Skocz do zawartości
plp

Co polecicie na mobilny lap 12"

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie blaszaka przestałem totalnie korzystać z lapa 15", dopiero teraz sie ocknąłem że wypada coś z tym zrobić. Zatem chce sprzedać lapa, a kupić mniejszą mobilną wersję, którą będę mógł zabrać na tegoroczne tripy motocyklowe.

 

Czy możecie polecić coś co spenia poniższe wymagania:

- ekran 11,6", nie musi być dotykowy, a zwłaszcza nie chce wynalazków typu tablet/lap/deska klozetowa w jednym

- dosyć wydajny, nie chcę rzęcha, ale na pewno nie będę na nim grał

- solidna konstrukcja, ma wytrzymać akcje typu ładuje go do plecaka i jade na rower

- wytrzymała bateria

- może być używany, nie koniecznie z zainstalowanym systemem (planuje i tak wgrać linuxa)

- cena 1500 do max 2000 (tyle powinienem dostać za starego lapa)

 

pozdro

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze dostaniesz używanego Thinkpada x230. Możesz też poszukać Della Latitude, ale modelu Ci teraz nie podam, bo nie ogarniam ich systemu oznaczeń.

Dell E6220, albo nowszy E6230.

Edytowane przez mglatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13" są za duże, to już równie dobrze mogę przeboleć i wozić moją 15" więc odpadają.

Ten x230 wygląda spoko, szkoda że nie ma hdmi i de facto tez nie wiem jaka jest wielkość tych 12.5" - wczoraj byłem w saturnie i sobie macałem 11.6 oraz 13.3 i ewidentnie 11.6 mi pasowały, 12.5 nie było. Co do della to tez spoko, ma hdmi ale ta wystająca bateria na [gluteus maximus] mnie odrzuca. Musiałbym je zobaczyć na żywo, duże znaczenie ma dla mnie rozmiar i waga.

Edytowane przez plp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takie coś:

http://www.msi.com/product/nb/S20-Slider-2.html#hero-overview

 

Powiem Ci, że jestem wyjątkowo zadowolony.

 

EDIT. Nawet PS i Corel ładnie śmigają, do podstawowych zadań jak znalazł. Nie wyobrażam sobie powrotu do normalnego lapka.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13" są za duże, to już równie dobrze mogę przeboleć i wozić moją 15" więc odpadają.

Ten x230 wygląda spoko, szkoda że nie ma hdmi i de facto tez nie wiem jaka jest wielkość tych 12.5" - wczoraj byłem w saturnie i sobie macałem 11.6 oraz 13.3 i ewidentnie 11.6 mi pasowały, 12.5 nie było. Co do della to tez spoko, ma hdmi ale ta wystająca bateria na [gluteus maximus] mnie odrzuca. Musiałbym je zobaczyć na żywo, duże znaczenie ma dla mnie rozmiar i waga.

Mozesz korzystac z baterii o mniejszej pojemnosci ktora jest rowna z obudowa.

Laptopy dosc lekkie. Wbudowany modem 3G, miejsce na jeszcze jedna karte rozszezen (przynajmniej 6230)

Moj dostaje niezle w dupe.

Jakies ryski na srebnych elementach i wytarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...