Skocz do zawartości
Karhu15

Samoistny restart podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacznę od mojego sprzentu:

Płyta Główna: AMD Phentom II X4 955 Procesor 3.62 Ghz
Ram: 4 GB Ram

Grafika: Gtx 260
Płyta Główna: Gigabyte Ultra Durable 3 MA785GT-UD3H
Zasilacz: ocZ 600w Model: OCZ600MXSP

Chłodzenie: Gaia SDI283
 

 

A więc tak pewnego dnia gram i nagle restart komputera. Mówie może kabel kopnołem czy coś. Ale następnego dnia nie mogłem włączyć komputera(włączay się wentylatory ale nic pozatym). Nie reagował na przycisk włączenia więc wyłączyłem zasilacz poczym odczekałem 2 min włączyłem zasilacz i komp odpalił. Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam GTX260 , przy ktorym miałeś problemy z wymianą pasty ?

 

Odpal kompa na integrze z płyty i zobacz jak się zachowuje .

 

Możesz pożyczyć też od kogoś inny zasilacz i również sprawdzić jak się komp zachowuje .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie ciężko .

 

Skoro na integrze komp zachowuje się tak samo to problem nie leży po stronie karty .

 

Może to być RAM / płyta / procek lub zasilacz .

 

Sprawdź pamięć programem memtest ( dostępny w pakiecie HirenBoot CD ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu nie możesz sprawdzić ramu tym programem .

 

HBCD nie chce się w ogóle uruchomić czy jeszcze co innego ?

 

Jak masz więcej niż 1 kość ram to możesz się pobawić w przekładanie ramu - po prostu odpalasz kompa tylko na jednej kości ram i patrzysz jak się zachowuje , to samo robisz z pozostałymi kościami ram , przy okazji możesz posprawdzać pracę ramu w poszczególnych slotach na płycie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak jest to opisane i nie zastanawiaj się zbytnio. Jak jest problem z pamięcia to musi byc ona sprawdzona po za systemem tak by sprawdzić jak największy obszar. Czyli jej użycie musi być jak najmniejsze. Proste.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić sam czy masz 1 kość ram czy więcej .

 

Albo organoleptycznie ( czyt. musisz zajrzeć do wnętrza kompa ) albo za pomocą programów np. CPU-Z i zakładki Memory i SPD .

 

Najlepiej zakładka SPD , jeżeli tylko przy jednym oknie Slot #X ( gdzie X to numer slotu na płycie - z reguły cyfry z przedziału 2-8 ) masz pokazane dane ramu a pozostałe sloty są na szaro to masz tylko 1 kość DRAM .

 

A co do Memtest86+ , jest on składnikiem pakietu Hiren Boot CD .

 

HBCD możesz nagrać zarówno na płytę jak i na pendriva .

 

Tutoriale jak nagrać HBCD na pena - #1 ( EN ) , #2 ( PL ) , #3 ( PL ) .

 

Dodatkowo w #3 masz pokazane jak przygotować obraz z HBCD aby ubsługiwał  polskie znaki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie masz procka czy kartę podkręconą to spróbuj jak się będzie zachowywał komp na domyślnych ustawieniach elementów .

 

Z tego co da się sprawdzić za pomocą softu to temperatury , dysk i ram .

 

Reszta to raczej na zasadzie podmian na inne elementy - co może być trudne / nie wykonalne jak nie masz kogoś do pomocy na miejscu .

 

Pooglądaj jak wygląda elektronika płyty - czy nie ma żadnych osmaleń lub wylanych/napuchniętych  kondensatorów .

 

PS. Nie pisz do mnie co chwila PW , jak będą miał co odpowiedzieć w temacie to odpowiem .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...