Skocz do zawartości
killingtime

Compaq 610 - zalany - klawiatura wybiórczo działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Laptop dziewczyny został zalany małą ilością herbaty (bez cukru). Głównie dolna, prawa część. Skutki były takie, że prawdopodobnie cała klawiatura nie działała oraz touchpad. Po rozebraniu, osuszeniu touchpad dalej nie działa. Ale za to cała prawie klawiatura już działa bez cyfr: 1234789, nawiasów i strzałek dół/prawo.

 

Pytanie brzmi czy można tą klawiaturę jakoś uratować? Czy kupno nowej z allegro powinno pomóc?

 

Jak się zabrać do uruchomienia klawiatury.

Touchpad nie jest istotny w tym przypadku.

 

Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz 5L wody demineralizowanej, wyciągasz klawiaturę z laptopa, wlewasz wodę do miski, wkładasz klawiaturę i energicznymi ruchami wypłukujesz zaschniętą herbatę trza płukać przez kilka minut a nie tylko zamoczyć na 10 sekund... wyciągasz osuszasz ręcznikiem i suszarką, zostawiasz na dobę na ciepłym grzejniku i powinna działać. Odratowałem tak kilka zalanych laptopowych klawiatur.

Edytowane przez SEKS_DESTRUKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/W, do tego można dodać umieszczenie w jakimś pudełku tekturowym po zabiegu i zasypanie ryżem. Ryż jest silnie higroskopijny,  cała woda zniknie w ciągu 24h nawet spod folii. Ja tak z kolei ratowałem komórkę i działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...