Skocz do zawartości
!batman

r9500 na r9800se

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radeona 9500, któremu odblokowują się potoki i ładnie sie kręci po zainstalowaniu VGA silncera i radiatorków na pamięci (core @410, mem@335). W 3dMarku 2001se mam wynik ~15000pkt. Czy opłaca mi się wymienić taką karte na 9800SE albo 9800!? Jeśli tak to dajcie linki do ciekawych karcioszek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 9500, któremu odblokowują się potoki i ładnie sie kręci po zainstalowaniu VGA silncera i radiatorków na pamięci (core @410, mem@335). W 3dMarku 2001se mam wynik ~15000pkt. Czy opłaca mi się wymienić taką karte na 9800SE albo 9800!? Jeśli tak to dajcie linki do ciekawych karcioszek ;-)

Czy twoja karta jest 128 bitowa ?

 

jeśli nie - to raczej sensu w wymianie nie ma, jeśli jednak tak to opłaca ci się wymienić na R9700/pro/9800/se(ale tylko modowalnej i 256 bit)/pro(256 bit)

 

a karty znajdziesz na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 9500, któremu odblokowują się potoki i ładnie sie kręci po zainstalowaniu VGA silncera i radiatorków na pamięci (core @410, mem@335). W 3dMarku 2001se mam wynik ~15000pkt. Czy opłaca mi się wymienić taką karte na 9800SE albo 9800!? Jeśli tak to dajcie linki do ciekawych karcioszek ;-)

Czy twoja karta jest 128 bitowa ?

 

jeśli nie - to raczej sensu w wymianie nie ma, jeśli jednak tak to opłaca ci się wymienić na R9700/pro/9800/se(ale tylko modowalnej i 256 bit)/pro(256 bit)

 

a karty znajdziesz na allegro

Tak, mam 128 bitowego radka... czy na Sapphire 9800SE (256bit) opłaca się wymienić!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mu poradzil...

W PCSerwis maja modowalne radki 9800se po 680zl (256bit ofkoz).

Ja mam zamiar w tym tygodniu sobie kupic takiego i nie uwazam zeby 680zl to bylo duzo kasy jak na karte 9800se@pro. A takie wyniki jakie ty masz, to uzyskasz na niekreconym radku 9800se@pro ;]

Wybor nalezy do ciebie.

 

A tu link do aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34513447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymien procka, chyba ze to nie Palomino i niezle sie kreci w przeciwnym wypadku skoncentruj sie na wymianie procka, bo przy 1700+ ten radek sie marnuje.

A swoja droga to chyba masz podkreconego CPU bo takiego wyniku na 1700+ chyba nie da sie uzyskac na 1700+ i radku9500@PRO.

Jesli procek kreci sie na 2GHz to mozesz wymienic na 9800SE ale tylko modowalnego, w przeciwnym przypadku stracisz na wydajnosci i do tego musi to byc z 256bit'owa szyna do pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymien procka, chyba ze to nie Palomino i niezle sie kreci w przeciwnym wypadku skoncentruj sie na wymianie procka, bo przy 1700+ ten radek sie marnuje.

A swoja droga to chyba masz podkreconego CPU bo takiego wyniku na 1700+ chyba nie da sie uzyskac na 1700+ i radku9500@PRO.

Jesli procek kreci sie na 2GHz to mozesz wymienic na 9800SE ale tylko modowalnego, w przeciwnym przypadku stracisz na wydajnosci i do tego musi to byc z 256bit'owa szyna do pamieci.

Dobrze zauważyłeś, że takiego wyniku się nie da na 1700+. Mam Athlona Throughbred (czy siakoś tak) kręci się na 2GHz, a nawet czasami więcej ;-)

Procka narazie nie chcem wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując, na tego 9800se co podałeś, ze możesz mieć nie zamieniaj bo tylko na tym stracisz, natomaist jesli chcesz wymieniać na 9800se to tylko na ten z pcseriwsu modowalny na 9800pro, no chyba, ze gdzie indziej znajdziesz 9800se@pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...