Skocz do zawartości
sector

Matryca Lcd I Biale Plamy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zeby podtrzymac dobra passe w psuciu sie mojego sprzetu, dzis mam problem z matryca. Mianowicie jakis czas temu, w zasadzie wiem o jednej malutkiej od 3tyg, pojawily sie 3 plamki na LCD. Nie sa to bad pixele, tylko jakies jakby, przebarwienia, co najlepsze widac je tylko na bialym tle i jedynie pod specjalnym katem. Wyglada to tak!

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

wstepnie rozmawialem juz z servisem vaio i dzis poslalem im zdjecia, ciekawe co odpisza. Od czego to sie moglo stac?

btw. napisalem jeszcze w mejlu, ze wentylatory chodza za glosno i ze laptop sie nagrzewa, moze tez wymienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to nie od przecierania na 100% (pewnie masz na mysli, ze te plamy znikaly po jakims czasie) bo nie przeciaralem matrycy nigdy niczym takim co czysci a jedynie sciereczka z microfibry scierajac jedynie kurz.

 

Znalazlem jeszcze taki cos na necie, kto wie czy to nie bedzie wygladalo z czasem tak samo.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tamte plamy nie znikały po jakimś czasie i producent również umył rączki od gwary na to pomimo braku jakichkolwiek śladów uszkodzenia przy/na plamach, właściwie można by rzec, że plamy wyszły same z siebie gdyby klient nie przyznał się, że wyszły po czyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie plamki mogą być spowodowane przez odciśnięcie się klawiatury - zwłaszcza, gdy obudowa jest nieco krzywa, albo w plecaku nosimy masę innych przedmiotów, które mogłyby np. dociskać środek matrycy.

Dokładnie, takie samo coś kiedyś wyskoczyło znajomemu na matrycy MB Pro w momencie gdy podczas zamykania na klawiaturze leżało pióro które odbiło się idealnie na całej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyslalem wreszcie do serwisu sonego w uk.

W ciagu 5 dni wymienili mi matryca, przeczyscili wnetrze i usuneli kurz (na moje zyczenie) i odeslali do polski na ich koszt DHLem. W ramach przeprosin dostalem pismo gdzie podpisal sie jakis prezes Vaio i sciereczke z mikrofibry. Niby nic a cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się - kupiłem samsung 900X3C-A04PL . Po dwóch dniach poleciał do naprawy z uwagi na białe plamy na matrycy widoczne na jasnych tłach. Matryca została wymieniona na nową - laptop porysowany przy wymianie. Po 2 miesiącach użytkowania mam ten sam problem, białe plamy na jasnych tłach w innym miejscu matrycy. Z tego co wyczytałem w internecie, użytkownicy Samsunga często zgłaszają ten problem co oznacza, że samsung montuje słabej jakości matryce - po prostu. W ultrabooku "ekskluzywnym" za 6tys zł to już przegięcie, żeby w 3 miesiące zepsuły się 2 matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
Mam nadzieje, ze mi pomozecie. Od dwoch dni mam na ekranie biala plame, nie pomniejsza sie i nie mam pojecia skad sie wziela, byc moze byl to moj blad albo kogos kto uzywal laptopa- ma do niego dostep pare osob wiec ciezko stwierdzic, nikt sie nie przyzna. Komputer to sony vaio ale nie wiem czy takie informacje wam wystarcza. Co to moze byc? Jaka przyczyna? I jak oraz jakim kosztem to naprawic ? Czy gwarancja to obejmuje? Komputer mam pol roku. Pozdrawiam, Magda  
 

post-204581-0-19947200-1379669171_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...