Skocz do zawartości
michal_s

menu w C, & zliczane nawiasow {

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania.

Jak napisac proste menu wyboru w jezuky C ? moze z wykozystaniem instrukcji switch ? Chopdzi mi o to ze npo zdeklarowaniu klawisza d i po jego wybraniu z klawiatury bedzie sie wykonywac jakas funkcja np doawania a+b, po wybraniu o bezie sie wykonywac funkcja odejmowania a-b itd.

Drugie pytanie.

Jak napisac program ktory by zliczal nawiasy otwarte { i zamkniete } w jakims kodzie C. Bylo by to bardzo przydatne.

Znajocych sie na rzeczy prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadanie ma być w ANSI C no to pierwsze może być np. tak :

#include <conio.h>#include <stdio.h>int dodawanie(void);int odejmowanie(void);//------------------------------------------------------------------------------int main(){    char i;    printf("wcisnij 'o' dla odejmowania 'd' dla dodawania :");    while( (i = getch())!=27 )    {          switch(i)          {              case 'd': dodawanie();                        break;              case 'o': odejmowanie();                        break;              default : printf("nzly wybor");          }    }return 0;}//------------------------------------------------------------------------------int dodawanie(void){    int a = 2 , b = 8;    printf("na + b = %i" , a+b);    return 1;}//------------------------------------------------------------------------------int odejmowanie(void){   int a = 2 , b = 8;   printf("na - b = %i" , a-b);   return 2;}//------------------------------------------------------------------------------

Naciśnięcie ESC kończy program. (Chociaż nie mam pewności czy jest on w 100% zgodny z ANSI C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no super mniej wiecej o to mi chodzilo, tylko mogl bys mi wyjasnic ta linijke:

char i;while( (i = getch())!=27 )
a najbardziej mnie interesuje co robi ta liczba !=27 ?

i = getch() pobiera 1 znak z klawiatury i podstawia go pod zmienną i. sama operacja podstawienia zwraca podstawianą wartość czyli (i = getch())!=27 ) "zamienia" się na i != 27 tu następuje rutowanie typu char na int i sprawdzenie czy kod znaku w zmiennej i jest różny od 27 (kod escape).

Ale zamotałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...