Skocz do zawartości
Quam

Pentagram QC 100 Cu... czy wejdzie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, jak na razie na TYM zdjęciu pokazana jest sytuacja w obudowie... chce zamówić płyte Abit NF7 v2.0 której sam socket umieszczony jest wyżej niż na tym Epoxie EP-8K9A(I) czy wentylator NIE BĘDZIE wadził zasilaczowi ?? Czy będzie konieczna zmiana obudowy :|

 

Jeżeli tak... to JAKA ?? W miare tania, wysoka i bez ZASILACZA !!

 

Prosze o odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dziś tego Pentagrama w ręku - wielkością można powiedzieć jest identyczny jak słynny Zalman

może Ci to choć troche pomoże

ja bym Cigo jednak odradził bo jego masa nie jest większa od 80Cu co świadczy o nie zmienionej ilości miedzi, czyli teoretycznie materiał odprowadzający ciepło jest nie zmieniony

on chyba z tego co producent podał jest ciut lżejszy od 80Cu

test nowych Pentagramów jest tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij do testu do którego link dałem

różnica między 80Cu a 100Cu jest średnio 1*C

także nie wiem czy ta wydajność wzrosła

 

fakt że obciążalność socketa już i tak jest przekroczona ale hmm...

idziesz do baru i zamawiasz dwa schabowe i jeden jest cienki i wielki a drugi grubszy i mały (ale ważą tyle samo) i zapłacić masz więcej za tego "dobrze rozbitego" dlatego że niby jest większy - troche to jak nabijanie w butelke :D

chyba zgłodniałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest roznica 100 cu ma karbowane listki raditatora i przez to ma wieksza powierzchnie odprowadzania ciepla, a poza tym gdzies czytalem ze 100cu jest ciezszy od 80 cu ale nie wiadomo dlaczego producent podaje taka sama wage!!! a poza tym podstawa jest gladka jak lustro widzialem na wlasne oczy bo mam go w swoim kompie nie wiem jak jest w 80 cu bo go nie widzialem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...