Skocz do zawartości
viggo

PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle że spód jest tak samo wyszlifowany jak w QC-80, gołym okiem widać że powieszchnia nie jest idealnie gładka, mam właśnie QVC-100 i to tak jak by było ściete i nie wyszlifowane, wystarczy przjechac palcem i czuje sie że to nie jest idealnie gładkie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tez przejzałem wszystkie te recenzje i testy tam na TwojePC i jeszcze na innych stronkach, niby gdzies tam pisali że jest podwójnie szlifowany ale kupa, jak to zobaczyłem to nie obejdzie sie od recznego szlifu :evil:

zelman to juz jest dopracowany tylko ta cena...

w sumie pentagramy za tą cene to bardzo dobry wybór, do tego dobra pasta (parę stopni zysku), a dobrze wyszlifowany spód to jakieś 1-2 stopnie mniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem qc92c bo 80 nie było .....

temp:

idle : 44c

prime : 51c

testy robione na minimalnych obrotach (1475)

pasa ta co była w pudełku

 

to dobre wyniki ???

kupiłbym qvc 120 ale on chyba nie wejdzie faktycznie jak ma zasilke zaraz nad płytą :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej... jaki procek, mobo, ile podkręcony...

u mnie A2400+@2600+ (SL-75KAV ogranicza krecenie :evil:) i temp na normalnej pracy kompa to 37'

a przy obciązeniu prime, ccr oraz UD - 44'

a to wszystko na QVC-100Cu, pasta ocza.

oczywiscie cooler pracuje w trybie silent :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto pytal to Pentagram QVC-100 na Abita IC-7 z Zalmanem ZM-NB47J pasuje idealnie, poprostu na styk Pomiedzy nimi jest ok. 2 mm wolnej przestrzeni. Szkoda, ze nie mam aparatu zrobilbym zdjecie a tak musicie mi wierzyc na slowo Nawet calkiem niezle sie sprawuje, spadla nie tylko temp CPU ale tesh (co wazne) mosfetow... Pozdro...

 

PS. Oczywiscie o QVC-120 zapomnijcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej... jaki procek, mobo, ile podkręcony...

u mnie A2400+@2600+ (SL-75KAV ogranicza krecenie :evil:) i temp na normalnej pracy kompa to 37'

a przy obciązeniu prime, ccr oraz UD - 44'

a to wszystko na QVC-100Cu, pasta ocza.

oczywiscie cooler pracuje w trybie silent :twisted:

1186338[/snapback]

 

To ja chyba kupię sobie termometr i zacznę jeździć mierzyć wam Temperatury. Na zdrowy rozsądek wydaje się to niemozliwe. Przecież te procki to grzałki. A jak grzałkę wsadzimy nawet do zimnej wody to nadal jest ona gorąca a woda ją trochę schładza. Ja miałem Athlona XP 2000, teraz mam Semprona 3000 i nie widze jak można zejść poniżej 50 w prime. Przepraszam -5 na dworzu otwarte okno i mam 47 :). W swojej obudowie mam przeciąg i TUNEL nad pentagramem (kartkę trzyma tak ciągnie ;)). I jak podniosłem zasilanie na 1,7 FSB na 200 to na silent pentagram miałem 60-61 a na max obrotach 57 przy otwartym oknie. Zeby pominąć opinię sprawdź mocowanie, pastę itd to informuję, że testowałem na Arctic TC2 i teraz Pentagram. Pasty to silicon, dodawana przez zalmana i teraz arctic ceramique. Nakładanie pasty na wszelkie sposoby od nic do więcej niż nic ;). Alkohol poly coś tam ciągle w uzyciu. Szlify radiatora papierem 1200. Nie widzę możliwości temperatur jaki piszecie to musza być błedy czujników albo przechwałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagram 100cu

 

temp:

idle : 29c

prime : 44c

 

do tego 3 wentyle w budzie (chiefec), silencer na grafie i 2 wiatraki w zasilce... IMHO bralbylbym 120 ze wzgledu na cisze

1242169[/snapback]

 

heheheh...no jasne..w takim razie powiedz ile masz C na plycie??? 22C??? to chyba piszesz do nas gdzies z antarktydy :blink: :lol: ...29C w IDLE...chyba od razu po wlaczeniu komputera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

 

Czy na podstawie tych zdjęć (sorry za jakość :D ) jesteści w stanie powiedziec czy wejdzie mi Pentagram Freezone 100 Cu ??

 

Ten cooler master który tam widać ma 80x80.

Płyta to Abit NF7

A to obudowa: http://allegro.pl/show_item.php?item=42137130

 

 

http://members.lycos.co.uk/zgredzio89/maxc...to/Img_0007.jpg

http://members.lycos.co.uk/zgredzio89/maxc...to/Img_0006.jpg

http://members.lycos.co.uk/zgredzio89/maxc...to/Img_0005.jpg

http://members.lycos.co.uk/zgredzio89/maxc...to/Img_0004.jpg

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Maxciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciołem sobie kółko z papieru i przłozyłem do wentyla który już był

ten QVC-120 był za duzy blokował wszystkie gniazda pamięci a ten 100 tylko jedno wiec wziołem tą 100

 

Teraz napisze temp.

 

 

Na starym aluminiowym coolerze i zasilacz codegene:

 

idle: 67

 

prime: 81

 

Na starym aluminiowym coolerze i zasilacz sirtec(chieftec):

 

idle: 58

 

prime: 69

 

Pentagram QVC-100 i zamknięta obudowa:

 

 

Idle: 53

 

prime: 59-60

 

Pentagram QVC-100 i otwarta obudowa:

 

 

Idle: 46-48

 

 

prime: 54-55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie- moj pentak qvc 100-Cu juz dwa razy sie zatrzymal. Podkreslam, ze nic go nie blokuje. Same z nim klopoty(chrobotanie)- pech -_- Podejrzewam, ze owo chrobotanie od poczatku bylo oznaką wady technicznej, ktora dopiero teraz wyszła na jaw. :mur:

Odesle go do serwisu, tzn. oni po niego przyjada :wink:

 

UPDATE: Juz wiem czego to wina- regulatora obrotów. Także przez niego bios nie widzial obrotow/min. Zastanawia mnie tylko dlaczego Speed Fan je odczytywał :huh: . Nie zmienia to faktu, ze i tak oddaje go serwisu.

Edytowane przez Szklak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Witam mam xp 2500+ mobile i mam podkrecony na 2300 czyli jakiss xp3300+ przy max obrotów wcale niejest głośno i mam w prome 95 max 44 stopnie !!!!! a teraz jak pisze mam 37 !!!!( testy prime 95 -temperatura otoczenie 24 stopnie)

Waży 692 g ale trzyma sie b dobrze i pewnie

Coler ma okolo 40%wiecej listków od zwyklego QVC-100 sadze ze jak pojawia sie pierwsze testy to pokona zelmana 7000b

Wczesniej mialem na meidziaku w prime 58 stopni a teraz 44 - 12 stopni rużnicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 32 w idle i load 42 w silent przy otwartej budzie i przy zamknietej (dwa wentyle Tt) oczywiście tryb silent

 

Kiedy obudowa jest otwarta wyłączam wentyle Tt

 

Proc chodzi na ok. 2400Mhz 1.78V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekłamuje Ci płyta temperatrur, a moze mi przekłamuje,choc raczej nie,wszyscy maja podobne temperatury...

Tutaj tez maja podobne: http://www.frazpc.pl/artykuly/298/TEST/8/U...m/Scythe/Zalman

 

A w Prim95, po 1h mam 52-54* na silent, 2200mhz, 1,75V, otwarta buda

 

masz szlifowanego pentka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Qvc 100AlCu+ i jestem bardzo zadowolony :)

 

Więc jakoś zmieścił się na płycie głównej...nawet zostało jakieś 3mm miejsca :)

Założony jest na tej tandetnej paście dorzuconej do zestawu. Spód cool-erka był tak wyszlifowny że lepiej jak by wogle nic przy nim nie robili :P Dlatego sam postanowiłem go wyszlifować ale mi nie wyszło i jest masakra :P

Obroty ma teraz ustawione na maxa...(i tak go nie słysze jak jest zamknięty w obudowie ) i mimo tego, że spód jest spieprzony i siedzi na "silikonie" to mój procek ma teraz 31 st :) Emule, przeglądarka, antywir...tak właściwie to wspoczynku, nielicząc tych programów działających w tle.

 

Naprawde szczeże polecam tą serie ! Ja jestem bardzo zadowolony z tego wiatraczka...tymbardziej że kosztował mnie tylko 75zł.

Aha, może dodam jeszcze, że w pudełko znajdziemy wszystkoo co nam bedzie potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...