Skocz do zawartości
rzymo

Mam radiator, potrzebuję do niego CICHY wentyl...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cały miedziany radiator od cooler'a Titana, wyszlifowałem już odpowiednio jego spód i teraz mam problem z doborem wiatraka. Na razie mam 70mm z Glacialtech'a Igloo 2410, lecz jest on dla mnie zbyt głośny, a z kolei na 7V za mało wydajny. Prosiłbym o jakieś propozycje wentylatorów 80mm (większy nie wejdzie :( ), cichszych od wspomnianego, lecz wydajniejszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cena nie gra większej roli, gdyż zależy mi głównie na ciszy. Niestety Papst 80mm, którego miałem nie sprawdził się, gdyż na 12V jest jednak słyszalny...

 

Th0m4S - może to i dobry pomysł z wiatrakiem 120mm - wiałby od razu na NB (mam tam tylko radiator), widziałem ostatnio na Allegro jakiś wentyl 120mm, bodajże był to Akasa (taki z pomarańczowymi łopatkami) za 35zł. Według specyfikacji na 12V ma 23 dBa, puściłbym go na 7V i powinno być ok ;) - no to zaczynam szukać odpowiedniej 120'tki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja decyduje sie na radiator. Wiatraka tez szukam. Narazie mam na oku dwa:

 

TITAN TFD-9225M12S 16,5zł

Wymiary : 92 x 92 x 25mm | Zasilanie: 12V/0.15A/1.8W | Prędkość obrotowa: 2200 obr/min | Przepływ powietrza: 38.35 CFM | Głośność: < 25dBA | Typ łożyska: ślizgowe | Wtyczka: 3pin.

 

Y.S-TECH ULTRA SILENT 45zł

Wymiary: 92x92x25 mm | Zasilanie: 12V/0.1A/1.2W | Typ łożyska: ślizgowe AreoMag | Prędkość obrotowa: 1400 obr/min | Przepływ powietrza: 49 m3/h | Głośność: 18 dB | Żywotność: 80 000 godzin | Wtyczka: 3 pin

 

Jest jeszcze Thermaltake Silent Cat 49zł

Wymiary: 90 x 90 x 25 mm | Prędkość obrotowa: 2500 obr./min | Przepływ powietrza: 52,24 CFM | Poziom głośności: 21 dBA | Napięcie: od 7 do 12 V | Pobór prądu: 2,16 W | Natężenie prądu: 0,18 A | Podłączenie: 3 PIN | Typ łożyska: 1x kulkowe/ 1x ślizgowe | Żywotność: 60000 godzin

ale nie ma sposobu żeby go zamontować na radiatorze o którym myślę

 

Co o nich myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cena nie gra większej roli, gdyż zależy mi głównie na ciszy. Niestety Papst 80mm, którego miałem nie sprawdził się, gdyż na 12V jest jednak słyszalny...

 

Th0m4S - może to i dobry pomysł z wiatrakiem 120mm - wiałby od razu na NB (mam tam tylko radiator), widziałem ostatnio na Allegro jakiś wentyl 120mm, bodajże był to Akasa (taki z pomarańczowymi łopatkami) za 35zł. Według specyfikacji na 12V ma 23 dBa, puściłbym go na 7V i powinno być ok ;) - no to zaczynam szukać odpowiedniej 120'tki :)

U mnie ta Akasa chłodzi Zalmana CNPS 6000 Cu i faktycznie przy skręceniu na ~7V jest niesłyszalna. Na max obrotach generuje 18dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta Akasa chłodzi Zalmana CNPS 6000 Cu i faktycznie przy skręceniu na ~7V jest niesłyszalna. Na max obrotach generuje 18dB.

Czyli ten "wentylek" byłby odpowiedni, muszę jeszcze przemyśleć sposób montażu takiej 120'tki ;)

 

Pytanie dodatkowe - może się ktoś wypowiedzieć na temat głośności Noisebloker'a SX1 BLUE :?: (mam możliwość kupna za pół ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...