Skocz do zawartości
viggo

PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o te pentagramy, to pasta to zwykly silikon - on nie klei radiatora, tylko wypelnia pusta przestrzen miedzy procesorem a wspomnianym. Nie ma problemow z demontazem (czasami na platformie S478) wychodzi procesorek z nozkami razem, bo sie akuratnie przyssal do radiatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Szczerze powiem ze dzisiaj czytalem recke Pentagramów i mam smaka na model PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu :D Viggo napisz jaka masz obudowe i ile miales miejsca od krawedzi PCB do zasilacza, lub ile jej trzeba miec. No i jeszcze jedno... Socket A zyje ? Nie urwał sie w piz.. pod taki ciężarem ? Plyta sie nie wygiela ? Bo z tego co czytam to mocowanie jest takie samo jak w przypadku starszych modeli Pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obudowe i-zone nie wiem jaki model w kazdym razie czarna. zeby zamontowac ten model musisz miec jakies 1,5 do 2 cm od plyty do zasilacza!! jak narazie spcket sie nie urwal,plyta tez sie nie wygiela!! a ogolnie to tak sie nameczylem zeby go zalozyc ze to proprostu poezja, kurde musialem podniesc troszeczke zasilacz do gory ale to i tak za malo bo opiera sie o radiator!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem QC-92Cu. Podobno są nawet nieznacznie lepsze od 'setek' dlatego, że mają większy choć gorszy technicznie wiatrak. Od siebie powiem tyko tyle, że musialem procka 10 min. na 100% obciążać (P42.8@3.07) żeby wreszcie go usłyszeć 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. tak wydajnosc jest dobra przy maksymalnych obrotach witaraka, otwartej obudowie i dodatkowym wyciagiem z tylu kompa, przy obciazeniu prime'em 95 mam 41-42*C a w spoczynku 35-36*C (dodam ze uzylem pasty tej co byla w zestawie) chalas na najwyzszych obrotach jest ale da sie wytrzymac a przy minimalnych jest praktycznie nie slyszalny!!! jak zrobie testy przy najnizszych obrotach to napisze je tutaj!!

a i jeszcze zapomnialem dodac ze na mojej plycie jedynym problemem byl wlasnie zasilacz reszta jest tak umiejscowiona ze ma jeszzce troche luzu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 100 przy A1700+ @ 2100MHz 1.68v w stresie mam 45c low i 41 high. w obudowie chiefteca medium i abicie nf7s mam jeszcze sporo miejsca 120 wszedl by bez problemu musialem tylko poucinac troche niebieskiego zamlana na nb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze QVC - 120 to ma wage ponad 645g... Az sie boje pomyslec jak Socket musi cierpiec :D No ale wracajac do tematu to ja mam okolo 1,5-2 cm luzu pomiedzy PCB a zasiłka :( Wiec raczej pomysl z QVC 120 raczej nie przejdzie... No ale jak widze na razie u nikogo nie doszlo do urwania socketu :D Wiec jest dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pytanko czy oplaca sie dolozyc do tego PENTAGRAM FREEZONE QVC-120 Cu bo mialem zamiar kupowac PENTAGRAM FREEZONE QC-80 Cu czy roznica w wydajnosci jest duza miedzy tymi dwoma radiatorami?? a drugie czy wy podajecie temperatury procesora z plyty glownej czy z diody??

a moze ten bedzie dobry PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu.

Chce kupic ktorys z tych tylko nie wiem ktory??

 

Ktory jest najwydajnieszy???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem taki tescik u siebie:

Porcesor 3200+ 11x200 1.6V i wyniki:

Odrazu po uruchomieniu kompa :CPU 37 dioda 41

po 5 minutach w Prime: CPU 51 dioda 70

Po 5 minutach idle po tescie Prime : CPU 35 dioda 38

To mam podobne temperatury co wy, jak zczytujecie z CPu z plyty, bo jak podajecie temperatury z diody na procku to roznica jest bardzo duza.

Mam miejsce, promien tylko 6 cm z groszem do zasilacza czyli moge zalozyc najwiekszy 12 cm radiator to ten QVC-120 Cu mi nei wejdzie :( chyba ze zasilacz wypne i poloze obok obudowy hehhee

Pozdrawiam.

 

 

EDIT

Znalazlem taki tescik na tej stronie

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=pentagra...eezone&strona=8

i chyba kupie QVC-100 Cu :) co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron D 2,4@3,0

AC Pentagram QVC 100 Cu

Jak ktoś chce w prosty sposób sprawdzić czy wejdzie to tak:

od środka jądra procesora puszczamy promień 6 cm i jedziemy w koło jeśli o nic nie zawadzimy to znaczy że wchodzi:D

ja mam do zasiłki jeszcze 5 mm luzu:D

tempki:D

obroty minimalne: IDLE 45*C STRES 60*C

obroty maksymalne: IDLE 36*C STRES 51*C

Nawet na maksymalnych obrotach jest znośny a tak od 2200 rpm w dół staje się powoli niesłyszalny:D POLECAM

Najpierw poleciałem po QC80Cu za 95 zeta ale pomyślałem sobie że dyszka więcej to nie tak strasznie i wymieniłem po 3 godzinach na QVC 100 Cu za 105 zeta, to taniej niż przewiduje MMV generalny dystrybutor Pentagrama na polskę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko czy ten QVC-100 Cu wejdzie bez problemu na płytę Soltek SL-75KAV,

bo QVC-120 Cu nie ma szans na pewno

pod tym linkiem zapodaję pomierzone dokładnie odległości

czy te rezystory nie bedą kolidowały z montażem (wysokość 25mm) a w szczególności ten jeden co znajduje się tuż na rogu podstawki

czy może zdecydować się na QC-80 Cu

acha, na płycie przy podstawce są dziurki przystosowane do montażu chłodzenia wodnego, czy jest możliwość właśnie w ten sposób zamontować tego pentagrama?

 

----------------

UPDATE: Zmiesci się :P

http://republika.pl/carno/komp/12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wejdzie QVC-120 CU do obudowy, to BIERZ!!!! Szczerze polecam a napewno jest lepszy i cichszy- patrz test twojepc.pl

Slayer Asrock K7S8XE i XE+ maj socket dosc oddalony od brzegu plyty czyli bez problemu 120 powinna wejsc w kazdej obudowie nie ?? jak z tym u ciebie bylo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ktos odpowie ??/

wejdzie mi qvc120 czy nie ???  8)

Wątpie by ci wszedł ale moze i na styk sie zmieści, sam musisz to sprawdzić

ale skoro masz tylko 2mm od płyty do zasilacza to chyba bedzie problem, zwazywszy iż ten soket na tej płycie umieszczony jest zaraz na skraju tej mobo...

ja miałem dobre ponad 2 cm od płyty do zasiłki, więc sprawdź to sobie, skoro QVC-120 ma średnicę 144 mm to poprowadź promień (72 mm) i jesli nic nie wadzi to wejdzie...

ale jednak myślę że pozostaje ci QVC-100 Cu :wink:

-----------

Update: zmierz jaka jest odległość od środka soketu (środek) do krawedzi płyty i daj znać :roll:

Update2: przyglądam sie temu mobo co zapodałeś i oszacowałem że od środka soketu do krawędzi płyty jest gdzieś 55mm więc na 100% nie wejdzie, za to jeśli tyle jest to na styk wejdzie ale QVC-100Cu :twisted:

... co tez nie jest powiedziane, wtedy pozostaje QC-80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hudy co ty taki nie kumaty? z księzyca spadłeś :x

nie bede ci tu udzielał odpowiedzi tylko weź i luknij jaką ma średnice ten QC-80!

to bedziesz wiedzial czy wejdzie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...