Skocz do zawartości
hotkey

!!!! PoMoCy !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dość dziwny problem. Mianowicie mogę zainstalować sobie jeden z dwóch systemów: Win98 i WinXP . Niestety w każdym z nich mam kilka problemów:

1) Win98 - nie wiem czemu, ale może dziwnie to zabrzmi, ale ten system pyka mi podczas przegrywania plików z jednej partycji na drugą. W czasie korzystania z CDRW dzieje się to samo. Ach i jeszcze jedno. CDRW TEAC 24 nagrywa płytę 19 minut(mimo, że prędkość ustawiona jest na full, czyli 24x). Co najlepsze do niedawna wszystko było OK, a teraz nie pomaga nawet ponowna instalka(próbowałem chyba z 5 różnych Win98).

2) WinXP - bardzo fajny system, ale gierki działają mi wolniej aniżeli na 98. Zrozumiałbym 5fps, ale to są różnice rzędu 25-30fps przy ustawieniach fastest.

 

Konfiguracja mego kompa:

Duron 800Mhz, 256 Ram 133Mhz, IBM 30GB 7200obr/min., TEAC 24/10/40, ABIT KT7A-Raid , GeForce 2 MX 200 32 RAM, SoundBlaster 1024, Pentagram Diablo wew.

1) Win98 + Detonatory 27,7

2) WinXP + Detonatory 28,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz wlaczony DMA ..... tez mialem ten problem kiedys......... wlaczylem DMa i no problem....... plytka w 4 min gotowa :) Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc robisz tak. Najpierw robisz 2 lub więcej partycje. Na D instalujesz WIN98 bądź ME. Instalujesz stery, progsy gry itd. które będziesz używał pod WIN98 (ME). Potem instalujesz na C WIN XP. Dorzucasz stery i cały syff. Jak pewnie zauwarzyłeś XP storzył menu uruchamiające się podczas ładowania systemu :-) Masz wybór co uruchamiasz podczas startu kompa. Jedno mnie zastanawia. Jak bawiłem się WIN XP to gry albo nie działały, albo działały dobrze. Potestuj sterowniki, albo poszukaj w necie bo były gdzieś testy detków pod XP.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorwałem się do komap, a więc jedziemy:

1)to Rafał [CR]Gr00bY Mazur:

Teraz mam taki układ, ale nie jest to ani zbytnio wygodne, ani ekonomiczne

2)to michu:

Nie kupię Intela, chociażby dla tego, że to nie jest wina Procka

3)to Neo_x:

Jak to się sprawdza(czyjest włączone DMA) w Xp, a jak w 98??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o uklad to faktycznie jest nieco uciazliwy z racji instalacji jakby podwojnie oprogramowania. Ja uzywalam dluzszy czas WinXP i pomimo silnej konfiguracji ladowal sie z jakies 5min (o zgrozo :) ) potem pracowal stabilnie i nie narzekalem, wyniki w gierkach duuuuzo lepsze niz w me cz 98 (kwestia dobrania dentek, servis packow do mobo) - uwazam ze powinienes potestowac wlasnie ze sterami w XP aby zapewnic poprawne dzialanie gier - ogolnie rzecz biorac na 10 os - 7 zaobserwowalo przyrost wydajnosci w aplikacjach wykorzytsujacych directx :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dość dziwny problem. Mianowicie mogę zainstalować sobie jeden z dwóch systemów: Win98 i WinXP . Niestety w każdym z nich mam kilka problemów:

1) Win98 - nie wiem czemu, ale może dziwnie to zabrzmi, ale ten system pyka mi podczas przegrywania plików z jednej partycji na drugą. W czasie korzystania z CDRW dzieje się to samo. Ach i jeszcze jedno. CDRW TEAC 24 nagrywa płytę 19 minut(mimo, że prędkość ustawiona jest na full, czyli 24x). Co najlepsze do niedawna wszystko było OK, a teraz nie pomaga nawet ponowna instalka(próbowałem chyba z 5 różnych Win98).

2) WinXP - bardzo fajny system, ale gierki działają mi wolniej aniżeli na 98. Zrozumiałbym 5fps, ale to są różnice rzędu 25-30fps przy ustawieniach fastest.

 

Konfiguracja mego kompa:

Duron 800Mhz, 256 Ram 133Mhz, IBM 30GB 7200obr/min., TEAC 24/10/40, ABIT KT7A-Raid , GeForce 2 MX 200 32 RAM, SoundBlaster 1024, Pentagram Diablo wew.  

1) Win98 + Detonatory 27,7

2) WinXP + Detonatory 28,9

Co do XP i wolniejszych gierek to albo jest to wina sterownikow karty graficznej (poprobuj wszystkie serie) albo (i tu mowie calkiem powaznie i bez zaczepki) wina procka. Poprostu dzialanie windowsa XP duzo zalezy od procesora. Nie wiem czemu tak sie dzieje ale jest o tym mowa juz wiele razy i w gazetach i w necie.

Acha, moze byc jeszcze jedno wyjscie. Zainstaluj sobie nvrefreshfix i poustawiaj odswierzanie w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...