Skocz do zawartości
olej93

Problem z bartonem mobile na Gigabyte GA-7VT880

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam konfigurację barton mobile 2500 + ga-7vt880-L + kingston hyperx 256/400

 

Problem polega na tym że szyna fsb nie chce isc powyżej 133 Mhz, tak samo ma sie sprawa ramu nie idzie powyżej 133 Mhz. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Może ktoś wie z kąd ściągnąć bios wykrywający mobila na tej płytce.

 

gg:5626174

 

email:olej93@wp.pl

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci ustawienia w biosie taktowania fsb powyzej 132

pozatym przy ustawieniu jej powyzej 100 nastepuje zwieszka.

Jesli ktos zna rozwiazanie tego problemu i moglby mi je przeslac bede bardzo wdzieczny.

pozdr all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz przestawić mikroprzełącznik (takie małe niebieski cuś z białym suwakiem, po lewej stronie chipsetu, zaraz obok złącza zasilania 12 V) na płycie głównej. W fabrycznym ustawieniu przełącznika, FSB jest wymuszone na 100 (tłumaczy to, że nie możesz dojechać nawet do 133). Spójrz najlepiej w instrukcję, ale jestem niemal 100% pewny, że w tym tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci ustawienia w biosie taktowania fsb powyzej 132

pozatym przy ustawieniu jej powyzej 100 nastepuje zwieszka.

Jesli ktos zna rozwiazanie tego problemu i moglby mi je przeslac bede bardzo wdzieczny.

pozdr all

No i tu cie chłopie ratuje tylko DRUT MOD. Płyta sama w sobie jest naprawdę COOL (miałem kilka dni) ale Gigabyte z automatu rozpoznaje szynę procesora i nie można zmienić w BIOS-ie np. AXP 2500+ szyna 166MHz na 200MHz. Do OC się średnio nadaje ale 3200+ z tego Mobila powinieneś wyciągnąć (brak blokady PCI/AGP - Gigabyte dał ciała bo inne płyty na tym chipsecie taką blokadę mają). Musisz zrobić drut moda wg tego wzoru aby osiągnąć FSB 200MHz:

 

Dołączona grafika

 

A tu masz link do strony gdzie sobie możesz pokombinować z ustawieniem drutów.

Drut Mod - Gdzie wsadzić ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci ustawienia w biosie taktowania fsb powyzej 132

pozatym przy ustawieniu jej powyzej 100 nastepuje zwieszka.

Jesli ktos zna rozwiazanie tego problemu i moglby mi je przeslac bede bardzo wdzieczny.

pozdr all

No i tu cie chłopie ratuje tylko DRUT MOD. Płyta sama w sobie jest naprawdę COOL (miałem kilka dni) ale Gigabyte z automatu rozpoznaje szynę procesora i nie można zmienić w BIOS-ie np. AXP 2500+ szyna 166MHz na 200MHz. Do OC się średnio nadaje ale 3200+ z tego Mobila powinieneś wyciągnąć (brak blokady PCI/AGP - Gigabyte dał ciała bo inne płyty na tym chipsecie taką blokadę mają). Musisz zrobić drut moda wg tego wzoru aby osiągnąć FSB 200MHz:

 

Dołączona grafika

 

A tu masz link do strony gdzie sobie możesz pokombinować z ustawieniem drutów.

Drut Mod - Gdzie wsadzić ;-))))

 

Jeżeli chcesz, aby płyta wykrywała normalnie proca (Barton 2500+) i nie zamierzasz kręcić to zrób tak jak ci napisałem. Jak chcesz go podkręcić, to zrób tak jak radzi ci kolega lump_erator (oczywiście przełącznik też musisz przestawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, aby płyta wykrywała normalnie proca (Barton 2500+) i nie zamierzasz kręcić to zrób tak jak ci napisałem. Jak chcesz go podkręcić, to zrób tak jak radzi ci kolega lump_erator (oczywiście przełącznik też musisz przestawić).

Nie wykryje mu. Unknown CPU at...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, aby płyta wykrywała normalnie proca (Barton 2500+) i nie zamierzasz kręcić to zrób tak jak ci napisałem. Jak chcesz go podkręcić, to zrób tak jak radzi ci kolega lump_erator (oczywiście przełącznik też musisz przestawić).

Nie wykryje mu. Unknown CPU at...

TABELA OBSŁUGIWANYCH PROCESORÓW

 

Oficjalnie tylko Semprony... Gigabyte spartolił sprawę..., a więc jednak tylko DRUT MOD 9jak narazie, może potem pojawi się jakiś bios, który to zmieni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...