Skocz do zawartości
Gość blepszy

epox 8rd3a+

Rekomendowane odpowiedzi

mam mały problem z ta plyta i prockiem bartek 2500.

a mianowicie na normalnych ustawieniach wyswietla 51C a w stresie kolo 60C.

czy to normalne.

nie jest to napewno wina wentyla..

:cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakis iglo 2510 czy cos takiego on jest do 3200xp i zeby mial takie problemy z 2500.. ehh

co za shit.

:lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz słaby obieg powietrza w obudowie. Ja teraz mam w stresie ok. 50*C. Na otwartej obudowie mam koło 39* więc jest duża różnica. Najlepiej zamontować wentyle przód-tył i powinno pomóc (sam mam zamiar tak zrobić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki miej wiecej konfig jak ty tylko chlodzony pentagramem qc80cu spoczynek 48 stress 54 i mysle ze sa to dobre temperatury do zaakceptowania nie trzeba walczyc o mniejsze

dodam ze obudowa jest zamknieta

a przy otwartej 4349stopni

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki samą płytę, i bartona 2500+@2222mhz do tego Pentagram AlCu 90 i temp w spoczynku to 58C.

Wcześniej, na standardowym wiatraku w spoczynku na niepodkręconym procku miałem 62C.

Obudowe mam bardzo dobrze chłodzoną (3 wentyle - z boku i z przodu wssys a z tylu wysys;) ), wentyl dobrze przymocowany (zresztą -12C w stosunku do standardowego wentyla to wyjasnia). I w stresie jak mam mocno ponad 60C to dotykam radiatora i jest wcale nie taki gorący. Więc może to coś w ogole z tą płytą jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki samą płytę, i bartona 2500+@2222mhz do tego Pentagram AlCu 90 i temp w spoczynku to 58C.

Wcześniej, na standardowym wiatraku w spoczynku na niepodkręconym procku miałem 62C.

Obudowe mam bardzo dobrze chłodzoną (3 wentyle - z boku i z przodu wssys a z tylu wysys;) ), wentyl dobrze przymocowany (zresztą -12C w stosunku do standardowego wentyla to wyjasnia). I w stresie jak mam mocno ponad 60C to dotykam radiatora i jest wcale nie taki gorący. Więc może to coś w ogole z tą płytą jest nie tak?

A' propos wentyli :) Ja mam jeden z przodu, dwa z boku, jeden z tylu, no i oczywiscie na karcie graficznej, procesorze i w zasilaczu czyli razem 7 wentylatorkow i tempertura proca (Barton 2500+) wynosi w spoczynku 38 stopni Celsiusa a w stresie dochodzi do 45-47...

 

Zauwazylem znaczny spadek temperatury procesora przy wykorzystaniu "programu chłodzącego" :) za pomocą wyłaczania nieużywanych cześci układu procesora.

 

Nie pamietam teraz nazwy tego programu bo pisze nie ze swojego kompa jakos SV..cos tam...

Jak tylko dopadne swoja maszynke to podam nazwe...

 

Programik jest naprawde dobry, a przede wszystkim nie powoduje zwisów i innych tego typów kwasów ;), a obiża temperaturke o pare stopni.

 

Własnie dzieki niemu mam teraz 38 stopni na procu, bo jeżeli miałbym patrzeć na cooler, to mając oryginalny cooler AMD (wersja box'owa) to powinienem mieć teraz 45-50 stopni C.

 

Wypróbujecie - zobaczycie, być może to pomoże :)

 

Pozdry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę cośod siebie :) Od niedawna mam Bartona 2800+ na plycie Epox 8RDA+. Procek owiewa bryza z Arctic TC2 (chyba tak to sie nazywalo) ktory rozwija zawrotne 2600 obrotow. W idle temperatura wskazywana prze NVIDIA System Utility / SANDRĘ / EVERESTA to ok 51 stopni. Z temperatura w stresie jest problem :cry: Przykladowy scenariusz jest nastepujacy:

- odpalam dowolna gierke (przyklad MAFIA lub GANGSTERS2 lub COLIN'a)

- po kilku minutach grania niespodziewanie resetuje mi sie komputer :x

- przy ponownym restarcie temperatura podawana przez bios to ok 56 - 58 stopni, czyli chyba nie az tak duzo

 

No i tak wyglada moja sytuacja. Czy ktos jest w stanie powiedziec co jest nie tak :?: Moze grzeja sie pamieci :?: (2x512 Kingston) Zaznaczam ze nic nie jest podkrecane :(

Na chipset, ktory w epoksach grzeje sie niemilosiernie przykleilem kropelka na radiator may coolerek i temperatura systemu to ok 38 stopni. Moge jescze podac napiecia: CPU:1,65 MEM:2,48 CHIP:1,61

 

Bardzo prosze o pomoc, bo doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Ostatnio resetnal sie juz nawet przy skanowaniu antyvirusem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Podaje nazwe oraz link do programu, ktorego uzywam do obnizania temeratury proca ;)

 

S2kCtl v1.4b72 (S2k Control) dla Win9x/NT/2k/XP

 

oraz link do strony producenta ;)

 

http://www.stargaz0r.nm.ru/

 

Pozdrawiam :D

Hey

Interesowałby mnie ten programik. mam Bartona 2500+ nie kręcony. Chłodzę go Arctik Pro Fan 2TC i mam w windzie 43-44* jak pogram to 49-52max.

bardzo sceptycznie podchodzę do takowych programików dlatego mam pyt.

- czy =jest to BEZPIECZNE ?

- jak sie zachwuje komp po załadowaniu takiego prog.

- czy mozan go normalnie odistalować (nie chciałbym robić formatki C - jak coś nie tak będzie)

- czy zauważyłeś jakieś różnice np: jak grasz itp (spadek powera)

- czy ma wpływ na pozostałe kompomenty kompa

 

Thx za moliwie szzbką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Powiem tak, ja nie miałem i nie mam z nim żadnego problemu..

Chodzi sobie w tle, jeżeli zaznaczysz mu opcje "Autorun", praktycznie nie zabiera zasobów systemowych.

 

Nie miałem z jego powodu żadnych zwisów systemu, ani spadku wydajności.

Jest tak, jakgby go wogóle nie było :)

 

Polecam go, naprawdę i zapewniam, iż nie jest to żąden troyan ani tez wirus ;D

 

Co do sposobu odinstalowwywania go - po prostu odznaczasz opcję "autorun" i po zawodach ;)

 

Nie instaluje się go , tylko odpala z folderu w jakim się chce, żeby był.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...