Skocz do zawartości
rout

flop (?) nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

mam taki problem... podlaczam fdd do kompa [amd k6-2 500mhz , aopen ax59pro , 192mb ram , samsung 4.3gb] i podczas bootowania z dyskietki [dysk. startowa win98se] wyskakuja 2 bledy[naprzemiennie]:

-couldn't load dos. press any key to retry [cos w tym guscie]

oraz info , ze dysk jest zly i mam wlozyc inny.

probowalem z innym flopem , z inna tasma i [gluteus maximus] zimna :/

chcialem zbootowac kompa z dyskietki bo chcialem sformatowac dysk a tak to... wiecie co:?

o co chodzi? problem w sprzecie? podejrzewam gniazdo fdd na mobo ale moze sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... no ok , napisalem ze tak zrobilem , ale takie 'buki' byly na fdd ktory niedawno kupilem , niesprawdzany wczesniej. potem wzialem flopa z mocniejszego kompa no i dioda juz byla ok , swiecila sie dopiero przy czytaniu z dyskietki , ale raz 'chrobotnelo' i to wszystko :/ potem wywala ze nie moze zaladowac dosa i mam nacisnac jakis przycisk aby sprobowac jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... wlasnie zauwazylem ze w gniezdzie fdd na mobo nie ma 1 pina :?

gorny rzad , 3ci od prawej [gorny czyli blizej luki w gniezdzie]

wyglada na to ze tego pina nie bylo od nowosci , w kazdym razie nie zostal ulamany bo jest ziejaca dziura. ma to jakis wplyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrz niepowinno byc tam tego jednego pinu.

Ale kombinuj dalej z podpinaniem FDD i tymodwracaniem tasmy ja sie z tym meczylem troche az wkoncu udalo sie. Wiec masz pare mozliwsci podpiecia wykorzystaj wszystkie bedzie dzialac (jezeli jestes pewnien ze FDD jest dobre)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...