Skocz do zawartości
brion

PH802 czy zmieniac?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu w swoim WC mam PH802 (Maze4 na ATH2800+ i Maze na GPU, nagrz.Jelcz).

Wydaje mi sie ze pompka jest glosna...no moze przesadzilem, ale wydaje mi sie ze nie jest to pompka cicha.... :) (Pompa jest zatopiona)

Zastanawiam sie na kupnem nowej (cichszej)i ciekaw jestem Waszych opini, bo nie mam zadnego porownania. Czy PH802 jest generalnie urzadzeniem glosnym (w konf. zatopionej)?

Wymieniac czy nie? Jak tak, to na jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu w swoim WC mam PH802 (Maze4 na ATH2800+ i Maze na GPU, nagrz.Jelcz).

Wydaje mi sie ze pompka jest glosna...no moze przesadzilem, ale wydaje mi sie ze nie jest to pompka cicha.... :)  (Pompa jest zatopiona)

Zastanawiam sie na kupnem nowej (cichszej)i ciekaw jestem Waszych opini, bo nie mam zadnego porownania. Czy PH802 jest generalnie urzadzeniem glosnym (w konf. zatopionej)?

Wymieniac czy nie? Jak tak, to na jaka?

U mnie jest B. cicha (pojemnik stoi na piance i nie przenosi wibracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę moim PH802, trochę się tłucze.

Wprawdzie przesiadam się na Ehima 1048, ale chciałem strakcyjność podnieść PH.

 

We wszystkich pomkach, chyba, śmigiełko tłoczące wode nie jest na sztywno zamocowane na wirniku, przez co bywa, że się tłucze.

Wkitrasiłem tam kawałek gumy (nie lubie rozwiązań stale wiążących, typu klej), przez co smigiełko nie miało luzów.

 

Poziom głośności znacznie się obniżył, ucieszyłem się, ale powstał inny problem. Mianowicie, pompka czasem nie chce ruszyć do końca, tak jakby nie mogła się zdecydować w którą stronę ma ten wirnik obracać, albo miała za mało siły by go rozpędzić. Łykała trochę powietrza (wynórzałem z miednicy) i z miejsca wrryy elegancko i już pompowała jak trzeba po zanurzeniu.

 

Jakieś tego typu przypadki mieliście?

 

PZDR

 

P.S. A jaki wir w miednicy robiła to głowa mała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to wirnik może obracać się względem osi aby pompka zawsze ruszała.

Gdy posiadałem akwarium wirniki wymieniałem raz na pół roku właśnie ze względu na zwiększający się hałas - wycierają się osie i plastik w magnesie.

Mój l30 chodzi od prawie roku 24godz na dobę, jest nadal cichy (zamontowany w "puszcze" z 5cm gąbki) - naprawdę polecam, nadaje się do bardzo rozbudowanych układów (u mnie 4 bloki, sporo kolanek 90,3m węża)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem swoją 802 na in-line no i tak:

 

- skleiłem wirnik no i nie chciała wogóle ruszać więc odkleiłem go spowrotem

- pompka wcześniej w pojemniku leżała na gąbce i była podwieszona na silikonowym wężyku ale mimo to trzeba było jeszcze więcej gąbki pod pojemnikiem umieszczać bo ten potwór się mi trząsł (jak miałem węże igielitowe cell-fast to wibracje przenosiły sie wężem przez procesor na obudowę :/ ) Niemniej generalnie w wyciszonej korkiem obudowie z zamkniętymi drzwiczkami (przy wyłączonym kompie) ciężko było zorientowqć się że pompa działa.

- pompka uszczelniona chodzi IMO ciszej (mniej słychać odgłos luźnego wirnika i buczenie silnika ale bardziej chlupot zapowietrzonej pompy - woda w zbiorniku lepiej tłumiła chlupotanie ;) )

- obecnie mam pompę podwieszoną pod zasilaczem na gumce do majtasów (nieomal identycznie jak silnik w samochodzie) i praktycznie pozbyłem się wibracji.

- zauważyłem że pompka w położeniu "napisem do dołu" terkocze jak traktor. nie wiem czy ten typ tak ma ;) czy może pompa "uwarunkowała" się w położeniu "napisem do góry" leżąc tak przez rok w pojemniku

 

konkludując: u mnie jest cicha ale trzeba uwzględnić wszystkie przeróbki.

no i jak na pompe za 120 zeta to jest IMO bezkonkurencyjna

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...