Skocz do zawartości
Gość

NF7-SL i HDD na Sata

Rekomendowane odpowiedzi

siema wszystkim , mam problem tylko nie wiem czego to wina ja juz mam dosc glowkowania a do serwisu leciec nie bede bo to blachostka , mam dysk samsunga 80GB z 8MB cache jest podlaczony do SATA1 na abicie NF7-SL i rzecz taka jest ze w biosie mi go nie wykrywa , w poscie na temat raida widnieje dysk , ale nie zawsze win sie uruchomi , instalacja windowsa przebiegla bez problemow , silicon z fdd wgrany podczas instalki ale dalej nie za kazdyjm razem sie wlacza win , nie wiem czy robic update biosy czy to cos pomoze , stery zaisntalowane wszystkie jakie byly mozliwe do zainstalowania :wink: tasme sata juz zmienilem i dalej to samo , nie wiem co to moze byc a moze ktos mial podobny problem to pliska napiszcie co i jak , sorki za topic , moze to juz bylo ale ja nie mam czasu wertowac forum bo jest ogromne , z gory dzieki za pomoc :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mam problem z hdd na sata a nie z biosem , a w tym topicu nie zauwazylem zeby ktos poruszyl temat o porawie w dzialaniu dysku na sata :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie mialem ustawione first boot floppy , second hdd-0 , third cd-rom , teraz przestawilem na fistr serial ata , second hdd-0 i third cd-rom , odpalilo ale zobaczymy czy na dlugo , moze ktos jeszcze sie podzieli uwagami i jakimis radami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem tak jak pisales i jak na razie smiga zobaczymy jak bedzie jak komp bedzie dlugo wylaczony , bo najczesciej wtedy nie chce sie iwn ladowac , mysle nad zrobioniem formata jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to pomoze na stałe

Problem ten potrafi też wystąpić gdy nie jest podpięty prawidłowo dysk na ATA ale to inna bajka

Jeśli masz ustawione botowanie z S-ATA to powinno śmigać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smiga , cala noc komp byl wylaczony rano wstaje wlaczam i zas to samo , proca wykrylo , pamiec sprawdzilo i pisze detecting ide drives i koniec stoi dopiero reset pomaga i laduje sie win , szlak mnie trafi zaraz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tylko dysk na sata , wgralem bios by merlin taipana , i jak na razie smiga mi , no ale zobaczymy jak po nocce sie bedzie zachowywac dysk :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk nowka ze sklepu i sprawny w 100% fakt tego ze windoza smiga zero bledow , tylko ten jeden mankament ze nie zawsze sie win laduje , kilka razy mi pisalo ze nie ma pliku ntdlr czy jakos tak ale po resecie bylo juz oki , czytalem cos o low format na dyskach sata , czy trzeba to zrobic ?? ja zrobilem zwyklego formata podczas isntalki windozy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze mam wazne rzeczy i raczej nie zrobie tego formata , ten blad mialem dwa razy ale juz sie nie pokazuje , jak instalowalem win to na poczatku mialem problemy z jego instalka i siliconem do sata , ale wkoncu poszlo , mysle ze zrobie jeszcze raz zrobie reinstal windy moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaczyna brakować pliku ntdlr to wiele razy oznacza błędy pamięci - plik ten jest ładowany na początku startu windy do pamięci.

Jeśli występuje komunikat braku lub uszkodzenia tego pliku prawdopodobnie pamięci szwankują

Wyjmij przeczyść, zamień miejscami może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes pierwszym i prawdopodobnie nie ostatnim czlowiekiem, ktory ma problemy z ta plyta, wystarczy tylko sprawdzic Abit Forum, zeby sie o tym przekonac.

Abit jak na razie siedzi cicho i nie przyznaje sie do problemu, zostawiajac znalezienie "fix'u" uzytkownikom.

 

Niestety, jak na razie nikt jeszcze nic nie wymyslil.

 

Co bylo sugerowane, to uzycie malego hd (~10GB), na ktorym zainstalujesz msdos i XOSL, ktory ci pozwoli ustawic na stale, z ktorego napedu Windows startuje.

 

Wiem, ze nie jest to idealne rozwiazanie, ale przynajmniej pozbedziesz sie "bolu glowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po sformatowaniu partycij systemowej i reinstalce windowsa i sterownikow do silicona , przy ustawiniach w bosie:

1-floppy

2-hdd-0

3-cdrom

ani razu nie mialem problemu ze startem windy , nawet gdy komputer byl na dluzej wylaczony , interesuje mnie jeszcze jak sie zachowa ta calosc po calej nocy , bo najczesciej wtedy tosie dzialo ze stal na poscie i win nie ladowal sie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...