Skocz do zawartości
Castor

Optymalny PC za max. 3800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Kompatybilność pamięci głównie wynika z tego, że pamięci z Ryzen pracują z Command Rate 1T, a producenci często na pudełkach podają 3200MHz nie informując, że chodzi o 2T. Sam profil XMP jest wymysłem intelowskim i na płytach AMD implementowany jest jako proteza. Najczęściej i tak trzeba ręcznie podnieść napięcie na NB a i tak nie masz gwarancji czy na 1T uzyskasz to, co chcesz. Cała nadzieja w nowym mikrokodzie od AMD i nowych BIOS.

W najgorszym wypadku ustawisz na razie 2667 MHz i też będzie spoko :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to jest oczywiste ale z tego co zaobserwowałem, na innych forach również, że mało kto sprawdza na stronie producenta płyty kompatybilność pamięci tzw. Qualified Vendors List (QVL). 

 

Wybrałem pamięci XXXXX do płyty YYYYY. Będzie pasować?

 

...yyyyyyyyyy...

 

http://www.asrock.com/MB/AMD/AB350M%20Pro4/index.asp#Memory

 

Cała lista pamięci. Wybierasz interesującą Cię prędkość, producenta czy co tam jeszcze ma dla Ciebie znaczenie i szukasz... dostępność, cena...

 

Proponuję szukać po symbolach pamięci umieszczonych w tabeli "Module".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem PC ale mam problem z instalacją Windows 7 (z płytki DVD). Wygląda to tak, że nie wykrywało myszki/klawy podpiętych do USB. Mam 1 adapter ps2 to podpiąłem nim myszkę i fajnie instalowało, aż do momentu w którym miałem wpisać nazwę użytkownika. Próbowałem kopiować literki z pola poniżej "nazwa komputera", ale dostawałem error że nazwy są te same i nie mogłem ruszyć dalej. Podpiąłem tym razem klawę do ps2 i mimo tego, że podświetlenie działało to i tak po naciśnięciu klawiszy nie było reakcji. Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...