Skocz do zawartości
Gr4ndm4st3r

Czy warto sprzedać gtx 1070 gaming od msi i kupić gtx 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Roznica to jakies 15-25% wydajnosci

 

Wiec wszystko zalezy od tego w jakiej rozdzielczosci gracz i jaki monitor. Jesli FHD @ 60Hz - nie widze sensu wymianu

 

Jesli 1440p / 4K lub 144Hz / Gsync - cos - wtedy jest sens wymiany

 

Osobiscie majac 1080p @ 60Hz - nie wymienilbym 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma TV FHD to za pewne nie ma wysokiego odświeżania * , o G-Sync / Free Sync już nie mówiąc .

 

Przy FHD masz od 10 do 25 fps różnicy w zależności od gry na korzyść GTX1080 , przy czym w większości gier jest to zakres 10 do 15 fps , nie wiele tytułów zyskuje więcej jak 15 fps np. Doom ( 27 fps ) i Far Cry Primal ( 16 fps ) , z drugiej strony mamy rodzynka w postaci najnowszej odsłony XCOM gdzie 1080 zyskuje raptem 6 fps .

 

Na podstawie testów kart z PPC .

 

Jak dla mnie to średnio sensowny pomysł z kupnem GTX1080 , to już lepiej zbierać na porządny monitor 1440p , nie koniecznie 120+ Hz .

 

* - Odświeżanie sprzętowe , bo softowo za pomocą filtrów może mieć nawet te 400 czy więcej Hz , tyle że do gier to się w ogóle nie nadaje .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Szybko rozwiązaliście moje wątpliwości. W sumie przy użyciu funkcji dsr można stworzyć "złudzenie" gry w wyższych rozdzielczościach wykorzystujac nadwyżkę wydajności ewt 1080tki nawet na tv fhd, ale dsr to chyba nie jest chyba warte aż takiego wydatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest warte. Albo decydujesz się na 2.5K (2560x1440) i GTX 1080 lub GTX 1070 i FullHD.

 

Ja to tak widzę.  Ja gram w 4K to mój GTX 1080Ti ma co robić. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...