Skocz do zawartości
Trendzik

Vpu Recover zresetował akcelerator graficzny ?? Co jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, w kompie siory siedzi sobie karta graficzna ATI Radeon 9600 Pro, zasilacz 300W (no-name) procek P4 2,4Ghz , 512 ram. I jest taka sytuacja, siedze sobie na jej kompie, a tu mi wyskakuje taki komunikat : VPU Recover zresetował akcelerator graficzny, i trzeba kompa restartować, bo karta graficzna zostaje wyłączona!!! Musze reseta zrobić aby działało .... wiecie o co chodzi ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem:) Chyba jestem spostrzegawczy:) A tak na powaznie, sluchaj jesli to jest 300tka w stylu no name codegen lub co gorsza no name made in vietnam bez naklejki czy cos ala to... wlasnie znalazles przyczyne wystepowania tego komunikatu, poczytaj sobie topiki o radkach, np. o 9550 lub 9600. Ten komunikat wyskakuje wtedy gdy procesor graficzny grzeje sie za mocno - z faktu, iz to 9600 to raczej wykluczam, lub wtedy gdy zostaje za mocno podkrecony i BRAKUJE MU NAPIECIA. Oczywiscie malo mocy moze wystepowac nie tylko wtedy gdy krecimy, moze to byc spowodowane poprostu mala wydajnoscia wymienionego super pałer PSU madafaka:) Inne mozliwosci to np. sprobuj zmienic sterowniki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie oszukujmy sie, ale szef 350w to nie jest cos wielkiego i tez przy wypasnym konfigu potrafi wymiekac.

2. Chlodzenie wodne nie pomoze gdy za malo papu grafika dostaje (przy podkrecaniu) - nie koniecznie za malo z zasilacza, tylko za malo jest przydzielane na gpu i memki z pcb... No chyba ze nie podkrecona i ci sie sypie to hm.... sterowniki?

3. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, w kompie siory siedzi sobie karta graficzna ATI Radeon 9600 Pro, zasilacz 300W (no-name) procek P4 2,4Ghz , 512 ram. I jest taka sytuacja, siedze sobie na jej kompie, a tu mi wyskakuje taki komunikat : VPU Recover zresetował akcelerator graficzny, i trzeba kompa restartować, bo karta graficzna zostaje wyłączona!!! Musze reseta zrobić aby działało .... wiecie o co chodzi ???????

 

Po pierwsze primo :arrow: za słaba zasiłka

Po drugie primo :arrow: po diabła masz włączone VPU rec??? Ja mam zawsze off i nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem:) Chyba jestem spostrzegawczy:) A tak na powaznie, sluchaj jesli to jest 300tka w stylu no name codegen lub co gorsza no name made in vietnam bez naklejki czy cos ala to... wlasnie znalazles przyczyne wystepowania tego komunikatu, poczytaj sobie topiki o radkach, np. o 9550 lub 9600. Ten komunikat wyskakuje wtedy gdy procesor graficzny grzeje sie za mocno  - z faktu, iz to 9600 to raczej wykluczam, lub wtedy gdy zostaje za mocno podkrecony i BRAKUJE MU NAPIECIA. Oczywiscie malo mocy moze wystepowac nie tylko wtedy gdy krecimy, moze to byc spowodowane poprostu mala wydajnoscia wymienionego super pałer PSU madafaka:) Inne mozliwosci to np. sprobuj zmienic sterowniki. Pozdrawiam.

Niekoniecznie...mój stary Codegen 300Watt ciągnął bez problemu przez ponad 2 miesiące następującą konfigurację: Athlon 1700+, Ga-7dxe, 3*256 Mb Ram, Radeon 9800Se (8*1@380/600), dwa twardziele, dwa cd-romy, fdd, creative 5.1, sieciówka, modem, karta telewizyjna. Bałem się...ale napięcia drań trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie mam wypasionego cfg (grafa to Radek 8500pro, w dodatku nie kręcona)

po drugie zasilacz, haha koleś dobre, znam pare osob którym szefy 360 wysiadały, a ta 350 dawała rade, zresztą testowałem go na nieco mocnijeszym cfg od mojego (PIV 1.8@3.2, R9500@9700pro i pare dupereli) i ładnie trzymal napięcia

po trzecie - stery, hmm używałem tych sterów już od dawna i po prostu czasem takie cuś wyskoczy w czasie gry (z tym, ze najpierw jest zwis, a po chwli komunikat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Zrobione...a karta się od tego nie usmaży ?? ... co jeszcze można zrobić...wyłączyć FAST WRITESS...??

1) Vpu recover off!!!!!!!

2) Szybki zapis też off!

 

Pierwszy podpunkt na 99% zagwarantuje Ci normalną pracę karty, a usmażyć się nie usmaży - spokojnie 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem:) Chyba jestem spostrzegawczy:) A tak na powaznie, sluchaj jesli to jest 300tka w stylu no name codegen lub co gorsza no name made in vietnam bez naklejki czy cos ala to... wlasnie znalazles przyczyne wystepowania tego komunikatu, poczytaj sobie topiki o radkach, np. o 9550 lub 9600. Ten komunikat wyskakuje wtedy gdy procesor graficzny grzeje sie za mocno  - z faktu, iz to 9600 to raczej wykluczam, lub wtedy gdy zostaje za mocno podkrecony i BRAKUJE MU NAPIECIA. Oczywiscie malo mocy moze wystepowac nie tylko wtedy gdy krecimy, moze to byc spowodowane poprostu mala wydajnoscia wymienionego super pałer PSU madafaka:) Inne mozliwosci to np. sprobuj zmienic sterowniki. Pozdrawiam.

Niekoniecznie...mój stary Codegen 300Watt ciągnął bez problemu przez ponad 2 miesiące następującą konfigurację: Athlon 1700+, Ga-7dxe, 3*256 Mb Ram, Radeon 9800Se (8*1@380/600), dwa twardziele, dwa cd-romy, fdd, creative 5.1, sieciówka, modem, karta telewizyjna. Bałem się...ale napięcia drań trzymał.

Wiesz musze sie przyznac, ze tez mialem Codegena 300w i nawet dawal rade, ale jak by nie patrzec nie chcialem go dluzej trzymac w niepewnosci czy sie spalic czy nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...