Skocz do zawartości
tMQ

Pecznienie kondensatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno to mankament Abita. Zacznę od początku. raz proc mi się odpalał raz nie, wkładałem inny za kazdym razem starował, no to do serwisu i tam mi pan pokazuje, ze u nich działa, co się okazało kondensatory poszły się... (spęczniały), więc jeżeli macie taki problem to spójrzcie na kondensatory (wymiana około 50 zeta kosztuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to mankament Abita. Zacznę od początku. raz proc mi się odpalał raz nie, wkładałem inny za kazdym razem starował, no to do serwisu i tam mi pan pokazuje, ze u nich działa, co się okazało kondensatory poszły się... (spęczniały), więc jeżeli macie taki problem to spójrzcie na kondensatory (wymiana około 50 zeta kosztuje)

heh miałem to samo :oops: w BX6rev.2 na przelotce :)

Tata Wzial płytke w swoje ręce poszedł do elektronika pare złotych dał za kondensatory, nestępnego dnia w pracy wymienił i działa to tej pory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stalo sie to gdy z fsb140 zszedlem na 100 do jakichs testow i potem znow dalem 140. Bylo lato... cieplutko.. I 4 kondensatory obok slotu przy procu poszly. Z poczatku nie wiedzialem o co chodzi... nawet wymienialem proca na cel300 ktory 1 raz sie odpalil :) Wiec polecam eksperymenty :) Sprawdz tylko czy masz tez gwarancje na reszte gratow co masz w kompie :D

 

P.S Dla mnie głupota jest CELOWE niszczenie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim bx133 bylo to samo, cos sie wylalo z 3 kondensatorkow, plytka poszla do naprawy (13 miesiac :(((( ) jak wroci to sie okaze czy to tylko kondensatorki. W ostatnich chwilach zycia odpalalem abita nastepujaco: startowalem bez grafy (jak juz widzialem ze zalapal i piszczal ze grafy nie ma to mu grafe w agp i dzialal do wylaczenia). Pozniej zabawa od poczatku.

Kilgur pozycze ci gf256DDr creativa :)) juz zabil na mojej plytce wiec moze na twojej tez sobie poradzi (jak nie to sie go podkreci)

----------------------------------------------------------------

ECShit C1.1T CLAP 2x40GB 5400, live 5.1 + szajsung (2+subwoofer), 10Mbit,

btw ktos wie jak programowo podkrecic P6S5AT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co zrobic zeby szybciej pecznialy kondensatory mam plyte jeszcze na gwarancji wiec pewno nowa dostane ale umnie cos slabo pecznieja wie ktos jak zrobic zeby specznialy szybciej :D

Podnieś im temperature i napięcie.

Podobno w lampowych " dopalaczach " kondziołki potrafiły strzelac jak petardy i potem cały pokój był w strzępkach papieru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to mankament Abita. Zacznę od początku. raz proc mi się odpalał raz nie, wkładałem inny za kazdym razem starował, no to do serwisu i tam mi pan pokazuje, ze u nich działa, co się okazało kondensatory poszły się... (spęczniały), więc jeżeli macie taki problem to spójrzcie na kondensatory (wymiana około 50 zeta kosztuje)

a gdzie mozna za 50 zeta naprawic bo mam cos takiego na abitku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to mankament Abita. Zacznę od początku. raz proc mi się odpalał raz nie, wkładałem inny za kazdym razem starował, no to do serwisu i tam mi pan pokazuje, ze u nich działa, co się okazało kondensatory poszły się... (spęczniały), więc jeżeli macie taki problem to spójrzcie na kondensatory (wymiana około 50 zeta kosztuje)

a gdzie mozna za 50 zeta naprawic bo mam cos takiego na abitku

Jezeli płyta jest po gwarancji to mozna zaryzykować samemu. Wystarczy takiego wylutowac, kupić drugi o takiej samej pojemności i o takim samym (lub wyzszym) napięciu i wlutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na 2 plytach abita: BX6.2 i BH6 poszly kondesatory, a wlasciwie zaczelo sie od nich... na koniec juz nie bylo czego naprawiac. Teraz leza na polce a zastepuje je ABIT ST6, i jak narazie pilka jest w grze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co zrobic zeby szybciej pecznialy kondensatory mam plyte jeszcze na gwarancji wiec pewno nowa dostane ale umnie cos slabo pecznieja wie ktos jak zrobic zeby specznialy szybciej :D

Podnieś im temperature i napięcie.

Podobno w lampowych " dopalaczach " kondziołki potrafiły strzelac jak petardy i potem cały pokój był w strzępkach papieru :P

Hehehe co do tego strzelania to miałem sam taka sytuację , właśnie znajdowałem się blisko wylotu wiatraczka zasilacza gdy jeden z kondensatorów w nim wbudowany eksplodował. Nie powiem wszystko zabrzmiało bardzo groźnie i dodatkowo okraszone było chmurką dymu, na szczęście zakończyło się jedynie na wymianie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...