Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako że jest na forum kilka osób które prosiły mnie o recenzję więc spełniam ich prośbę. Jakieś dwa miechy temu postanowiłem kupić laptopa.Przejrzałem praktycznie całą ofertę na rynku i wybór zawęziłem do 3 laptopów Acera,modeli 4651LMi, 1694WLMi oraz 5024WLMi. Jednakże tydzień temu natknąłem się na info o nowym modelu Asusa o oznaczeniu A6VA. Jako że kupiłem kuzynowi rok temu Asusa i jest do tej pory bardzo zadowolony,postanowiłem się wyłamać (na fali zakupów Acerów przez forumowiczów  ) i kupić A6VA.

 

Pierwsze wrażenia/obudowa/klawa:

Laptop wygląda niesamowicie ekskluzywnie,może na zdjęciach nie będzie tego do końca widać ale naprawdę kolorystyka i materiały przyciągają uwagę i na pewno są lepsze od Acerowskich (z modelu 5024WLMi który oglądałem na żywo).Laptop wygląda na sprzęt dużo droższy niż jest w rzeczywistości. Posiada również dobrą ergonomię. Wszystkie porty są umieszczone w odpowiednich miejscach.Po odpaleniu laptopa zaskakuje kompletna cisza, po odebraniu laptopa spędziłem ponad 5 godzin instalując wszystko co niezbędne i nic nie słyszałem.Laptop jest bezgłośny jak dla mnie (na baterii,bo na zasilaniu wiatrak dość często się włącza,co nie jest zbyt dokuczliwe ale jest słyszalne). Jedyny denerwujący hałas to napęd optyczny który jest po prostu głośny (ale to chyba wszystkie napędy asusa są takie bo w stacjonarce też mam głośne DVD Asusa). Pisanie na klawiaturze jest doznaniem wprost mistycznym,mam w stacjonarce Logitecha UltraX Flat i klawa w Asusie jest od niej dużo lepsza.Skok klawiszy jak dla mnie jest idealny,a miękkość wcisku jest nieziemska . Touchpad też jest znakomity i posiada wydzielone miejsce do przewijania ekranu w pionie.Co do wagi laptopa to wynosi ona 2,85kg i jest to dobry wynik w porównaniu z największymi konkurentami Acerem 1694WLMi i FS Amilo M1347G.

 

Matryca:

Jednym słowem rewelacja. Jest to Asusowska matryca typu ColorShine z powłoką szklaną (chyba,tak wygląda). Jasność bardzo duża,kąty w poziomie bardzo dobre jak na laptopa,kolory świetne. Minusem jest kąt widzenia w pionie jeśli patrzymy na matrycę z góry to są przebarwienia i obraz ciemnieje. Co do podświetlenia matrycy to widać niewielkie jaśniejsze podświetlenie na obrzeżach matrycy i na dole przy przyciskach dodatkowych, ale tylko podczas odpalania lapka na ekranie startowym i jak jest ciemno w pokoju. Mnie nie przeszkadza to ani trochę. Na matrycy nie znalazłem żadnych martwych pikseli. Filmy ogląda się bosko. Może nie widać tego dobrze na zdjęciach,ale zapewniam że w realu wygląda to znacznie lepiej.

 

Dźwięk:

Za dźwięk odpowiedzialny jest kodek Intel High Definition Audio. I tylę mogę napisać bo w niedalekiej przyszłości czeka mnie zakup karty SB Augidy 2 ZS for notebooks,ponieważ wbudowane głośniki to,jak w większości laptopów,kompletna klapa. Mam porównanie z głośnikami w stacjonarce (Logitech X-530) i po prostu głośniki laptopowe to żenada.

 

Peryferia:

Lapek posiada wbudowane 4 porty USB 2.0, kartę bezprzewodową Intel Pro Wirelless B/G, oraz moduł Bluetooth. Do tego czytnik kart 3-in-1 (albo 4-in-1,sam nie wiem). Do tego w laptopie wbudowana jest kamera 1,3Mpixela, a poza tym na przodzie wbudowany został panel AudioDJ do odsłuchu płyt bez włączania systemu operacyjnego. Czyli jest wszystko czego potrzeba.

 

Wydajność/czas pracy na bateriach:

Mój model posiada procesor Pantium M 1,73GHz (2MB Cache,FSB 533) wspomagany dwiema kośćmi po 256MB DDR 2 533 (a nie jak w niektórych lapkach DDR 2 400) oraz Radeona X700 128MB taktowanego 358MHz na rdzeniu i 331MHz na pamięciach (662MHz efektywne). W 3Dmarku 2003 mam 5700pkt.

Jest jedna rzecz która mnie wkurza,ponieważ Asus w materiałach i na stronie podaje czas pracy na bateriach do 4,5 godziny. Chyba z dodatkową baterią bo norma to 2-2,5godziny pracy.(film,muza..) Wprowadzają ludzi w błąd.

Dysk zastosowany w tym modelu to IBM 4200obr./min z 8MB pamięci cache.

 

Podsumowanie:

 

Plusy:

+genialna martyca

+bardzo dobra wydajność

+laptop bardzo cichy w czasie normalniej pracy

+świetna klawiatura

+wyposażenie, w tym kamera i bluetooth

+2 latka gwary door-to-door

+torba i mysz w komplecie

+brak systemu operacyjnego w komplecie (dla mnie to duży plus)

 

Minusy:

-głośny napęd optyczny

-strasznie mała myszka w komplecie

-słabe głośniki

-dysk tylko 4200obr./min

-czas pracy na baterii (ok.2,5 godziny)

 

P.S Sorki za niekóre sformuowania ale dość szybko pisałem.W razie jakich kolwiek pytań piszcie.Pozdro.

 

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00964jd.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00976qa.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01037dw.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01046sz.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01053bn.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01071en.jpg

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict01086nj.jpg

 

A tu porównanie wielkości myszy:

 

http://img117.imageshack.us/my.php?image=pict00957sh.jpg

Jako Desktop Replacement jest to bardzo dobry wybór. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny lapek, gratuluje zakupu!! ja jednak zdeecydowales sie na 4102WLMi ... odbieram w poniedzialek :) czemu wlasciwie nie brales pod uwage tego modelu w swoich rozwazaniach?? mysle ze nie ustepuje niczym modelowi 4651WLM... pytam z ciekawosci, bo mzoe cos przeoczylem... pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Masta_KKIILLAA!!

Swietny laptop i recezja :D

Dobrze ze matryca jest szklana ( ja taka wole :D)

Szkoda tylko ze ten x700 to jak we wszystkich dostepnych wersjach u producentow jest taktowany nizszym zegarem :( Norma dla x700 to zegary na rdzeniu powyzej 400Mhz (np: acer Ferarri 4000)

Napisz jeszcze cos o nim wiecej :) np: naped optyczny, chlodzeni itd.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz która mnie wkurza,ponieważ Asus w materiałach i na stronie podaje czas pracy na bateriach do 4,5 godziny. Chyba z dodatkową baterią bo norma to 2-2,5godziny pracy.(film,muza..) Wprowadzają ludzi w błąd.

Dysk zastosowany w tym modelu to IBM 4200obr./min z 8MB pamięci cach

hmmm dziwne

mój na athlonku trzyma 2,5-3h wiec jak Twój na centrino tak krótko to coś jest nie tak :|

A co do napędu to mój też jest głośny i to nie jest asus :blink: tylko "matsushita".

Dysk też mnie wkurza, że taki wolny:/

Jakość wykonania Asusa znam po swoim :)

a co do czytnikia to 4in1 :) bardzo przydatna rzecz :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ani na bluetoothie nie zalezalo ani na czytniku 4in1 bo on nie obsluguje compact flashu ktore pasuja do mojego aparatu wiec na kij mi to, mam zreszta pen driva na usb 2.0 kingstona takze spoko :) a czy m sie roznic matryca glare od tej w 4102?? duzo gorsza .. sorry za off topic ale zastanowilo mnie to... prosze zeby wypowiedzieli sie wlasciciele lapkow z obydwoma typami matryc...dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli ta kanciastość jest

to dzękuje ale ja postoje ... bo ja nic ekskluzywnego w nim nie widze - przypomina konstukcja ordynarne klocki IBM'a

1562096[/snapback]

Po pierwsze (oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania) kolorystyka nie jest odpustowo srebrna,tylko stonowana,ale nie czarna. Może tego dobrze nie widać na zdjęciach.Po drugie bardzo delikatne srebrne wstawki,wkomponowane ze smakiem.Poza tym przy matrycy, koło klawiszy dodatkowych, jest jakiś taki materiał nie wiem jaki który ma fakturę aluminum (w sumie to chyba jest aluminum).I nie ma wszędzie wielkich napisaów producenta,są tylko dwa małe napisy,jeden pod matrycą w rogu a drugi na zewnętrznej części obudowy,też mały. Wygląd jest stonowany,i jak dla mnie (zapewniam cię że nie tylko dla mnie) wygląda świetnie. Ale jak pisałem są gusta i guściki,nie każdemu musi się to podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny laptop i recezja :D

Dobrze ze matryca jest szklana ( ja taka wole :D)

Szkoda tylko ze ten x700 to jak we wszystkich dostepnych wersjach u producentow jest taktowany nizszym zegarem :( Norma dla x700 to zegary na rdzeniu powyzej 400Mhz (np: acer Ferarri 4000)

Napisz jeszcze cos o nim wiecej :) np: naped optyczny, chlodzeni itd.

Pozdr.

1561707[/snapback]

W tym http://www.notebookjournal.de/tests/45 teście jest zdjęcie chłodzenia. Co do napędu optycznego to jeszcze nim niczego nie wypalałem więc się nie wypowiadam. Co do taktowań X700 to sorki ale nie porównuj Acera Ferrari za 11.000zł :).A inne lapki w zblionej cenie mają chyba niższe taktowania,zazwyczaj 358/300 (600 efektywne) więc nie jest źle.Na razie w podkręcanie się nie bawię bo to co jest starcza mi aż nadto. I tak ten lapek jest sporo szybszy od mojej stacjonarki :)

 

Limerro-----> wiesz,chciałem połączyć dobrą wydajność z niezłym czasem pracy na baterii,a tu zonk. No trudno się mówi i żyje się dalej ale w tym przypadku Asus wprowadza ludzi w błąd po prostu.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę Wam powiedzieć że całkiem ciekawy jest ten Asus. Z ciekawości się zapytam gdzie go kupowałeś, bo jak narazie w ofercie niewielu sklepów go widziałem. Przydałby się tylko jakiś fotki lepszej jakości.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem go przez znajomą prosto z hurtowni w Łodzi. Nie wiem która hurtownia,ale podobno tylko w jednej mieli ten model już. Co do fotek to postaram się jeszcze coś cyknąć ale jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no @panz daj ta recke... z zainteresowaniem przewczytam bo wdzialem w ktoryms teamcie jak go tak ostro zachwalasz... napisz!! pozdro

1563743[/snapback]

Kupi cos nowego to przestanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem go przez znajomą prosto z hurtowni w Łodzi

Ja co prawda do zakupu przymierzam się dopiero jakoś na przełomie października i listopada ale z uwagi że blisko siebie mieszkamy to może się do Ciebie uśmiechnę ;) A tak poważnie to bardzo dobra cena bo na tanienoteboki.pl widziałem za 5800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie wpadles na to zeby odkrecic klapke i sprawdzic co masz ? :) U mnie to zawsze byla pierwsza czynnosc jak dostalem lapa w łapska.

Recenzja fajna, jak juz wczesniej mowilem, laptop rowniez :D

Tylko nie rozumiem do konca tego fragmentu "w niedalekiej przyszłości czeka mnie zakup karty SB Augidy 2 ZS for notebooks,ponieważ wbudowane głośniki to,jak w większości laptopów,kompletna klapa". Co ma karta do głosnikow ?

 

Z tym czasem pracy na bateriach to zapewne chodzi o do 4h. Czyli przy minimalnym obciazenia procka, w najbardziej ergonomicznym trybie pracy, przyciemnionej matrycy itp itd może tyle wytrzymac :)

2.5h to faktycznie troche lipa

Ps. napisz jeszcze jaka jest pojmnosc tej baterii (sprawdz na obudowie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie zainteresowal ten notebook:) Powiedz mi jak jest z tym szklanym ekranem? Czy nie za dużo się w nim odbija? Jak się pracuje w nocy, jak w dzień?

1564179[/snapback]

Jak jest bardzo jasno w pokoju to odbija, na ciemnym tle widać siebie :) aczkolwiek nie przeszkadza to jakoś bardzo.Jak jest trochę mniej światła,szczególnie jak jest zachmurzone albo wieczorem to nie widać odbić (chyba że jest w pokoju mocne światło,ale to zależy gdzie bo jak za tobą to nie ma problemu).Ogólnie też się tego bałem ale jest ok. Można się szybko przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie wpadles na to zeby odkrecic klapke i sprawdzic co masz ? :) U mnie to zawsze byla pierwsza czynnosc jak dostalem lapa w łapska.

Recenzja fajna, jak juz wczesniej mowilem, laptop rowniez :D

Tylko nie rozumiem do konca tego fragmentu "w niedalekiej przyszłości czeka mnie zakup karty SB Augidy 2 ZS for notebooks,ponieważ wbudowane głośniki to,jak w większości laptopów,kompletna klapa". Co ma karta do głosnikow ?

 

Z tym czasem pracy na bateriach to zapewne chodzi o do 4h. Czyli przy minimalnym obciazenia procka, w najbardziej ergonomicznym trybie pracy, przyciemnionej matrycy itp itd może tyle wytrzymac :)

2.5h to faktycznie troche lipa

Ps. napisz jeszcze jaka jest pojmnosc tej baterii (sprawdz na obudowie)

1564190[/snapback]

Nie chciałem się bawić w rozkręcanie ponieważ nie wiem jak jest z gwarą, a pamięci w tym modelu są zakryte klapką moco przykręconą przez malutkie śrubki,więc mogą zostać ślady zorkręcania.

Co do baterii to ma pojemnoś 4800 czegoś tam :) (nie pamiętam jednostek). Baterie wytrzymują mi na ustawionym w PowerGear+ profilu Email-office 2 godziny,ale lapek był jak testowałem dość mocna obciążony,DVD pracowało,dysk też.W ustawieniach grafiki mam suwak na zrównoważone na baterii. Ale fakt że szkoda że więcej nie trzymają,muszę się zastanowić i poszukać mocniejszej baterii.Ciekaw jestem jaki by był koszt.

Jutro zadzwonię do serwisu Asusa i zapytam się czy można sobie pamięci dołożyć samodzielnie (nie we wszystkich firmach można) i jak odpowiedzą twierdząco to kupuję ram dodatkowy Kingstone (zaznaczę tylko w sklepie że musi pracować w dualu inaczej oddam).

Co do mojego niefortunnego może strwierdzenia o głośnikach,chidziło mi o to że jestem tak przyzwyczajony do dźwięki 5.1 że na stereo zwykłym wszystko jest dla mnie porażką. A żeby mieć 5.1 muszę podłączyć dodatkową kartę dźwiękową bo ta nie obsługuje 5.1 tylko 2.1 z tego co wyczytałem.Potestowałem wieczorem wczoraj trochę głośniki i w sumie nie są takie najgorze,do filmów starczają (jeśli nie ma za dużo wybuchów :) ).

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...