Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak jak na rysunku są białe kreski. A czym: ołówek (raczej nietrwałe i mogą być problemy), albo lakier prądoprzewodni! Nie wiem czy napewno tak jak na rysunku, ale na 99% (sam nie próbowałem), tak przynajmniej wyczytałem!

1522332[/snapback]

to ma byc zwykly oluwek(taki za 50gr w kiosku) ?? i mam nim poprostu kreski postawic ?? :mur: Narazie wycisnelem z tego mojego sprzetu max 208*9 przy 1.625v gdy zwiekszam v to i tak nic nie daje <_<

 

---------------

Sempron 2200+ | Mobo Asrock K7VT4A+ | noname256(333) KingSton 256(400)| geForce FX5500 256/128 | zasilka 350v hyba noname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma byc zwykly oluwek(taki za 50gr w kiosku) ?? i mam nim poprostu kreski postawic ?? :mur: Narazie wycisnelem z tego mojego sprzetu max 208*9 przy 1.625v gdy zwiekszam v to i tak nic nie daje  <_<

 

---------------

Sempron 2200+ | Mobo Asrock K7VT4A+ | noname256(333) KingSton 256(400)| geForce FX5500 256/128 | zasilka 350v hyba noname

1522821[/snapback]

Normalny ołówek, chociaż lepiej by chyba było jakbyś kupił miękki, wtedy więcej grafitu (który przewodzi prąd) zostanie na procku.

PS. Ja mam 191*11 przy 1,7V (na 1.625V nie wstawał). Bardziej z fsb nie moge raczej iść bo nie mam zablokowanego PCI, a dzielnik wynosi 1/5. Więc musze odblokowac mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny ołówek, chociaż lepiej by chyba było jakbyś kupił miękki, wtedy więcej grafitu (który przewodzi prąd) zostanie na procku.

PS. Ja mam 191*11 przy 1,7V (na 1.625V nie wstawał). Bardziej z fsb nie moge raczej iść bo nie mam zablokowanego PCI, a dzielnik wynosi 1/5. Więc musze odblokowac mnożnik.

1523911[/snapback]

Ja teraz nawet ladnie wykrecilem wyjelem staro kasc 256(333) i zostawilem KingSton 256(400) i moj Semp 2200+ poszedl narazie bez zmiany v na 220*9 ale pujdzie jeszcze wiecej mam nadizeje w prime95 hodzil przez 2godz i 40 min bez zadnych awari i zwiech tem w idle 47-8 aw stresie max 54 ( dolaczylem do procka 2wiatrak maly Cooler Master wisi obok radiatorka na 2 zapalkach :P :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha jesze 1 gdzie sprawdzic ile mam teraz na tym 220*9 PCi bo sie boje trohe wiecej podkrecac bo moze dysk mi pasc WD 7200obr 80Gb

 

~~~~~~~~~~~~~

Sempron 2200+(220*9:P 1.6v) | Mobo Asrock k7vt4a+ | 256(400) KingSton (2 kosc noname 256(333) wyjeta) | GF FX 5500 256/128 (275/400) |

WD 7200obr 80gb | zasilka 350v Hyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha jesze 1 gdzie sprawdzic ile mam teraz na tym 220*9 PCi bo sie boje trohe wiecej podkrecac bo moze dysk mi pasc WD 7200obr 80Gb

 

~~~~~~~~~~~~~

Sempron 2200+(220*9:P 1.6v) | Mobo Asrock k7vt4a+ | 256(400) KingSton (2 kosc noname 256(333) wyjeta) | GF FX 5500 256/128 (275/400) |

WD 7200obr 80gb | zasilka  350v Hyba ;)

1527169[/snapback]

No właśnie niewiem kaj to sprawdzić (może się dać w jakimś programie dołączonym do płyty gł.)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha jesze 1 gdzie sprawdzic ile mam teraz na tym 220*9 PCi bo sie boje trohe wiecej podkrecac bo moze dysk mi pasc WD 7200obr 80Gb

To jesteś genialny siedzisz na Asrocku k7vt4a+ (KT400a) i pytasz się czy twój dysk wytrzyma FSB 220 :mur:. Pewnie pochodzi z miesiąc i padnie na tym pci 44MHz. Ta płyta ma dzielnik max 1/5 nie ma 1/6 bo ta płyta oficjalnie nie wspiera FSB 400. ściągnij sobie gdzieś program "SiSoftware Sandra" on pokazuje ile płyta ma PCI, AGP itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha jesze 1 gdzie sprawdzic ile mam teraz na tym 220*9 PCi bo sie boje trohe wiecej podkrecac bo moze dysk mi pasc WD 7200obr 80Gb

 

~~~~~~~~~~~~~

Sempron 2200+(220*9:P 1.6v) | Mobo Asrock k7vt4a+ | 256(400) KingSton (2 kosc noname 256(333) wyjeta) | GF FX 5500 256/128 (275/400) |

WD 7200obr 80gb | zasilka  350v Hyba ;)

1527169[/snapback]

ten asrock nie na sisie?

 

musisz wiedziec jaki masz dzielnik na pci/agp i sam sobied policzyc, bo ja tam nie znam programu ktore ci pokaze owe taktowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesteś genialny siedzisz na Asrocku k7vt4a+ (KT400a) i pytasz się czy twój dysk wytrzyma FSB 220 :mur:. Pewnie pochodzi z miesiąc i padnie na tym pci 44MHz. Ta płyta ma dzielnik max 1/5 nie ma 1/6 bo ta płyta oficjalnie nie wspiera FSB 400. ściągnij  sobie gdzieś program  "SiSoftware Sandra" on pokazuje ile płyta ma PCI, AGP itp.

1527251[/snapback]

no to hyba bede musial sie pobawic mnoznikiem jezeli oczywiscie jego odblokuje :/ zmniejszylem fsb do min t.j. 166*9 A tak apropo muj kolega ma tez te same MOBO i hodzi jemu jusz przez ok8m-cy na FSB210*9 tez ma sempka 2200+ karte ma slabszo a reszta tak jak ja :/ <_<

~~~~~~~~

Sempron 2200+(220*9:P 1.6v) | Mobo Asrock k7vt4a+ | 256(400) KingSton (2 kosc noname 256(333) wyjeta) | GF FX 5500 256/128 (275/400) |

WD 7200obr 80gb | zasilka 350v Hyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to hyba bede musial sie pobawic mnoznikiem jezeli oczywiscie jego odblokuje :/ zmniejszylem fsb do min t.j. 166*9 A tak apropo muj kolega ma tez te same MOBO i hodzi jemu jusz przez ok8m-cy na FSB210*9 tez ma sempka 2200+ karte ma slabszo a reszta tak jak ja :/ 

dużo też zależy od dysku ogólnie WD źle znosi dużą częstotliwość pci wiem to bo sam siedzę na takim dysku lepiej sprawuje się tam np. seagate może akurat twój kolega ma ten dysk i dlatego jeszcze nie padł :wink:

 

aha nie doczytałem ze ma ten sam dysk co ty może ma poprostu szczęście ale kiedyś może go braknąć i dysk odmówi posłuszeństwa

Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj sempron 2400 na standardowym zegarze cholernie sie grzeje :/ w spoczynku ma 50-54 stopnie. moze ze jest tera tak goraco ale tera to jest lekka przesada :/

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji w instrukcji Asrocka K7VT4A+ jest opisane coś takiego jak Hybrid Booster co oznacza, że

"In order to provide advanced performance, the Hybrid Booster provides the CPU Multiplier, CPU Vcore voltage adjustment, CPU Frequency Stepless control, and AGP/PCI Frequency control features.

With the CPU Multiplier, power user could change the processor multiplier setting to get the best performance of CPU speed.

The CPU Vcore adjustment helps to power up the CPU core voltage to support the CPU overdrive demand.

The CPU Frequency Stepless control provides a CPU clock frequency upward/downward adjustment interface.

The AGP/PCI Frequency control provides the interface of AGP/PCI frequency value setting.

However, to perform overclocking is at risk of hardware damage and boot failure. With two safety features, "ASRock U-COP" and "Boot Failure Guard", Hybrid Booster will minimize the risk of overclocking.

ASRock U-COP helps to protect the CPU from overheating while the CPU frequency or core voltage is overdriven.

The Boot Failure Guard will be automatically issuing the safe boot up mode while the improper overclocking setting inducing the system boot fail.

Under the double safety protections and with performance enhancement, Hybrid Booster is definitely a Safe Overclocking design for you.

Więc jak najbardziej jest możliwe wbrew niedowiarkom ustawienie szyny 200 mhz i wtedy dzielnik mamy 1/6 dla PCI co potwierdza Sandra 2005. Ustawienia zworkami magistrali 200 mhz testuje juz od 6 miesiecy i sporo o tym czytałem ale widzę, że za mało bo zawsze ktoś mnie oświeci na siłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak najbardziej jest możliwe wbrew niedowiarkom ustawienie szyny 200 mhz i wtedy dzielnik mamy 1/6 dla PCI co potwierdza Sandra 2005. Ustawienia zworkami magistrali 200 mhz testuje juz od 6 miesiecy i sporo o tym czytałem ale widzę, że za mało bo zawsze ktoś mnie oświeci na siłę

Przyznam się że miałem tego asrocka przed moim asusem i rzeczywiście miał możliwość ustawienia zworkami fsb 400MHz tylko że KT400 nie obsługuje takiej magistrali widocznie ten asrock jest jakimś wyjątkiem zresztą ta firma cały czas zaskakuje jakimiś dziwnymi pomysłami typu KT400 z SATA czy płyty z możliwością upgradu ja teraz tak jak w podpisie mam na drugim kompie płyte na KT400 i max co mogę ustawić zworkami to 333MHz nie ma opcji 400 to już sam nie wiem jak jest z tym asrockiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak między nami to wczoraj wieczorem kompletnie zgłupiałem :) w moje łapki wpadł komputer z płytą Asrock K7VT4A Pro i płyta miała uszkodzony radiator na chipsecie poprostu się nie trzymał i był to wynik działań przerażonego właściciela :). Więc zdjąłem taki sam radiator z padłej płyty i przystąpiłem do zmiany. Moje zdziwienie sięgnęło zenitu a kopara mi opadła ze zdziwienia kiedy na chpisecie K7VT4A Pro zobaczyłem oznaczenia KT600 zamiast KT400! jedynym sensownym wytłumaczeniem tej sytuacji jest to, że firma Asrock kierując się popytem na swoje dzieła w ostatnim czasie a drakiem na rynku chipsetow KT400 montuje podobne cenowo chipy do tanich płyt nie informując nabywców. Bo i po co:) a KT600 na pewno wspiera 200mhz magistralę. A płyta jest nowa kupiona 3 tygodnie temu z biosem V1.40!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że są to wprawdzie stabilne płyty pod semprona ale ich wydajność pozostawia wiele do życzenia. Ciekawy test porównujący dwa "demony szybkości" ze stajni tej firmy znalazłem pod linkiem http://www.sirius.pl/art.php?id=191&typ=test&aid=159 gdzie opisano właśnie Asrocki K7VT4A Pro i K7S41. Cóż mam maszyne do pisania na Asrocku z sempronem 2200+ na pokładzie i 256 ramu no name i to działa bez zwiechy na skype, mozilli, wordzie, troszkę filmy ogólnie za tą cenę to jest ok. Podkręcony testowo sempron na 2500+ przy chłodzeniu boxowym i programowym S2kCtl ma w idle 34 a w prime95 48`C a w Sandrze 2005 dzielnik pokazuje dla szyny 166 1/5 a na 200 1/6 wiec spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że miałem tego asrocka przed moim asusem i rzeczywiście miał możliwość ustawienia zworkami fsb 400MHz tylko że KT400 nie obsługuje takiej magistrali widocznie ten asrock jest jakimś wyjątkiem zresztą ta firma cały czas zaskakuje jakimiś dziwnymi pomysłami typu KT400 z SATA czy płyty z możliwością upgradu ja teraz tak jak w podpisie mam na drugim kompie płyte na KT400 i max co mogę ustawić zworkami to 333MHz nie ma opcji 400 to już sam nie wiem jak jest z tym asrockiem

1530257[/snapback]

Podejrzewam że KT400 dawno sie nie produkuje a to co jest to resztki rezerw.

To samo czeka KT600 jeśli nie już teraz.

Osobiście odradzam asrocka, kiedyś miałem asrocka k7s8x. Pierwsza płyta padła po 2 tyg., druga po1 mies. więc wymieniłem na gigabyte na nf2 i ok, blokuje szyne AGP i kręce procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja kupiłem ostanio semprona 2500+ box oznaczeń nie znam bo mi proca na płyte w sklpeiemontowali. płyta głowna Asus A7N8X-X. 256 MB good ram redeon 9550 128 mb 80 gb seagate dvd gsa-4163B lg. Jak mogę podkręci tego proca inne podzespoły ? pilne.

GG- 5593952 | emial-mgostan@gmail.com :) :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pechowy model??

Podpowiedzcie mi czego jeszcze sprubowac , bo zastanawiam sie czy go nie pchnac.

 

Mam semprona 2400+ i chcialbym z niego wycisnac chociaz 212x10 czyli 3000+.

Konfiguracja sprzetowa :

 

Mombo- Abit NF7-S v2.0

ramki - Hynix BT-D43 512mb

zasilka - ATON 350 -

+12- 16A

+5 - 40A

+3.3 - 20A

+5sb = 3A

-5 - 0.5

-12 - 0,8

 

Prubowalem uzyskac chociaz 210x10 na biosach:

ABITA

D27 619R2 by Trats

D26 2.0.5 Taipan

D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04

 

Niestety niz z tego nie wyszlo .

Prime w tescie Smal FFTs wywala sie po 6 testach czyli po zakonczeniu 3-8k oraz 3-10k

W tescie IN-place large FFTs wywala sie bardzo szybko , do 10min

 

Doradzcie mi cos, bo wolalbym go nie sprzedawac jesli mozna cos zrobic.

Pozdrawiam.

 

PS.

Testowalem przy napieciach na cpu od 1,6 do 1,8 oraz 2,7 na pamieci.

Edytowane przez p@vel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock K7VT4A Pro to jakaś dziwna hybryda, producent dodał mu SATA a na żadnej płycie z kt400a nie widziałem SATA(wiadomo, że zalezy od mostka południowego). Brat ma zwykłą Asrock K7VT4A+ na fsb 200 częstotliwości na pci i agp szaleją. Widać Asrock K7VT4A Pro to nic innego jak troszke lepsza płyta od poprzednika. ale wycieli numer z tym kt600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tj. mój pierwszy posti od razu pytanie:) Mianowicie mam Abita AN7, 512 DDR i semprona 2500. CHciałbym się dowiedzieć na ile mogę go podkręcić(radiator w połowie miedziany jeśli to ma coś od rzeczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos poswiecic minute i odpisac na mojego posta? (2 wyzej)

1548484[/snapback]

A jakie napiecia? Daj moze wiecej [V] na procka i na ram i zobacz jak bedzie... a jakie masz chlodzenie? a druga sprawa.. propnuje zmienic zasilacz

 

sorki nie doczytalem twojego posta.. daj na ram 2,9.. :twisted2:

Edytowane przez Bruce_LEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz porownywalem z kolega i niby mam lepsze parametry a on ma Athlona 2100+ i ma o wiele wiecej skreconego niz ja bym chcial. Ramki HynixyBT podobno chodzily na 500mhz u goscia od ktorego kupilem. Chlodzenie to Pentagram QC 80ALCU.

Ja prubowalem na napieciu v1,8 nie sadzisz ze 1,9 to zaduzo dla fsb213?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum masz tu full o napięciach i zasilaniu!!! Nie mówiac już o podkręcaniu!!! Ile razy można to samo!!! Nigdy nie masz pewności co do możliwości podkręcenia sprzętu a jak toś ci mówi, że ram i procek chodzą na tyle i tyle to więcej rezerwy sprawdź na początku na 200 mhz bez podnoszenia napięcia zrób test prime95 przez 24 godziny i jak się nie wyłoży to wtedy próbuj dalej po 1mhz i znów test!!! Powoli a nie walisz od razu 210 i się zastanawiasz co jest, bo proc się nie kręci. Poczytaj sobie http://komputery.katalogi.pl/temat53965/ potestuj i za 3 dni napisz co osiągnąłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hehe chcialem się zapytać jakie Wam się udało najnizsze napiecie ustawic na sempie tak zeby sie podniósł dodaje, ze moj rekord to 1,1V gdy procek jest ciepły (30 st.), obecnie jest na 1,275 i jest stabilny jak skała.

Oczywiscie tutaj jest przypadek 9,5 x 100 MHz = 952MHz :)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe chcialem się zapytać jakie Wam się udało najnizsze napiecie ustawic na sempie tak zeby sie podniósł dodaje, ze moj rekord to 1,1V gdy procek jest ciepły (30 st.), obecnie jest na 1,275 i jest stabilny jak skała.

Oczywiscie tutaj jest przypadek 9,5 x 100 MHz = 952MHz :)

1552860[/snapback]

poprzegladaj wczesniej.

to masz kiepski procek :P

umnie chodzi na 133MHz x 9,5 przy 1,1V :D

 

a co to za najnizsze napiecie jezeli plyta niedaje mniej.

jakby byla mozliwosc to bym ustawil 1 x9,5 przy 0,1V .i byloby najnizej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...