Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

witam. do jakiego procesora (athlon) mozna porownac sempa 2,2+(wydajnosciowo)?(powiedzmy ze puszczonego na fsb200)

 

moze  juz niedlugo dolacze do grona osob posiadajacych te proce :lol:

1258063[/snapback]

Tutaj masz bardzo szczegółową tabele => http://www.tomshardware.pl/cpu/20040728/sempron-01.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał. Ja zmieniałem z Athlona XP 2000 na Semprona 3000 za 0 zł. Nie poczujesz różnicy na zmianie. Lepiej odkłada na 64 bitowego albo lepszą grafikę.

1258027[/snapback]

Zgadza sie lepiej zakupic cos nowszego widać najlepiej z duzym Cache typu Pentium 4 Prescott, Pentium 4 Extreme edition , Athlona FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Tak jak pisałem, wymieniać procka nie zamierzam gdyż to co mam mi wystarcza (muszę tylko Pentagrama kupić B) ). Dzięki za wypowiedzi.

 

Anomandarist a może podasz sadres sklepu twojego kolegi, coo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

hehe podac jak podac ale częsci cci załatwic moge sprawdzone:)

1258190[/snapback]

He, he, dobrze się składa B) Właśnie zbieram kasę na nową grafę (ten GF 4 MX to badziew jakiego mało ale przynajmniej wyciąga tyle co FX 5200. Oczywiście w DX7 :wink: ). Czekam aż ktoś kupi mi moją starą płytę główna na Allegro i wówczas zamawiam Radeona 9550 Gigabyta. Ile by kosztował u twojego kumpa (+ ewentualne koszty transportu)? Oczywiście liczę na dobrzą serię + gwarancję która akceptuje vmody (już ołówek z ikei mam) B) B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

moge załatwić ci niewiele taniej czyli 220+18zł za wysyłke kurierską.

1258234[/snapback]

Pasowałoby mi. Ale dopiero jak sprzedam płytę na Allegro bo narazie mam połowę kwoty. Oczywiście wersja BOX. A tak wogole to skąd jesteś?

 

EDIT:

Proponuję na gg przejść gdyż zaraz będą warczeć by prywatne sprawy na Priva załatwiać :)

Edytowane przez blazej_ronin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko przechodziło oprócz prime. Jak miałem 194 to działał i prime i wszystko inne. Jak ustawiłem 200 to działało wszystko inne a prime zwiecha. Jak podniosłem zasilanie o 5 % to wszystko działało OK a prime po dłuższej chwili zwiecha. Jak dałem plus 7,5 % zasilanie to i prime i reszta OK. Wydaje mi się, że prime wykorzystuje procek w sposób taki co najłatwiej znajduje błedy a konkretnie miałem błedy, że czas spodziewany czegoś był ponad jakąś granicę. Dopiero jak Prime pociągnie to można mówić, że procek się podkręcił :).

1250452[/snapback]

przy nominalnym napięciu i fsb 200 mój "semp" nie wstaje...to samo przy podniesionym o 5%. jak dam 10% (więcej możliwości w biosie nie ma :angry: ) to odpala się, ale po krótkiej chwili bios "szaleje" (mruga, zmienia kolory...). widzę, że nawet nie mam co odpalać prime :cry: felerny semp mi się trafił :mur:

 

przy normalnej pracy (fsb 166) temp 42, w prime max 56.

Edytowane przez JHa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wam mam plyte glowna asrock k7vt4a+ i czy jak kupie semprona 2300+ bende mogl puscic go na fsb 200 i czy warto wymieniac mojego durona 1800 na semprona 2300?? za durona oferuja mi okolo 200zl a za 155 kupie semprona czy to sie oplaca??:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak powinno ci pójśc ja na tej płycie na sempronie 2400 pracowałem na 200fsb prez 2 miechy i ales war gut ale płyta ta ponoc nie ma blokady i mnoznik 5 co znaczy ze masz na agp/pci 80/40 czyli duzo zaduzo, ale tak jak mówie u mnie chodziło. A ile płacisz za te płyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak powinno ci pójśc ja na tej płycie na sempronie 2400 pracowałem na 200fsb prez 2 miechy i ales war gut ale płyta ta ponoc nie ma blokady i mnoznik 5 co znaczy ze masz  na agp/pci 80/40 czyli duzo zaduzo, ale tak jak mówie u mnie chodziło. A ile płacisz za te płyte?

1259135[/snapback]

przeciez ta plyte juz mam zobacz na moj opis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czu do .....y ten semp..ja na swoim po podkreceniu na 2100MHz miałem w 3Marku03 o 190 punktów więcej (to chyba sporo) zwłaszcza że mówimy o programach (szczególnie 3Mark03) które testują wydajność głównie kartę grafiki :-|

a pozatym za taką cenę hehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

wiec tak posiadam semprona 2200 @ (9x220) 17.5v ale mam narazie pamiec no-name 256 400 ktora chodzi na 440Mhz 2.8v i kuleje :P

Moja plyta to abit NF7-s 2.0 + bios merllina D26 ver 2.0.04C Discowery i mam pytanko !!!

Jakie kupic pamieci (kosc 512 ktora bedzie chodzila na 440 Mhz) oraz ktory bios merlina polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

wiec tak posiadam semprona 2200 @ (9x220)  17.5v  ale mam narazie pamiec no-name 256 400 ktora chodzi na 440Mhz  2.8v i kuleje :P

Moja plyta to abit NF7-s 2.0 + bios merllina D26 ver 2.0.04C Discowery i mam pytanko !!!

Jakie kupic pamieci (kosc 512 ktora bedzie chodzila na 440 Mhz) oraz ktory bios merlina polecacie ?

1259539[/snapback]

bios

co do mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

wiec tak posiadam semprona 2200 @ (9x220)  17.5v  ale mam narazie pamiec no-name 256 400 ktora chodzi na 440Mhz  2.8v i kuleje :P

Moja plyta to abit NF7-s 2.0 + bios merllina D26 ver 2.0.04C Discowery i mam pytanko !!!

Jakie kupic pamieci (kosc 512 ktora bedzie chodzila na 440 Mhz) oraz ktory bios merlina polecacie ?

1259539[/snapback]

 

co do pamieci kupuj hynixa d43 lub kingstona

 

hynix z reguły na 500 idzie a zwykły kingston 460-480

 

co do biosu polecam 619R2 tRatsa ale niestety niekoniecznie musi dla ciebie byc najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie co mi polecacie:

 

2400+ BOX albo

2500+ OEM

 

akurat te proce sa w tej samej cenie. Bo np. wzialbym 2400+ i odrazu by chodzil na boxowym chlodzeniu natomiast 2500+ by smigal na chlodzeniu od 1700+ (palomino), dopiero po sprzedazy 1.7+ bede mial kase na jakies konkretne chlodzenie. I powiedzmy ze wiecej niz fsb200 chyba bym nie wyjeżdżał. Taki proc starczy? (2ghz - 2.1) ???

 

A i jeszcz jedno - czy te 256 L2 montowane w bartonach dodatkowo daje cos ? Szkoda mi kasy na te bartony a wzialbym sempa. Mysle ze 2 albo 2.1ghz wystarczy do dzisiejszych gier - co wy nato? proc bedzie chodzil przy Radku 9550XT@9600XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wam mam plyte glowna asrock k7vt4a+ i czy jak kupie semprona 2300+ bende mogl puscic go na  fsb 200 i czy warto wymieniac mojego durona 1800 na semprona 2300?? za durona oferuja mi okolo 200zl a za 155 kupie semprona czy to sie oplaca??:huh:

1259018[/snapback]

mam ta sama plyte co ty, i samprona 2200+ na fsb 200 czyli daje to 2500+ chodzi bez problemów a to czy warto zalezy tylko od ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź 2400 lepiej się kręci i spokojnie pójdzi ena te 2ghz na stockowym napieciu

1260393[/snapback]

A BOX starczy do fsb200? Czy musze wydawac ciezkie pieniadze na jakies zalmany czy cus :-|

I tak apropo - spojrzcie na moj konfig i ocencie czy to bedzie ladnie wspolpracowac czy moze raczej nie. I czy jest szansa ze nie pojdzie na fsb200 ? Sprzet juz czeka na te fsb200 - jednak niewiadomo co z prockiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...