Skocz do zawartości
noe9

SLI: pierwsze testy 6600GT i 6800GT :D

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, jak będzie wyglądało to "SLI" u ATI ? Bo niby ma być 50% wzrost, co rozumiem jako wzrost klatek na sek. *2. No ale zobaczymy. W każdym razie gdyby tak było, to SLI się będzie chowało porównując do tej nowej technologii ATI... ale zobaczymy - bo jak zwykle wszystko ładnie wygląda na papierze, zanim tego w życie nie wprowadzą, dopiero wtedy się przekonamy, jaka to prawda z tą technologią ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS... przepraszam, fakt :oops: A to lipa, myślałem, że ma być 100% wzrostu :) Nie rozumiem w takim razie, po co ładować 2*tyle samo kasy za dwie takie same karty i mieć tylko 1/2wzrostu "mocy"? No ale może nie dane mi jest zrozumieć ;) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS... przepraszam, fakt  :oops:  A to lipa, myślałem, że ma być 100% wzrostu :) Nie rozumiem w takim razie, po co ładować 2*tyle samo kasy za dwie takie same karty i mieć tylko 1/2wzrostu "mocy"? No ale może nie dane mi jest zrozumieć ;) :wink:

po to ze jak juz masz niby najmocniejszą karte na rynku a chcialbys jeszcze szybciej i nie masz co zrobic z pieniedzmi to kupuejsz se jeszcze jedno i masz 150% mocy normalnego gf-a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to szybkie. Chyba dopiero karty przyszłej generacji będą osiągać takie wyniki jak teraz GF w sli. Szkoda że nie mam kasy bo bym sobie coś takiego kupił. Ja nie widze wzrostu 50% tylko ponad 70%. A w FarCry jest ponad 100%. Podoba mi sie to SLI. Teraz w segmencie dla entuzjastów ATI raczej nie masz szans :D Moja karta raczkuje wydajnością w porównaniu do tych 6800GT w SLI a co do 6600GT to SLI w tym przypadku to poroniony pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się będzieć kręcić w SLI ;]

Pewnie podwójny przyrost :lol:

Oczywiście nVidia nie chce zrobiś jakiejś mega karty, to każde dwie kupować i łączyć naraz :lol: ;]]

Ale niestety nie stać na to polaków ;/ ... ciekawe ile osób z tego forum będzie mogło cieszyć się dwoma geforcami naraz... ;]

 

PS. I jeśli 2x6600 gorsze od 1x6800 = cała nVidia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto to kupi :lol:

Ktoś komu za wszelką cene będzie zależało na szybkiej grafice. Profesjonalni graficy się ucieszą 2x6800ultra czy coś tam + 2x no niech będzie Xeon i będą mogli szybciej realizować drogie projekty. Kasa szybko się zwróci, wiem co mówie. Oni będa się bawić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że architektura SLI może być przełomem, nawet dla nas - zwykłych użytkowników, ponieważ możemy kupic jedną kartę, a po roku, zamiast sprzedawać i wymieniać, można dokupić drugą taką samą (cena karty do tej pory powinna spaśc ) i cieszyć się zwiększoną wydajnością

cytat jednego z userów oc-forum.org

 

Sam na to nie wpadłem a wydaje mi sie to dośc dobrym rozwiazaniem... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że architektura SLI może być przełomem, nawet dla nas - zwykłych użytkowników, ponieważ możemy kupic jedną kartę, a po roku, zamiast sprzedawać i wymieniać, można dokupić drugą taką samą (cena karty do tej pory powinna spaśc ) i cieszyć się zwiększoną wydajnością

cytat jednego z userów oc-forum.org

 

Sam na to nie wpadłem a wydaje mi sie to dośc dobrym rozwiazaniem... :wink:

jednak chyba bardziej oplaca sie sprzedanie po jakims czasie 6600gt i kupienie lepszej karty...2x6600 = wieksze rachunki za prad i wiecej wydzielanego ciepla. Z drugiej strony 6600gt swietnie sie kreca a dwie maksymalnie podkrecone 6600gt moga razem przewyzszyc wydajnoscia 6800ultra, ale to by trza sprawdzic :wink:

 

dwa gainwardy 600/1300mhz w sli..... :twisted:

 

Profesjonalni graficy się ucieszą 2x6800ultra czy coś tam + 2x no niech będzie Xeon i będą mogli szybciej realizować drogie projekty. Kasa szybko się zwróci, wiem co mówie. Oni będa się bawić

przeciez profesjonalni graficy nie tworzą na kartach nviidi/ati , a na matroxach itp. :P no ewentualnie quadro nvidii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...