Skocz do zawartości
aer0jet

Laptop do obróbki filmów HD oraz zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuje 17 calowe laptopy z matrycą FHD.

z systemem na matowej matrycy FHD będzesz miał tego acera z i7 i gtx760 i dyskiem SSD

http://www.x-kom.pl/p/172761-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1281000-7hp64x-gtx760m-fhd.html?partnerid=100860474&sm12=NDQ=&ts=1391518448&token=60daf06df043824ed7856adf634590b9

 

ewentualnieMSi również na macie i FHD i gtx 765 i dyskiem SSD

http://www.x-kom.pl/p/159564-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oe-i7-4700mq-16-1281000-win8x-gtx765-msata.html?partnerid=100860474&sm12=NDQ=&ts=1391518448&token=60daf06df043824ed7856adf634590b9

 

z 15 ali będzesz miał takie MSI z i7 i gtx770

http://www.x-kom.pl/p/161860-notebook-laptop-15-6-msi-gt60-2oc-i7-4700m-8gb-1000-7hp64x-gtx770m.html?partnerid=100860474&sm12=NDQ=&ts=1391518448&token=60daf06df043824ed7856adf634590b9

Wypadnie o wiele lepiej od 17, ma szybszą grafike pozatym karta ma wiecej schaiderów,

Do tego masz dużo możliwości do rozbudowy tego laptopa

w przysżłosci możego go rozbudowac o dysk ssd dziei złaczu msata

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Chciałbym się spytać czy w obecnych czasach laptopy 15 i 17 calowe grzeją się podobnie przy sporych obciążeniach czy też mają z goła odmienne temperatury ?

Chciałbym również spytać się o faktyczną zywotność i czas pracy baterii we wspomnianych laptopach.

Jak te parametry baterii wyglądają w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" może się mniej grzać z racji większej ilości miejsca w środku na chłodzenie, ale to wsztystko zależy już od konkretnych konstrukcji, tak jak i w pecetach - możesz mieć zarąbiste chłodzenie w budzie pod ITX, a boxa w fulltowerze. Tutaj rozmiar nie ma znaczenia. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tempreartur to w acerze grafika będze miała mniejsze tep. pracy a reszta podzespołów wypada podobnie w 17. Co do baterii to Acer przy zónoważonym użytkowanieu wytrzyma blisko 2h a MSI 1,5h

 

Co do 15 calowego msi to temp. pracy podobne ale bateria jest większa i wytrzyma dłużej około 5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w grafice te karty co ja podałem to nie są to karty graficzne typowo graficzne.... i one nie będą robiły szału.... ale Twoja propozycja to już naprawdę niższa półka i to o wiele już nie mowie o gt 750 ale z tym ddr3 wypadnie naprawdę o wiele wiele gorzej....

 

o wiele lepiej wypadły by  karty grafiki z serii Quadro lub fire pro to są typowe karty dla grafików ale nie w tym budżecie.... w grach wypadną gorzej ale za to podczas pracy z grafiką miażdżą.

 

Także dalej mówię ze jest to bezsens....Stosunek wydajność .cena wyjątkowo kiepski. Do tego laptop za 5 k pln który nei ma złącza msata czy 2giej zatoczki na dysk to już w ogóle nieporozumienie moim zdaniem.

 

Acer v3 ma 2 zatoczki na dysk i złącze msta. msi ge ma złącze msta na dysk ssd

Edytowane przez Lucky_luk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja. Asus ma lipny jak nie wiem stosunek wydajnośc/ cena.... no i laptop za takie pieniadzee i trzymac na nim dysk na kabelku w zewnętrznej obudowie to też paranoja.

 

Sam rozważam mocno acera do podobnych zastosowań co autor. Mozliwosci rozbudowy ogromne. Dysk i dużo slotów na ram. Najwyżej póxniej dołoże jak mi będzie mało.

 

A jak z serwisem w tych laptopach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acery maja niezly i sprawny serwis ,  maja duże centrum serwisowe w Brnie w Czechach zamiast sieci małych i partaczących kooperantów

 

msi maja przeciętny serwis niczym szczególnym się nie wyróżniający

Natomiast  asusy maja od jakiegoś czasu serwis który nie ma zbyt dobrej renomy i dużo skarg jest na  nich w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nic zobaczymy. Musze kase dozbierać albo kupie bez ssd i ten dokupie za jaki czas jak mój budżet domowy się zregeneruje.

 

Pozdro.

 

Btw jaki dysk SSD polecacie ? tak te 120gb

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za odpowiedzi.

Rozumiem, że przy tych 5k do wydania mam patrzeć tylko na acery lub msi, czy też mam brać pod uwagę jakieś pozycję z dell, toshiby lub lenovo ?

Widzę też, że poruszyliście kwestię giercowania.

Chciałbym dodać, że pewnie zdarzy mi się pyknąć w jakąś nowszą gierkę w chwilach przerwy od pracy.

Czy wspomniane przez was komponenty w lapkach nie udzwigną wszystkich gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie masz podane najlepsze propozycje z najlepszymi konfiguracjami.

 

Z karatmi gtx 760 pograsz płynnie  we wszystkie nowe tytuły,

 

Gt750 z asusa wypada tutaj o wiele wiele gorzej tak jak już wczesniej wspominałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączam sie pod temat,

 

właśnie szukam laptopa do obroki filmów, będę sciągał ze stanów bo jak porownuje sobie róznice ceny to jest jakas masakra.

 

Zastanawiam sie nad dell precision, co myslicie o tym

http://www.ebay.com/itm/DELL-PRECISION-M3800-i7-4702HQ-8GB-500GB-HYBRID-BACKLIT-1080P-TOUCH-8-1-PRO-/331182813583?pt=Laptops_Nov05&hash=item4d1c08b18f

 

nie jestem zadnym specjalista, zaczynam zabawe z edycja filmow, ktos mi kiedys powiedzial ze dyski sshd zamiast Standardowy (nośnik magnetyczny) 5400 obr./min co myslicie na ten temat.

 

moze inna sugestia zamiast tego dela?

 

pozdr i dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...