Skocz do zawartości
maciejko

Czas na audio

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że po odnowie komputera i kupnie nowego tv przyszedł wreszcie czas na zainwestowanie w porządnie grające audio chciałbym poprosić Was o sugestie na co ewentualnie mógłbym przeznaczyć środki, przyjmijmy kwotę maksymalną 2500 zł.

 

Co mamy:

 

TV - LG47 LB670V http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-47LB670V (stojący na nóżkach)

komputer podpięty pod TV z kartą dźwiękową AIM SC808 - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

 

Czego nie mamy:

1. sprzętu audio

2. wystarczająco wolnego miejsca

 

post-220966-0-38295900-1448883571_thumb.jpg

Załączam zdjęcie całego miejsca zamieszania z zaznaczonymi wolnymi miejscami na ewentualne zakupy. Komputer jest schowany w szafie. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się soundbar, ale ciężko znaleźć taki, który podpasuje pod nózki tego modelu telewizora. Będę wdzięczny za pomoc w doborze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota 2500 jest przeznaczona na same głosniki czy głosniki+amplituner? Jeśli głośniki to w systemie 2.0, 2.1, 3.0, 3.1, 5.0, 5.1, 7.0 7.1?

 

Podaj także metraż pokoju, jakiej muzyki słuchasz, do czego będzie sprzęt audio używany. Póki co za mało konkretów.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głośniki+amplituner. Co do systemu zdaję się na osoby z większym doświadczeniem ode mnie w tej kwestii natomiast zaznaczę,  że głośniki będą stać wyłącznie w miejscach zaznaczonych na zdjęciu (nic za kanapą itp.) z racji, że nie chce walających się kabli, pokój ma 25mkw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham wszystkiego prócz disco polo, ale w głównej mierze jest to rock i hh. Z praktyki wygląda to tak, że na nową płytę Comy czy Eldo daję sobie maksymalnie tydzień do odsłuchu. Sprzęt będzie używany głównie do słuchania muzyki (w niedalekiej przyszłości z gramofonu) i oglądania filmów oraz sporadycznie do gier. Pod soba mam dośc upierdliwego sąsiada, więc mocny bass chyba nie powinien być największą zaletą (wolę zapobiegać niż leczyć). Bazując na recenzjach karty służy ona przede wszystkim do stereo.

Edytowane przez maciejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem w grę wchodzi zestaw 3.0 - stereo + głośnik centralny. Całość o raczej neutralnym brzmieniu chociaż do muzyki rockowej i HH pasuje brzmienie bardziej agresywne typu "V". Z braku miejsca jesteś także ograniczony do głośników podstawkowych. Niestety w takim przypadku prawdopodobnie będzie Ci brakować basu podczas oglądania filmów.

Masz możliwość odsłuchu w salonie? To najlepsza sposób aby wybrać dla siebie odpowiednie brzmienie i nie żałować wydanych pieniędzy.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.0? Poroniony pomysł.

 

Masz bardzo kiepskie możliwości układu (pokój 25m a wygląda na fotkach na połowę)

 

Koło tv postawisz coś co będzie grało raczej płasko (odległość między głośnikami to ile 1,4m?)

Od biedy celowałbym w jakieś monitory aktywne  do odsłuchu z bliskiego pola. 

Z drugiej strony wszystko co będzie designerskie zagra beznadziejnie w porównaniu ze wzmacniaczem+ stereo kolumny/monitory ale obawiam się  że poza nimi grałyby całe meble i szklanki:)

Zależy ci na audio w prawdziwym rozumieniu czy po prostu chcesz coś co zagra lepiej niż TV?

 

Nie myślałeś o słuchawkach?

 

Szczerze. Tv na ścianę i do tego soundbar. Będzie designersko i tyle

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu tłumaczyć?

-do stereo nie potrzebny central i nic nie da? Dodatkowo na zdjęciu widzimy że odległość między głośnikami koło TV to ~1,5m, to po co tam wciskać centrala?

Do 5.1 niektórzy też centrala nie używają (bo przy dobrym ampie i głośnikach głównych naprawdę tego nie czuć, a tu kolega o 5.1 nie myśli  nawet.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stereo owszem, mało miejsca owszem. Ja jednak obstaję, że nawet na tych 1,5m central będzie robił różnicę. Sam zaczynałem od stereo, później dokupiłem centralny głośnik i różnica jest kolosalna. Oczywiście u mnie rozstaw jest ~3m i kolumny podłogowe. Mój ojciec natomiast do czasu remontu i przemeblowania kisi podłogówki ustawione zaraz obok telewizora 50" czyli rozstaw jest minimalny a mimo wszystko i w jego przypadku central robi różnicę.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No różnicę będzie robił tylko pytanie po co? Jakiś dziwny upmix w ampie? A i tak przestrzeni nie będzie...wyjdzie jak mono...

Przy 3m można się już oczywiście zastanawiać, ale i tak nie ma po co.  Ja odnoszę się do warunków w temacie. Tam central to pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech autor najlepiej sam to oceni. W pierwszej kolejności odsłuch w salonie, w drugiej wypożyczenie sprzętu do domu. Będzie miał czarno na białym jaki układ się sprawdzi w jego przypadku najlepiej i czy w ogóle się jakiś sprawdzi. Każdy z nas ma inne ucho.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralny sprawi, że nie będzie problemu z cichymi dialogami w filmie (w końcu do nich służy), tak więc nie jest to zły pomysł, ale skupiłbym się na razie na kolumnach stereo. Największy problem stanowi tu zbyt mała odległość między nimi, a także niezbyt dużo miejsca na szersze modele, a to ograniczy wielkość membran.

 

maciejko - nie wiem, czy mieszkasz w Gdańsku, czy Gdyni, ale jak to pierwsze, to mogę Ci polecić salon na Rakoczego (Premium Sound, sam kupowałem u nich swoje kolumny). Weź ze sobą plan swojego salonu, jak i zdjęcie tego kompletu mebli, powinni Ci dobrze doradzić sprzęt na to miejsce. Mógłbyś też kupić dość dobrej klasy głośniki, które starczą Ci na wiele lat, i które rozmieściłbyś w przyszłości lepiej przy okazji przemeblowania/przeprowadzki (taka inwestycja na przyszłość).

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie i rzetelne odpowiedzi z wielu stron. Zajadę jeszcze dziś na Rakoczego, dam znać na czym stanęło.

 

02/12/2015

Wybór padł na soundbar. Model LG NNB3530A 2.1 300W / Bluetooth USB

Edytowane przez maciejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...