Skocz do zawartości
Chytruseq

GTX 1080 czy wystarczy GTX 1070?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pod koniec kwietnia 2016 składałem komputer (przesiadka z laptopa). Przez brak cierpliwości zrobiłem ogromny błąd i kupiłem GTX 970 od MSI. Wiedziałem, że będzie premiera GTX 10XX i wartość 970 spadnie, ale nie myślałam, że aż tyle. Szczęście w nieszczęściu, że we wrześniu zaczęła strasznie piszczeć i oddałem do morele.net na gwarancję ...tutaj byłaby dłuższa historia :P ... na koniec powołałem się na rękojmię i udało mi się odzyskać całą sumę a nawet zarobić (ponieważ przez pomyłkę dostałem dwa kody na grę The Division) :D 

 

Od listopada jestem bez GPU. Wytrzymałem już tyle, że teraz chyba nie warto kupować GPU, ponieważ znowu pojawiają sie plotki o premierach nowych GPU. Za tydzień targi GDC. Nie chce popełnić tego samego błędu co z GTX 970. Chciałbym też przekonać się, co pokaże ATI ze swoimi grafikami VEGA.

 

Mimo wszystko, chciałbym się nakierować się w jaką grafikę mniej więcej mam celować i przygotować się, na to ile "piniendzy" stracę :E 

 

Chciałbym, aby GPU posłużyło mi na długo... powiedzmy na 3 lata, czyli okres gwarancji jakim objęta jest grafika (EVGA o ile się nie mylę daje 3 lata)

 

Grafikę będę prawdopodobnie wodować, a to też wiąże się z dodatkowymi kosztami, a też nie chcę zmieniać grafiki za często i tracić na odsprzedaży używanego GPU i bloku wodnego. I tutaj też znowu EVGA jest raczej oczywistym wyborem, ze względu na brak utraty gwarancji po rozebraniu chłodzenia.

 

Monitor mam LG 24GM77-B (FHD 144Hz) i czytałem na forach, że do rozdziałki FHD wystarczy GTX 1070, a GTX 1080  to juz jest overkill. Mimo wszystko nie chce kupować grafiki, która będzie dobra dzisiaj, tylko żeby miała zapas i i nie będzie się to wiązało z wymianą GPU za jakiś czas. Wymagania gier rosną, a z tego co widzę to optymalizacja w grach ostatnio woła o pomstę do nieba.

Monitor raczej nie będę zmieniał, ponieważ nie odczuwam takiej potrzeby. Zmienię może dopiero na monitor 21:9 4K 144Hz i jak pojedyncze GPU pozwoli na bezproblemowa granie na takim monitorze :P

 

Więc jaką grafikę polecilibyście? GTX 1070 w zupełności wystarczy na 2-3 lata z ustawieniami przynajmniej HIGH/VERY HIGH? Czy lepiej jednak dołożyć do  GTX 1080?

Gdzieś chyba czytałem, że znowu nie ma aż takiej przepaści wydajnościowej miedzy 1070 a 1080 i lepiej pod względem cena/wydajność jednak 1070 opłaca się brać.

Jeśli faktycznie wyjdzie 1080Ti to to juz chyba byłaby mega overkill do mojego sprzętu? A cena i tak pewnie by mnie zabiła (pewnie ponad 4000 zł lekko + blok wodny do tego dokupić i wychodzi prawie połowa ceny mojego sprzętu) i bym się i tak nie zdecydował.

Wolę wydać raz a dobrze... ale też mądrze.

 

Jeszcze takie pytanie... jak premiera 1080TI może wpłynąć na ceny seri 10XX. Jak kupowałem 970 to cena bardzo spadła po premierze serii 10XX, ale 1080Ti  ma być pomiędzy 1080 a Titan XP (wiec tak też cenowo będzie) i zastąpić 980Ti, więc nie mam pojęcia jak to może wpłynie na ceny 1070 i 1080... nie śledziłem rynku PC przez 7-8 lat, ponieważ miałem laptop + konsola  i nie wiem jak to zazwyczaj wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 starczy do większości gier w FHD/1440p + detale High / Ultra , czasami radzi sobie z 4K ale nie za dobrze .

 

GTX1080 ( o wersji Ti czy TXP już nie mówię ) to jak chcesz grać w 1440p+ detale ultra i inne ficzery czy nawet rozdziałka 4K i do tego chcesz mieć dużo fps .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 starczy do większości gier w FHD/1440p + detale High / Ultra , czasami radzi sobie z 4K ale nie za dobrze .

Masz na myśli obecne gry? Chodzi o to, że nie chce wybulić tyle kasy i mówić, że wystarczy mi teraz do większości gier FHD na High / Ultra a za rok już mówić, że do większości FHD na Medium... chciałbym, aby grafika wystarczyła mi spokojnie 2 - 3 lata. Pytanie właśnie, czy dopłacenie 1000 zł do GTX1080 mi to zapewni?

O ile  mocniejszy jest GTX 1080 od 1070?

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to raczej nikt Ci nie zapewni że za 2 lata pograsz w najnowsze gry w wysokich detalach. W zasadzie wyboru dużego nie masz.  GTX 1070 jest imo najbardziej opłacalna, ale taki Radeon RX480 też  sobie radzi w niektórych grach całkiem przyzwoicie.  Ja na odpowiedniku 1070 czyli 980Ti gram w wiekszość  gier w FHD bardzo płynnie.  Do tego w część z nich gram w 4K  z 30-40 kl/s, więc zapas mocy jest dosć spory. Do tego masz 8GB VRam w przypadku GTX 1070, więc myśle że tu do FHD wystarczy na te 2 lata (teoretycznie ) 

 

Tu masz test GTX 1070 razem z 1080. 

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_geforce_gtx_1070_gaming_x_test_niereferencyjnego_pascala?page=0,12

 

Zależnie od gry to średnio referencyjny 1080 jest ok 20% szybszy od referencyjnego GTX 1070. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napisałem :P wiadomo, że nikt mi tego nie zapewni/nie przewidzi... tym bardziej, że z tego co czytam to obecne duże tytuły, są źle zoptymalizowane.
Tyle wytrzymałem, to może jeszcze dam rade i poczekam... zobaczymy co pokarze Vega... jeśli wyjdzie 1080Ti to sie zobaczy ile będzie kosztować i może ceny  1070/1080 polecą w dół.

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...