jakiś czas, a jednocześnie nie wydać za dużo bo i tak dużo ostatnio zainwestowałem w kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze niezabardzo chcecisię poszukać informacji na forum i wolisz napisać co ci potrzeba i sie poprzyglądać co ludzie nato.No więc co ja ci mogę w paru zdaniach napisać,bo niechce ,mi się pisać tego samego po raz ktorys.Najlepiej uszeregować karty według potoków im więcej tym lepiej.Jesli chodzi o taktowanie procesora to porównanie można robić tylko kart wyposażonych w takie same chipy.Jesli chodzi o pamięć to tutaj panuje większy ład i tutaj raczej pamięci b.szybkich nie będzie miała karta ktora ich nie potrzebuje.Wbrew pozorao mając 600zł można poszukać w nowosciach karty 8potokowej[9800pro ma 8].Tak tak jesli kogos to interesuje to proszę poczytać ostatnią [45]stronę topicu przklejonego pt."niewiesz co kupic",to chyba wszystko.Zapraszam do dyskusji na ten temat w tamtym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...