Skocz do zawartości
czerny88

Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX BX80646I54690 - Haswell Refresh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy ten procesor będzie kompatybilny z płytą Asrock Fatality B85 Killer, czy może polecacie coś innego w cenie do 350zl, dodam że nie mam zamiaru podkręcać.

Chcę na początek kupić 8 GB ramu i w niedłubiej przyszłości rozbudować do 16, czy kupić jedną kość, jakie ma znaczenie czy ram jest na dwóch kościach 4GB czy na jednej 8GB, bo tego nie kumam znalazłem coś takiego http://morele.net/pamiec-kingston-blu-red-8gb-1600-cl10-10-10-khx16c10b1r-8-511698/ czy polecacie wogóle Kingstona i czy płyta B85 będzie ok czy szukać czegoś w H... lub Z... dodaję że nie mam zamiaru podkręcać procesora zresztą ten model ma zablakowany mnożnik. Grafikę wybrałem http://morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-box-gtx770-dc2oc-2gd5-582021/ i mam pytanie jaki zasilacz czy 650W wystarczy i jakie firmy jeżeli chodzi o zasilacze polecacie, dodam ze chciałbym mieć jakiś zapas mocy zasilacza nie na styk bo proponowano mi wcześniej nawet 500W ale to chyba za mało nieuważacie? I do tego jaka obudowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 350 PLN można znaleźć płytę na chipsecie Z97, która obsługuje wyższe taktowanie memek tj. powyżej 1600 MHz, co ma pewien wpływ na wydajność.

Wtedy można by było pokusić się o zakup takich pamięci. Karta jest okej. Zasilacz 550W firmy CoolerMaster, a dokładnie G550M powinien spełnić swoje zadanie przy tej konfiguracji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 350 PLN można znaleźć płytę na chipsecie Z97, która obsługuje wyższe taktowanie memek tj. powyżej 1600 MHz, co ma pewien wpływ na wydajność.

Wtedy można by było pokusić się o zakup takich pamięci. Karta jest okej. Zasilacz 550W firmy CoolerMaster, a dokładnie G550M powinien spełnić swoje zadanie przy tej konfiguracji.

 

i5-4690 obsłuży 1333 i 1600 Mhz chyba ze o czyms nie wiem.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardzie oczywiście. Są jednak tzw. profile OC, które rozwijają ten wybór o kolejne progi ;)

Jedynym ograniczeniem jest chipset mobaska, a nie procesor.

 

Tak, więc te minuski są naprawdę nie na miejscu.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...