Skocz do zawartości
jacobs17

INTEL PENTIUM 1,60A Ghz 512-KB L2 // Do ilu można podkęcać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do ilu można podkręcić bezproblemowo P4 z tematu zmieniając tylko wiatrak? Możecie poradzić jaki wiatrak będzie odpowiedni ? Opcje podkręcania mam w biosie (płyta ABIT) także mogę podkręcić bez problemu chodzi mi ile można i z jakim wiatrakiem. Będę wdzięczny za info!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik masz zablokowany na 16x a oryginalne FSB proca to=100. Więc proponuję w biosie pyknąć na FSB=133 i mamy 16x133=2128 mhzetów przy zablokowanym AGP na 66 i PCI 33. Bez podnoszenia vcore powinien się podnieść. Jeżeli nie to ustaw vcore bezpiecznie na 1,6 i go puść. BOXowy wentyl powinien wystarczyć.

Sprawdzasz tak.

Po restarcie wchodzisz do biosu i sprawdzasz ustawienia jeszcze raz oraz lukasz na temperaturę procka i puszczasz WINDA. W WINDOWSIE instalujesz programy np.AIDA i cpu-z. Sprawdzasz nimi temperaturę oraz ustawienia. No i komp musi chodzić stabilnie więc zapuszczasz jeszcze 3DMARKa 2001 i 2003 jak je przejdzie bez zwisu i wyjścia do Winda to jest OK!

 

Co do wentyla to polecam PENTAGRAMA 80 Cu i 92 Cu są tanie i dobre. Ale zastosuj je dopiero jak będziesz chciał podkręcić więcej niż napisałem chyba że temperatura w stresie przekroczy 55 st.C. Mój 1,8A niedawno chodził na BOXie jako @2,4(FSB133 VCORE AUTO) i miałem max 45 st.C. Ale było mi za mało i dałem na maxa FSB=150 i podniosłem vcore na 1,6 oraz założyłem Pentagrama. Po starcie Winda mam 23st. w normalnej pracy 30-33st a w stresie 43-45st.C. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KURDE!! Przeżyłem horrora :| . Normalnie po ustawieniu FSB na 125 (miałem wtedy równo 2,0GHz) ALE KOMP SIĘ PONOWNIE NIE CHCIAŁ ZRESTARTOWAĆ ! To wyłączyłem go... I JUŻ SIĘ NIE CHCIAŁ WŁĄCZYĆ nic daje POWER i nic się nie dzieje. Biore manual od płyty najpierw próbowałem wyczyśćić CMOS i nadal nic ... :( dopiero wyjęcie BATERII POMOGŁO !! Nie wiecie co może być przyczyną ? Bo teraz próbowałem dać tak jak było na 1,8 GHz i tak samo się zrobiło :( wałek totalny normalnie palce mi odpadają już :( Co robić ???????? Działam na standardzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 125 ale nie podałeś jak wtedy są ustawione AGP i PCI oraz pamięci (być może za dużo?).

Albo napięcie vcore trzeba podnieść? np. do 1,6-delikatnie!

Sprawdź przy ustawieniu FSB na 133 jak pracuje wtedy AGP i PCI (JAK MOŻNA ZABLOKUJ na 66 i 33).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pamieci albo zasilka :/ praktycznie kazdy northwood 1.6 wstaje na 2.0 mi bez zmiany napiecia biega na 2,32 po podniesieniu napiecia najwiecej moge wycicnac okolo 2,6 wszystko na boxowym coolerku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...