Skocz do zawartości
grzesiek111

Benq Fp91gp - Moj Wybor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich drogich forumowiczow.

Od 4 dni szukalem niedrogiego monitora do gier i filmow.Przewertowalem caly net z Tweak.pl i MVA na czele.Radzilem sie wielu znajomych i w koncu moj wybor padl na Benq. i nie zaluje!!

Monitorek jest naprawde super jak za ta cene!!katy odpowiednie(monitor stoi na szafce przed lozkiem z ktorego ogladam-jestem na wprost ekranu).W grach nie widze zadnego smuzenia,kolory sa super(zwlaszcza to widac m.in. w Serious Sam2).

Jednym slowem chcialem polecic monitor kazdemu kto szuka niedrogiej 19 do zastosowan multimedialnych i nie wie juz co wybrac w tym metliku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równiez poszukuje dobrego LCD 19 do grania do 1600zł , zastanawiałem sie nad Belinea 101910C choc wlasnie ostatnio zauwazylem wymienionego przez Ciebie Benqa , parametry ma praktycznie te same co Belinea a jest sporo tanszy. Sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równiez poszukuje dobrego LCD 19 do grania do 1600zł , zastanawiałem sie nad Belinea 101910C choc wlasnie ostatnio zauwazylem wymienionego przez Ciebie Benqa , parametry ma praktycznie te same co Belinea a jest sporo tanszy. Sam juz nie wiem

Jeszcze pozostaje (całkiem ładny) Acer AL1923

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Benq stal obok wymeinionej przez Ciebie Belinei-roznic praktycznie nei widzialem.na kartkach z opisami jedyna roznica byla nazwa monitora no i cena :D

Wiem ze te 2 monitory oraz Acer stanowia trudny wybor,lecz w doncu trzeba cos wybrac:)

ja tam nie moglem czekac w nieskonczonosc wiec eybralem benq i nie zaluje.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow z deszczowej irlandii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Benq stal obok wymeinionej przez Ciebie Belinei-roznic praktycznie nei widzialem.na kartkach z opisami jedyna roznica byla nazwa monitora no i cena :D

Wiem ze te 2 monitory oraz Acer stanowia trudny wybor,lecz w doncu trzeba cos wybrac:)

ja tam nie moglem czekac w nieskonczonosc wiec eybralem benq i nie zaluje.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow z deszczowej irlandii :)

jak masz mozliwość zrobienia kilku fotek benqa to prosiłbym o to , bo nie mam mozliwosci zobaczenia go przed zakupem :rolleyes: Wlasnie cały czas wacham sie miedzy tym benqiem a belinea - naprawde ciężki wybór. Czyli powiadasz ze monitorek bardzo dobrze sie sprawuje ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli npowiadasz ze monitorek bardzo dobrze sie sprawuje ?

 

Tak powiadam

:rolleyes:

 

mialem ten sam problem i moglbym jeszce tydzien byc bez monitora zastanawiajac sie a moze jednak belinea.a moze jednak poczekac az jakis lepszy model stanieje.ale mowie Ci ze tak to bym nigdy nic nie kupil.a tak monitorek stoi juz sobie na moim biurku.Nie mam teraz mozliwosci zrobienia zdjec bo nie posiadam aparatu.Design nie rzuca na kolana ale mi to nie przeszkadza..liczy sie wnetrze i obraz :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzisiaj odebralem swojego benq, wieczorem go podlacze, i bede sie zachwycal, zrobie jakies foto jak chcecie i wrzuce, design rzeczywiscie nie powana na kolana, ale nie o design tu chyba chodzi hehe.

... dużo zdjęć , dużo śmietany , dużo cukru .... i byle nie miał bad tfu piksela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzisiaj odebralem swojego benq, wieczorem go podlacze, i bede sie zachwycal, zrobie jakies foto jak chcecie i wrzuce, design rzeczywiscie nie powana na kolana, ale nie o design tu chyba chodzi hehe.

 

czekam na foto i na felacje

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A wiec pierwsze wrazenia sa bardzo pozytywne... na szczescie twu! zero bad pixeli, po za tym monitor przed samym zakupem jeszcze bardzo dokladnie sprawdzilem w sklepie. Kosztowal 1219 :) Wiec niezle!

 

Monitor jest ogromny, po przesiadce z 15' CRT ten wydaje sie nie tylko ogromny ale i wklesly hehe.

Rozdzielka 1280x1024 robi swoje. Monitor nie smuzy, filmy oglada sie swietnie, nie wspominajac ze jak zalaczylem swojego ukochanego NFSMW to ze szczescia myslalem ze sie poplacze hehe. No co tu duzo sie rozpisywac, dobre katy, praktycznie z kazdej strony zero utraty kolorow czy jakosci, bardzo dobry kontrast, menu w J. Polskim :D:D Monitor jest swietny! Mysle ze za te pieniadze nie moglem kupic lepszego monitora i mysle ze nie da rady kupic lepszego.

 

Ogromne podziekowania ode mnie dla Kyle'a za rady przed zakupem!

 

A tutaj wrzucilem kilka fotek tego monitorka!

Edytowane przez kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem wlasnie w Siriusie.Schodzilem pol Krakowa ale nigdzie nie bylo tych monitorow,nie mowiac ze w paru sklepach dziwili sie ze taki monitor istnieje.Wiec napisalem maila do Siriusa od razu dostalem odpowiedz:tak mamy monitory na stanie-zamowilem i za 2 dni juz mialem"sliczny" monitorek bez badow.Jezeli nie masz jak kupic przez neta popros znajomego co ma karte zeby dokonal przelewu bo watpie zeby szybko te monitory "weszly" na sklepowe polki,chociaz jak wszyscy mowia Krakow to wies jesli chodzi o komponenty do kompow-moze u Ciebie lepiej bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jesli mialbym wybierac pomiedzy tym Benq, a Samsungiem 940N, to w praktyce Benq bedzie wygladal duzo lepiej, tak jak by to wygladalo z samych danych technicznych i z roznic miedzy TN a PVA ? Jest jakakolwiek nizszosc 91gp wzgledem 740N Samsunga w praktyce? :D (Na mysli mam zastosowania domowe: internet, filmy, troche grafiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładne zdjecia tylko nic z nich nie wynika, posze o zdjecia w ciwmnym pokoju i na czarnym tle (będzie widzać podświetlenie matrycy i głebie czerni), tutaj http://mva.pl/?kategoria=178&id_kategorii=2&top=178 są programy do testowania szybkości i jakości matrycy (dzięki niektórym mozna szukać bad pixeli) prosiłbym o przetestowanie tym PIXEL PRESISTENCE ANALYZER i danie wyników orza zdjecia z samochodzikiem (jest tam test na szybkość odpowiedzi matrycy z samochodem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem ten monitorek. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :)

Brak bad pikseli to na początek. Bezproblemowo współpracuje z moim Radeonem X800 GTO przez DVI. Nie ukrywam, ze tego najbardziej się obawiałem.

Mam porównanie z NEC 1770Nx, LG 1732S oraz LG 1917S.

Te miałem do wypróbowania. Benq ma najlepszy obraz. Kolory super. Jasnośc "nie wali" po oczach a to mnie denerwowało w LG. Kąty lepsze niz w moim firmowym NECu. Obudowa cieższa niz w pozostałych jest więc stabilniejszy. Kabel DVI w komplecie co przy tej cenie jest duzym, pozytywnym zaskoczeniem :) Mała dioda kontrolna nie przeszkadza tak jak w LG. Smużenie bardzo niewielkie. Przy grach mi nie przeszkadza

Instrukcje i menu w języku polskim. Żadne ksera. Monitor bardzo dobrze zapakowany do transportu (opakowanie LG 1917S woła o pomste do nieba)

 

Minusy to brak mozliwości podwyzszenia monitorka (to ma NEC) oraz nieobrotowa podstawa (to ma i NEC i LG). Słabej jakosci są też przyciski na panelu.

Zapłaciłem 1209. Kupowałem przez net w firmie eukasa.pl

Za te cena IMHO nie ma nic lepszego.

Dla mnie ten monitor to strzał w 10.

Kupiłem go po dłuższych namyśleniach i nie żałuje żadnej wydanej złotówki

Edytowane przez Testus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem ten monitorek. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :)

Brak bad pikseli to na początek. Bezproblemowo współpracuje z moim Radeonem X800 GTO przez DVI. Nie ukrywam, ze tego najbardziej się obawiałem.

Mam porównanie z NEC 1790Nx, LG 1732S oraz LG 1917S.

Te miałem do wypróbowania. Benq ma najlepszy obraz. Kolory super. Jasnośc "nie wali" po oczach a to mnie denerwowało w LG. Kąty lepsze niz w moim firmowym NECu. Obudowa cieższa niz w pozostałych jest więc stabilniejszy. Kabel DVI w komplecie co przy tej cenie jest duzym, pozytywnym zaskoczeniem :) Mała dioda kontrolna nie przeszkadza tak jak w LG. Smużenie bardzo niewielkie. Przy grach mi nie przeszkadza

Instrukcje i menu w języku polskim. Żadne ksera. Monitor bardzo dobrze zapakowany do transportu (opakowanie LG 1971S woła o pomste do nieba)

 

Minusy to brak mozliwości podwyzszenia monitorka (to ma NEC) oraz nieobrotowa podstawa (to ma i NEC i LG). Słabej jakosci są też przyciski na panelu.

Zapłaciłem 1209. Kupowałem przez net w firmie eukasa.pl

Za te cena IMHO nie ma nic lepszego.

Dla mnie ten monitor to strzał w 10.

Kupiłem go po dłuższych namyśleniach i nie żałuje żadnej wydanej złotówki

calkowicie sie zgadzam... ten monitor to strzal w 10 no i dla mnie samego tez wielkim zaskoczniem bylo to ze kabel DVI byl w komplecie. Ogolnie jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po 10 dniach uzytkowania dzisiaj wielki zawod i wqrwienie... na dole ekranu pojawily mi sie po dwuch strocha 2 piksele, jeden jakby czerwony a drugi czarny, ale na czerwonym tle oba sa czarne wiec chyba oba sa martwe k***** jego mac...

 

 

chcialbym wniesc poprawke... 3 bady... k*****!!!!!

Edytowane przez kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety po 10 dniach uzytkowania dzisiaj wielki zawod i wqrwienie... na dole ekranu pojawily mi sie po dwuch strocha 2 piksele, jeden jakby czerwony a drugi czarny, ale na czerwonym tle oba sa czarne wiec chyba oba sa martwe k***** jego mac...

chcialbym wniesc poprawke... 3 bady... k*****!!!!!

to pech, na pocieszenie pomysl ze inni kupują monitory po 2-4k i tez bady wyskakują - to dopiero jest wqurwiające jesli wydasz sporo kasy na super wypas monitorek a tu masz gwiazdy:(

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale takie monitory to raczej chyba maja matryce kl1 wiec od razu reklamacja czy nie wszystkie?

kupujesz EIZO za 2500zł i wcale nie masz kalsy 1, podobnie np 24" dell za 4,5k

tylko philips daje gware na niektore modele (ale niekoniecznie na te drozsze), LG na 1 miesiąc.

 

pondto pomasuj wadliwe piksle to moze znikną:)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pech, na pocieszenie pomysl ze inni kupują monitory po 2-4k i tez bady wyskakują - to dopiero jest wqurwiające jesli wydasz sporo kasy na super wypas monitorek a tu masz gwiazdy:(

to muszę Cię posmucić bo na moim SAMSUNG 193P Plus nie ma i nie będzie żadnego bad pixela bo to jest sprzęt klasa. osobiście nie dziwie się, że na matrycach robionych na polach ryżowych w chinach wyskakują bad pixele. a może po prostu napięcie rozświecające kryształki było za mocne i te biedne pixele nie wytrzymały. w każdym razie na eizo s1910 za 2700 też nie mam bad pixeli po pół roku i tez nie będę miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to muszę Cię posmucić bo na moim SAMSUNG 193P Plus nie ma i nie będzie żadnego bad pixela bo to jest sprzęt klasa. osobiście nie dziwie się, że na matrycach robionych na polach ryżowych w chinach wyskakują bad pixele. a może po prostu napięcie rozświecające kryształki było za mocne i te biedne pixele nie wytrzymały. w każdym razie na eizo s1910 za 2700 też nie mam bad pixeli po pół roku i tez nie będę miał.

Gratuluję ale nie zmienia to faktu ze gwary nie masz i kazdy nowy kupujący tez ma dylemat czy i kiedy wyskoczą mu walnięte piksle na takim drogim eizo.

 

Przypadki wadliwych piksli na PVA są, wystarczy poczytać mva.pl, samsung juz rok temu miał wprowadzić gwarę na walnięte piksle na wszystkie modele jakos tego nie zrobił więc problem istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...