Skocz do zawartości
SebNET

FPS w grach - od czego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Od paru dni nurtuje mnie to pytanie, lecz nie mogę znaleść na nie odpowiedzi, więc zapytam was. Mam kompa już dwa latka i praktycznie nic w nim nie wymieniałem oprócz karty muzycznej. Mój sprzęt to:

 

Intel Pentium 4 1.7 GHz

Intel Desktop Board D845BG (czy jakoś tak).

256 DDR RAM

GeForce 2 Titanium

 

Gram praktycznie w jedną grę - Call of Duty, tam standardowo biegnąc przed siebie mam 60 na wolnym powietrzu do 90, 100 FPS w budynkach. Kiedy mapki są bardziej wyspecjalizowane spada mi do 20,30 FPS.

Od kilku dni mam takie dziwne przygody z komputerem, że mam 60 FPS, a nagle 30 w tym samym miejscu gdzie stoje, niewiedziałem czym to może być spowodowane, więc poprosiłem kumpla, żeby przyniósł do mnie swojego Sapphire Radeon 9800 Pro 256 MB. Karte zamontowałem, zainstalowałem nowe Catalisty i odpaliłem CoD. Co się okazało miałem troche lepiej o jakieś 20 FPS, ale to wszystko. Miałem z 80 non stop i 125 FPS (tyle jest max w CoD) jak patrzyłem w ziemię. Od czego są te spadki FPS ? Wiadomo karta no, ale nietylko, procek jeszcze nie jest tragiczny, wiec może RAM ? Bardzo proszę o odpowiedź.

 

pS. Proszę o nie odpisywanie mi w stylu - kup nowego kompa, bo będę zmieniał sprzęt w styczniu to tak dla informacji.

 

 

 

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na laptopie z procem 750 i karcie z 8 mega pamieci i 128 ramu i grajac na tym samym silniku (counter-strike) wyciagam srednio 60 fpsów... i moim zdaniem najwazniejszy w tej grze jest ram... oczywiscie ja gram na win98 co dalo mi te 30 klatek do przodu ;)... to ile masz klaTEK NIE ZALEZY tylko od sprzetu ale jak go ustawisz i czy powylaczasz wszystkie zbedne bajerki ;)... a i przydaloby sie tez wylaczyc aplikacje ktore masz w tle jak komunikatory i temu podobne... ja tez przed kazdym uruchomieniem uzywam programiku freeram xp ktory czysci mi ten ram i dzieki temu wydajnosc w grze troche wzrasta ;).... a no i tak jak napisali przedmówcy...sprawdź czy nie jesteś "zainfekowany"...pozdro...

P.S.

A tak w ogóle to ten topic pasuje mi do dzialu z grami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...