Skocz do zawartości
Radco

Philips 17" 107P50 czy Iiyama 17" HM703UT ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stoję przed wyborem kupna odpowiedniego monitora CRT 17" i w drodze eliminacji doszedłem do tych dwu modeli: Philips 17" 107P50 oraz Iiyama 17" HM703UT.

 

Wybór jest trudny, gdyż różnica w cenie jest jak dla mnie znacząca:

Philips

Iiyama

 

Iiyama ma podobno lepsze odświeżanie, natomiast wielu użytkowników chwali sobie tego Philipsa.

 

Jeśli mogę prosić o radę i pomoc w dokonaniu wyboru to będę bardzo wdzięczny. Dodam, że zależy mi na jak najlepszym monitorze, który posłuży mi przez pewien czas i nie będzie sprawiać mi żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Radco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda, roznica w cenei dosc duza. Nie mialem okazji ogladac tej Iiyamy, poniewaz wogole trudno to spotkac w sklepach mi bylo, a tez myslalem nad Iiyama tylko jakims innym modelem. Wybralem tego Philipsa. Sadze, ze to jest abrdzo dobrze wydana kasa, nie zaluje ani troche. Mowisz, ze Iiyama ma wiksze odswiezania a czy 100Hz w 1024*768 nie starczy Ci? Przeciez to i tak duzo. Philipa moge polecic bez niczego. Moze niech sie wypowiedza tez uzytkownicy tej Iiyamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100Hz przy 1024x768 to dla mnie wystarczające odświerzanie. Cena jak i parametry philipsa są dla mnie odpowiednie.

 

Jestem jednak ciekawy opinii użytkowników tej Iiyamy. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto posiada takowy monitor? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wlasnie zastanawiam nad modelem HF703UT, niestety teraz bardzo ciezko go dostac

bylem w sklepie iiyamy i obiecali ze go sprowadza, poki co czekam

kosztuje 799zl

 

tego philipsa widzialem, bawilem sie nim i nie mam zastrzezen, ale jednak napalilem sie na iiyame, dopiero jak bede mial porownanie to sie zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozglądam się po sieci za jakimiś recenzjami, opiniami co do tego monitora i nic nie mogę znaleźć. Chyba jedynym wyjściem będzie sprawdzenie obu monitorów osobiście.

 

HF703UT jest dostępny w komputroniku u mnie w Poznaniu. Cena to 799zł tak jak pisałeś. Pójdę sprawdzić jego możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawialem sie nad tymi samymi modelami monitorow. Kupuje chyba jednak iiyame.

 

Do posiadaczy philipsa: czy dawanie odswiezania 100Hz dla rozdzialki 1024x768 nie bedzie mu szkodzic?? przeciez w jego specyfikacjach jest 90Hz??[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie haszek! :)

 

A dla porównania oto szczegóły techniczne Iiyamy:

 

1600x1280 / maks. 72 Hz

1600x1200 / maks. 77 Hz

1480x1024 / maks. 90 Hz

1280x1024 / maks. 90 Hz

1024x768 / maks. 120 Hz

800x600 / maks. 150 Hz

640x480 / maks. 160 Hz

 

Philips natomiast wg specyfikacji może osiągnąć większe rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawialem sie nad tymi samymi modelami monitorow. Kupuje chyba jednak iiyame.  

 

Do posiadaczy philipsa: czy dawanie odswiezania 100Hz dla rozdzialki 1024x768 nie bedzie mu szkodzic?? przeciez w jego specyfikacjach jest 90Hz??[/url]

nie ma 90hz tylko 100hz a wedlug tego co mowi radko pisze on bzdury bo parametry odswierzania maja identyczne tylko ze phips na plus potrafi obsluzyc wyzsze rozdzielczosci :twisted:

philips jest lepszym wyborem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy philipsa: czy dawanie odswiezania 100Hz dla rozdzialki 1024x768 nie bedzie mu szkodzic?? przeciez w jego specyfikacjach jest 90Hz??

Jak moze mu szkodzi skoro to jest monitor przystosowany do takiej pracy. Moglo by skodzisc, gdybys chcial ustawic jakies niestandardowe odswiezanie. Poza tym chyba nie kupujesz monitora na 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma 90hz tylko 100hz a wedlug tego co mowi radko pisze on bzdury bo parametry odswierzania maja identyczne tylko ze phips na plus potrafi obsluzyc wyzsze rozdzielczosci  :twisted:  

philips jest lepszym wyborem  :D

loobek ja tylko podałem parametry jakie są dane na stronie producenta (patrz Iiyama), więc nie mów mi, że piszę bdury, bo jeślibyś uważnie przeczytał to byś zrozumiał, że napisałem dokładnie to samo co Ty: "Philips natomiast wg specyfikacji może osiągnąć większe rozdzielczości."

 

A tak na marginesie, to czy ktoś widział gdziekolwiek dane Philipsa, ile maksymalnie Hz może być przy danej rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Iiyamę Hf703UT - jestem zadowolony jednakże teraz nie wiem czy bym nie kupił LM703. Ma słabsze odświeżanie ale jest na Diamondtronie (jest płaska - HF703UT nadlewana). Cena podobna, a kineskop jest duzo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pierwsza opinia o Iiyamie. Bardzo fajnie, dziękuję... to rozwiało moje wątpliwości.

Jutro idę zobaczyć Philipsa i prawdopodobnie w sobotę podejmę ostateczną decyzję.

 

Pozdrawiam

Radco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam model iiyamy HM703UT od jakiegoś czasu. Monitor jak dla mnie b. dobry , przy zakupie brałem też pod uwagę model philipsa 107P40 gdyż miał podobne parametry. Pech chciał, że jak już doszło do zakupu to na rynek wszedł model philipsa 107P50 i P40 nagle wszędzie zbrakło, więc kupiłem iiyamę. Monitor ma bardzo dobre parametry (diamondtron to mówi samo za siebie), na codzień pracuję przy rozdziałce 1024x768 @ 120Hz i nie ma najmniejszych problemów, geometria cacy kolory także. Gwarancja sam miód gdyż już zdążył mi się spalić w nim zasilacz :D. Cenowo owszem troche drożej od P50 i ciężko ją dostać ale warto.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam model (HM704UTC) Silver Blue, wyglada tak http://www.usn.ru/upload/catalog/11657210_b.jpg rozni sie tylko obudowa od tego podanego przez Radco. Wysokie odswierzanie, kineskop Diamondtron, bdb opinie w necie.

Tylko ze..:

-moj monitor nie trzyma ustawien poziomu tz. niekiedy zdarza mu sie przesunac o 1mm w lewo, pomaga wyl i wlaczenie monitora(po wlaczeniu jest ok), jest to wada ktora napewno podlega gwarze ale mi sie nie chce oddawac

-jak w windzie ustawic przy 1280x1024 odswierzanie 90 Hz?? to jest moja zagadka

- co do geometrii u mnie jest ok, (NOKIA TEST MONITOR), brzegi monitora hmm daje 8/10

- ostrosc w rogach ekranu 8/10

-OSD- trzeba sie oswoic czyt. bardzo niewygodne z poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pech, nigdzie nie mogę znaleźć Phlipsa, w żadnym sklepie w Poznaniu, może ktoś wie gdzie są dostepne?

 

Czyżby los chciał abym kupił Iiyamę... ;)

 

Dwa złącza D-Sub w Iiyamie służą do podłączenia dwóch kompów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pech, nigdzie nie mogę znaleźć Phlipsa, w żadnym sklepie w Poznaniu, może ktoś wie gdzie są dostepne?

 

Czyżby los chciał abym kupił Iiyamę... ;)

 

Dwa złącza D-Sub w Iiyamie służą do podłączenia dwóch kompów?

A mopze amsz w Poznaniu jakis Media Markt. Wiem, ze sporo osob jest nastawione do niego sceptycznie, ale przeciez w ciagu pieciu dni mozesz oddac monitor o ile mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mopze amsz w Poznaniu jakis Media Markt. Wiem, ze sporo osob jest nastawione do niego sceptycznie, ale przeciez w ciagu pieciu dni mozesz oddac monitor o ile mi wiadomo.

Mam MediaMarkt, ale trochę jak powiedziałeś jestem sceptycznie do niego nastawiony, choć prawdę mówiąc nie kupowałem tam nigdy sprzętu komputerowego, ale kumpel brał tam kompa i dali mu padnięty zasilacz (szczerze, to się dziwiłem mu, że wogóle brał takiego składaka, ale mniejsza z tym...). No nie wiem, przejadę się i zobaczę, skoro mówisz, że można zwrócić w ciągu 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...