Jump to content

nitz

Stały użytkownik
 • Posts

  204
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • GG
  6431784

Profile Information

 • Skąd
  Kraków

nitz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Jest na stronie MSI tabelka Prescott ready w każdym razie moja płyta nie obsługuje, więc nie daje dużych rokowań. Ale po co się pchać w prescotty, skoro Northwood będzie tak samo dobry a przy tym zimniejszy.
 2. A ja uważam, że to wogóle jest bezsens. Po pierwsze ten wątek chyba miał na celu wywołanie kolejnej wojny AMD-Intel i jemu pochodnych, bo po co się pytać o kompa, który dopiero za 3 miesiące będzie. Po drugie w cene kompa nie wliczyliście oprogramowania, no chyba mi nie powiecie, że na kompie za 10 kafli będzie piracki Windows. Po trzecie nie sztuką jest wydać tyle kasy aby wszystko dobrze chodziło. Sztuką jest wydać 2-3 tysiące na kompa, który poradzi sobie z najnowszymi grami. Skoro już masz tyle kasy, no zrób tak jak już ktoś sugerował, wydaj 5 tysięcy, a za reszte zaszalej, chyba że śpisz na forsie, to wtedy właściwie wszystko jedno. Można i kupić 4 procesorowy Operton B) A może jakiś laptopik? np Acer'a Ferrari?
 3. Zgadzam się, szwagier miał tego szefa i cholernie się grzał, nawet jak był wyłączony!!! Wymienili mu na nowy i jest OK
 4. Może trzeba przeczytać jeden topic niżej (o paście termoprzewodzącej). Tam gość obniżył temperature procka o 20C :wink:
 5. Nie, w tamtych kompach w BIOSIE nie było takich fajnych zakładek. Najpewniej zmienia się to przez zworki.
 6. Niby tak, ale różnica w FarCry'u pomiędzy Celkiem (NW) 2.8 GHz a P4 2.8 GHz jest masakryczna. W niektórych momentach nie dało się na średnich detalach grać (800x600) na Celince, a na P4 gram ostatnio na 1200x1024 przy średnich detalach z cieniami, wodą i otoczeniem na wyoskich detalach. Więc grafa to nie wszystko. Procek nie musi być świetny, ale przynajmniej przyzwoity.
 7. A jaka jest różnica pomiędzy pasywnym a aktywnym PFC, prócz większym poborem prądu? Bo w sumie nie wiem co brać: NetTec'a 380W z pasywnym czy Topowera 350W z aktywnym PFC.
 8. Ale ja nawet nie będe miał czym tego obciążyć, tym Radeonem, czy P4 2.9 GHz? (na tyle pozwala płyta narazie) Pewnie nawet wiatraczek nie wejdzie na drugi bieg.
 9. Więc zostają praktycznie trzej zawodnicy na tym polu: - NeoTec 3800 - Chieftec 410 W - Topower 350 W Co z tego będzie najlepsze z tych warunków, które podałem trochę wyżej?
 10. Sprzedaj to czymprędzej, póki jeszcze ktoś da za to 200 zł i kup Celka D póki jeszcze są na 478 lub inny procesor :lol: Różnica będzie spora.
 11. Ta płyta jest tyle warta, ale nikt za nią Ci tyle nie da, jak 865 można już mieć za 150 zł
 12. Ponieważ myślę o zmianie grafy, muszę zmienić zasiłkę. Potzrbuje coś do 200 zł i co najważniejsze bardzo cichego w Idle. W stresie może wyć jak suszarka, ale przy braku obciążenia chciałbym aby był bardzo cichy. OC jakieś będzie, ale z tego co wyliczyłem 350 W nie przekroczę. Co byście doradzili?
 13. Chcę zmierzyć napięcia z zasilacza i chcę kupić miernik, np taki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46428025 Tylko, że on ma pomiar natężenia prądu do 10A A zasiłki podają więcej, a oczywiście chciałbym zrobić test przy full obciążeniu. Czy tenmiernik będzie OK czy nie?
 14. Kupiłem wczoraj 512 MB, na pudełku pisze że są od MOSEL'a. Jednak jak gość przy mnie to wyciągał, to chyba pudełko było otwarte. I teraz jak się upewnić, że t o MOSEL'e. Jedyne co widze na kościach, bo już jest na płycie, to kółeczko z 9 kropkami. Czy to są te kości?
×
×
 • Create New...