Skocz do zawartości
Lagier

New king of silence? Pentagram FREEZONE QVC-120 Cu 16dBa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wlasnie zamontowalem QVC-120 Cu+ na Asusa A7N8X-E...wchodzi :-) Moze sie to komus przyda.

Niestety brak czasu na pomiary - sesja.

 

Co do pytan o oferte...zapraszam na GG: 2232517

A asortyment mozna przejrzec na stronie hurtowni www.action.pl

Pozdrawiam Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

a ma ktos zamontowane to na Epox'sie 8rda+ i zalmanie niebieskim na NB?? da sie to zamontowac?

 

ile stopni dzieli wersje normalna od wersji "+"

1226516[/snapback]

ja mam dokładnie taką konfigurację

musiałem "trochę" poodginać skrzydełka tego Pentagrama, czyli jednym słowem zrobić siłowo przerwę na Zalmana - ale dzięki takiemu zabiegowi wiatrak Pentagrama chłodzi także radiator na NB. temperatura na NB spadła mi o 2 stopnie nota bene - oczywiście na Zalmanie.

wersję z "+" opłaca się kupić na Bartona - bo w podstawowej wersji szerokość miedzi jest o 1 mm szersza niż jądro Bartona i trochę ciężko jest utrafić tak, żeby do rdzenia procka przylegała sama miedź a nie część Aluminium. ale różnicy w temperaturze to nie powinno być zbytniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pentagrama 92, ale w poniedziałek zmienię na 120+ bo wszystko wskazuje na to że wejdzie na moją płytę mimo że socket jest nie dość że u samej góry płyty to jeszcze zaraz przy tylnym panelu, ale wiatrak wyciągowy już mi na pewno nie wejdzie :D

Nie rozumiem dlaczego socket miałby go nie utrzymać. Przecież on się trzyma płyty na 462 punktach lutowniczych!! Jak ktoś nie wie jakie to wytrzymałe to niech spróbuje wyrwać z płytki układ na 16 nóżkach, tylko przewlekany a nie SMD. Bez lutownicy to chyba dźwigiem by trzeba było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pentagrama 92, ale w poniedziałek zmienię na 120+ bo wszystko wskazuje na to że wejdzie na moją płytę mimo że socket jest nie dość że u samej góry płyty to jeszcze zaraz przy tylnym panelu, ale wiatrak wyciągowy już mi na pewno nie wejdzie :D

Nie rozumiem dlaczego socket miałby go nie utrzymać. Przecież on się trzyma płyty na 462 punktach lutowniczych!! Jak ktoś nie wie jakie to wytrzymałe to niech spróbuje wyrwać z płytki układ na 16 nóżkach, tylko przewlekany a nie SMD. Bez lutownicy to chyba dźwigiem by trzeba było.

1231214[/snapback]

proponuje zajzec w specyfikacje socketa! albo po prostu polookaj po forum ile osob zdoopilo socket lzejszymi coolerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że specyfikacja nie przewiduje takiego obciążenia na socket. Specyfikacja mojego proca również nie przewiduje FSB220, specyfikacja grafy również nie przewiduje obecnych taktowań rdzenia i pamięci. Ciekawe że mój komp działa na takich ustawieniach stabilnie.

Zmierzam do tego, że specyfikacja jako taka określa warunki w których dany sprzęt a dokładniej każdy jego egzemplarz MUSI pracować, a jako że producenci raczej nie przepadają za reklamacjami, wolą sobie zostawić dość pokaźny zapas mocy/wytrzymałości bo kosztuje to mniej niż ciągłe wymienianie sprzętu.

A przypadki uwalenia socketa wyłącznie za ciężkim wentylem są raczej sporadyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że specyfikacja nie przewiduje takiego obciążenia na socket. Specyfikacja mojego proca również nie przewiduje FSB220, specyfikacja grafy również nie przewiduje obecnych taktowań rdzenia i pamięci. Ciekawe że mój komp działa na takich ustawieniach stabilnie.

Zmierzam do tego, że specyfikacja jako taka określa warunki w których dany sprzęt a dokładniej każdy jego egzemplarz MUSI pracować, a jako że producenci raczej nie przepadają za reklamacjami, wolą sobie zostawić dość pokaźny zapas mocy/wytrzymałości bo kosztuje to mniej niż ciągłe wymienianie sprzętu.

A przypadki uwalenia socketa wyłącznie za ciężkim wentylem są raczej sporadyczne.

1232076[/snapback]

 

misiu bierzesz pod uwage tylko jedna ewentualnosc ze socket musi odpasc caly a to nie o to chodzi nie uwazasz ze moga urwc sie nozki z tworzywa od socketa na ktorych mocujesz cooler?? bo to raz tak bylo na zwyklym coolerze a co dopiero na takim kolosie. Jak komp stoi to pol biedy ale sproboj go przewiezc :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, chociaż to też zależy od konkretnego socketa (co płyta to inny). Jak jest z porządnego plastiku tak jak na moim DFI to raczej wytrzyma. Jeśli jakiś wentyl jest mocowany tylko na 2 z tych zaczepów zamiast na wszystkie 6 to faktycznie krótka piłka, ale pentagram trzyma się na wszystkich. W zasadzie przerobienie tej zapinki tak aby ją do dziur w płycie przykręcić nie było by zbyt trudne ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, chociaż to też zależy od konkretnego socketa (co płyta to inny). Jak jest z porządnego plastiku tak jak na moim DFI to raczej wytrzyma. Jeśli jakiś wentyl jest mocowany tylko na 2 z tych zaczepów zamiast na wszystkie 6 to faktycznie krótka piłka, ale pentagram trzyma się na wszystkich. W zasadzie przerobienie tej zapinki tak aby ją do dziur w płycie przykręcić nie było by zbyt trudne ^^

1232183[/snapback]

stary mnie kiedys wszystkie trzy na raz pierdzielnely przy montazu slynnego D5TB ja tam plastikowi nie ufam to tylko tworzywo moze byc w jednym miejscu slabsze i klops... jakby Ci 600g walnelo na grafe i reszte urzadzen wpietych w porty PCI mogloby byc calkiem "fajnie" jesli o to chodzi wole dmuchac na zimne ;]]]

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 600 a ponad 700 jeśli chodzi o 120CU+ :P i faktycznie mogło by być ciekawie dlatego myślę o jakimś zabezpieczeniu, ale tutaj najpierw zakładasz blachę na zaczepy a dopiero później dokręcasz wentyl do tej blachy więc szansa na uwalenie ich jest raczej nikła bo podczas zaciskania masz blachę już przy samym sockecie, a nie przy końcach zaczepów. Zresztą zobaczymy jak zmienię.

120CU+ jest faktycznie minimalnie mniejszy. Ma 138mm i 733g, podczas gdy zwykły 120CU ma 144mm i 654g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 600 a ponad 700 jeśli chodzi o 120CU+ :P i faktycznie mogło by być ciekawie dlatego myślę o jakimś zabezpieczeniu, ale tutaj najpierw zakładasz blachę na zaczepy a dopiero później dokręcasz wentyl do tej blachy więc szansa na uwalenie ich jest raczej nikła bo podczas zaciskania masz blachę już przy samym sockecie, a nie przy końcach zaczepów. Zresztą zobaczymy jak zmienię.

120CU+ jest faktycznie minimalnie mniejszy. Ma 138mm i 733g, podczas gdy zwykły 120CU ma 144mm i 654g.

1232753[/snapback]

Mistrzu nie musisz mi mowic jak sie zaklada pentagramy... :> dalej upierasz sie przy swoim... :mur: co z tego ze najpierw zakladasz blache a potem wentyl jak i tak efekt jest ten sam tyle ze sa mniejsze szanse na uwalenie zapinek przy zakladaniu ale obciazenie socketa po zalozeniu coolera jest identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem to bydle (QVC120Cu+). Wlazło idealnie na styk, bo z blachą tyłu obudowy po prostu się styka, a kilka żeberek wchodzi na dobry centymetr między żeberka radiatora na NB (ten niebieski zalman). Trzeba będzie coś z tym zrobić bo przy wyższych obrotach rezonuje. Ogólnie o socket to ja się nie boję (zaczepy mają u mnie 5mm grubości), ale mobo faktycznie może się złamać jeśli nie jest porządnie przykręcone na komplecie śrubek. Nie polecam do obudów które podróżują, szczególnie po naszych polskich drogach.

Jeśli chodzi o wydajność to jest całkiem na poziomie, na procu temperatury minimalnie lepsze niż na QC-92Cu, natomiast temperatura na chipsecie spadła o 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emperatury minimalnie lepsze niż na QC-92Cu, natomiast temperatura na chipsecie spadła o 10 stopni.

1234396[/snapback]

Pocieszyłeś mnie bo u mnie w testach wyszło to samo. Takie :P bydłe niewiele lepsze od 92cu. I myslałem, że coś jest nie tak ale jak u Ciebie jest tak samo to B) OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cały czas zastanawiam co kupić. SI-97 czy Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ ?? Za pierwszym przemawia wydajność, a za drugim możliwość mocowania na każdą platformę. Acha, i do czego się mocuje tego Pentagrama ?? Chyba nie do socketu... :| No i podstawowe pytanie - wejdzie na DFI LanParty NFII Ultra B do Chieftec'a BX-03 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cały czas zastanawiam co kupić. SI-97 czy Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ ?? Za pierwszym przemawia wydajność, a za drugim możliwość mocowania na każdą platformę. Acha, i do czego się mocuje tego Pentagrama ?? Chyba nie do socketu... :| No i podstawowe pytanie - wejdzie na DFI LanParty NFII Ultra B do Chieftec'a BX-03 ??

1247588[/snapback]

niestety producent nie przewidzial innego mocowania only socket :/ mocowanie podobne do innych modeli Pentagrama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on niestety odbiego wydajnością od Si-97 i to znacząco :/

1247616[/snapback]

no niestety to fakt jednak to nie jest taka roznica jak podaja serwisy ta roznica wynosi 2 - 4*C zalezy jak krecisz proca jesli extreme ssaj IS97 jesli lajcik :D to wsysaj 7000B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas planowałem Si-97 ze względu na prosty montaż, teram mam SP-97 (już sprzedany, jutro wysyłam) ale przy wentylu na 5V nie jest on bóg wie jak wydajny, za to jak mu się da przynajmniej 7V.. sami sobie odpowiedzcie :) Ale to już stanowczo za głośno jak dla mnie (chociaż i tak mam bardzo cichy 92mm Panaflo). Teraz mi tylko zasilacz pozostało wymienić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy mają Pentagrama 120+ QVC powiedzcie czy nie zakrywa slotu pamięci ??Czy pamięci wchodzą bez problemu ??Fajnie by było jakby sie wypowiedzieli użytkownicy socket A jak i amd64.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Panowie, którzy mają Pentagrama 120+ QVC powiedzcie czy nie zakrywa slotu pamięci ??Czy pamięci wchodzą bez problemu ??Fajnie by było jakby sie wypowiedzieli użytkownicy socket A jak i amd64.

Pozdro.

1254589[/snapback]

mam Pentagrama QVC120 CU (bez plusa), ale gabarytowo nie ma różnicy żadnej.

na płycie Epoxa 8RDA+ wchodzi bez problemu, z zamontowanym radiatorem na NB (Zalman niebieski, ten wysoki) był kłopot, ale odgiąłem ramionka Pentagrama i wszystko się pięknie zmieściło.

na pamięci nawet nie zachodzi, choć trochę na nie dmucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na socket 939 chyba bedzie problem bo tam są pamieci blizej ??

Czy moze on byłby nad nimi jesli by nachodził ??

1254801[/snapback]

zalezy od konstrukcji mobo czasem pamieci sa umieszczone blizej socketa czasem dalej czasem socket jest blizej agp umieszczony (MSI K8N Neo2) co powoduje problemy w montazu coolerow o sporych rozmiarach. Jesli chodzi o s939 musicie lookac na specyfikacje danej plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam zamiar kupic epoxa 9nda no i zaczynam sie martwic cooler tzn 120 + kupilem wczesniej na allegro bo byl do wylicytowania i udalo mi sie go kupic za 100 zl dlatego go wziolem(nowka) ale nie wiem jak to bedzie na tej plycie wygladalo :) bude mam chiefa big towera wiec problemow nie bedzie wiecie moze czy na ta plyte wejdzie bo cos mi sie wydaje ze wejdzie na sloty pamieci hmm jesli okaze sie ze tak to bede go mial do sprzedania i bede musial sprawic sobie QVC 100:/ sa chetni w razie czegi na 120 + ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...