Skocz do zawartości
Lagier

New king of silence? Pentagram FREEZONE QVC-120 Cu 16dBa!

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam watpliwosci jak smarowac te procesory, jedni pisza zeby nalozyc troche pasty na srodek rdzienia i nie rozsmarowywac tylko docisna c radiator i pasta sama sie rozejdzie , a inni ze by samemy rozsmarowac sam juz nie wiem co jest lepsze , help

 

PS: czy do montazu Pentagrama QVC120+ trzeba wyciagac plyte głowna z budy ??? mam AMD64

Edytowane przez ivan06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam zamiar montowac ten cooler , ale po wyjeciu plyty z s939 (ASUS A8V) pod plyta a dokladnie pod prockeiem gdzie wedlug instrukcji trzeba umiescic metalowa podstawke i do nie przymocowac kolki do montazu , tylko ze jest taki problem ze tam juz jest podstawka metalowa ktora byla do montazu coolera boxowego. Nie da sie tej plytki oderwac , nie wiem co teraz zrobic czy montowac do tej blaszki o coolera boxowego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten cooler i stwierdzam jedno , jak ustawie na regulatorze minimalne obroty to wentylator nie jest w stanie wystartować i coś z niego buczy, jak ustawie ok 1500 rpm to startuje zawsze .....

następna rzecz : przy 1200 rpm jest głośniejszy niż qc 92cu na 1600 rpm

 

może mi ktoś powiedzieć co sie dzieje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sam nie wiem co robić , na minimalnych rpm jest super cicho , ale jak dam 1500 rpm tak żeby startował to wentylator jest mocno słyszalny ........

 

to normalne czy tak sie trafiło ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina regulatora napięcia. Wymień na podobny , ale od Zalmana i będzie wiatrak startował bez problemu. U mnie jest identycznie, ale wiatrak pracuje sobie na 1440 obr./min- przynajmnije wymusza trochę lepszą wydajność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim abitku jest regulacja od 8 do 12 v , ale używam regulatora bo przy 8v mam 1600 rpm a to za głośno .......

 

cholera , czy uwas przy 1500 rpm też wam tak szumi wentylator na pentagramie ????

niejest super głośno ale wiatrak jest bardzo dobrzesłyszalny ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie regulator Zalmana jak ci nie pasuje i przestań już gadać. Radiator jest b. dobry jak za tą cenę i w moim odczuciu i tak cichszy niż podobny Zalman CNPS 7000 Al CU na 1600 obr./min ( koszt wymiany mnie wynius 7 zł ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to ujołeś ...

radiator bardzo doby , ale wentylator do [gluteus maximus] bo za głośny ...

dopytuje sie bo nie wiem czy nie reklamować tego coolera !!!

dlatego sie pytam , jak u was pracuje qvc 120 cu na 1500 rpm przy otwartej budzie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie regulator Zalmana jak ci nie pasuje i przestań już gadać. Radiator jest b. dobry jak za tą cenę i w moim odczuciu i tak cichszy niż podobny Zalman CNPS 7000 Al CU na 1600 obr./min ( koszt wymiany mnie wynius 7 zł ;P)

1313613[/snapback]

mów za siebie - widocznie według innych nie jest wcale taki super - a kzdy ma prawo wypowiadać własne sądy :)

 

 

równie dobrze koledzy mogli by powiedzieć "żebyś przestał gadać " i że "radiator jest" kiepski "jak za tą cenę"

 

tobie pasuje i krzyż ci na drogę - innym nie pasuje

 

i wcale nie jest taki tani bo Freezer 7 (dużo tańszy i wg mnie cichszy) jest wydajniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany...tu chodzi o regulator napięcia za 6 zł, a nie cały radiator. To on powoduje, że nie chce odpalać się przy 1200 obr.

 

Z resztą dzieki rozmiarom chłodzi takze mojego VM-101 na grafice i chispet- czego chceć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może wystraczy dać równolegle do regulatora kondensator ????

bo rozumiem że regulator pentagrama nie chce odpalać bo niema tego kondensatora i sie nie może uruchomić wentyl ????

 

pozatym ztego co widze to nie kosztuje to 6 zeta .........

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=43716202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowke nie uzywana wogole z tym ze wersje + nie kupilem jeszcze plyty i procka ale mam dylemat bo nie bede raczej zylowal procka wiec 100 by mi wystarczyla no i chcial bym miec swobodny dostep do pameci a z tym na 9nda moze byc problem wiec mzoe ktos by chial kupic ? cena do uzgodnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, przeczytalem cale info na temat tych ukladow chlodzenia i troche sie juz zakrecilem :mur: . Mialem zamiar kupic Zalmana CNPS7000B-Cu, ale teraz zastanawiam sie na zakupem tego Thermalrighta Sp-97 (miedzianego) + jakis Noisblocker 92 cm. Głownie chodzi mi o cisze, poniewaz niedlugo przenosze kompa do sypialni a lubie sobie czasem posiedziec przy kompie w nocy to nie chce przeszkadzac przy spaniu.

Wiem ze ten Zalman mi sie zmiesci a co z tym Thermalright'em?

 

A i co myslicie na temat tego nowego chlodzenia od Zalmana na karte graficzna VGA VF700-Cu chce zamienic swoja "suszarke" z 5900XT (gigabyte'a) na to cudo.

 

Moj sprzet to:

 

Barton 2500@3200 (11x200)

Asus A7N8X Deluxe

GEIL 2x512 400

Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W

obudowa: ANTEC seria Solution SLK3000B

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam qvc 120, tak samo nie chce startowac z najnizszych obrotow, natomiast martwi mnie temperatura procesora, mam semprona- bartona 3000 s. A 166x12 i w windowsie pracuje mi z 44-45*C na maksymalnych obrotach, uzylem pasty arctic ceramique, temperatura jest dokladnie taka sama jak na tym rozwarstwiajacym sie chawnie, co je dodali do radiatora, jakies pomysly ?? moze dalem za duzo pasty ?? Aha, plyta glowna to gigabyte GA-7n400-l, ardiator miesci sie na niej na styk z zasilaczem i na nic nie nachodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz zakladal zalmana 7000 na te mocowania socket a od pentagrama treezone'a ? Potrzebuje jesli ktos zna wymiar miedzy otworami w tej czarnej metalowej blasce, bo zmieniam mobo na taka, ktora nie ma otworow wokol soc. a i jesli moj zalman by pasowal na te mocowanie, to nie musial bym kupowac nowego coolera.

1364364[/snapback]

Pytalem juz na temacie o freezone 80al-cu, ale nie uzyskalem odpowiedzi. Moz tutaj ktos mi odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płyte raczej na 100% wejdzie. Ważna jest odległość od zasiłki. Ja mam qvc100 w midi tower i musiałem montowac zasilacz pod kątem :D I jest na styk.

 

 

Ten cooler jest za 79 pln tak więc musze wymiary zdobyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...