Skocz do zawartości
Jvrek

G4600, MOBO, RAM za ~ 200zł + kwota za stary zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje coś zrobić z moim obecnym zestawem gdyż mam problem z płytą główną a kupywanie znowu używanej pod tą podstawke mija sie dla mnie z celem.

Moj obecny zestaw:

I5 3470 z box chłodzeniem

2x4Gb RAM 1600Mhz Corsair Dominator

MSI  b75a-g43  (żeby uruchomić komputer musze wyłądować napięcie z płyty trzymjacac kilkanascie sekund POWER i zrestartować BIOS wyjmując baterie, tak to wszystko działa normalnie)

SilentiumPC Vero M1 600W

 

Czy jest szansa że po sprzedaniu CPU, MOBO i Ramów (prosiłbym o ich wycene) dokladając 200zł starczy mi na jakiś zestaw z pentiumem g4600 i 8gb ram na jakiejś płycie która umożliwi mi upgrade na i5 z kaby albo coffee lake oraz wsadzenie GPU pokroju rx580? Z naciskiem na tą coffee.

 

Taki zestaw ma w najbliższym średnio długim czasie starczyć mi na w miare komfortową nauke programowania oraz przy web developerce. Obecny zestaw jest za słaby, obstawiam ze to wina integry w procku, ktora jest już niewydajna i nawet forum purePc nie działa dostatecznie płynne.

 

Czy moze lepiej wstrzymać się do premiery nowych inteli gdyż ceny mogą spaść? Ale wtedy też wartośc mojego zestawu również spadnie :/

 

Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak integra ma tylko wyświetlać obraz to powinna starczyć , sam pracowałem swego czasu na Celeronie Sandy Bridge + iGPU ( przeglądarka , pakiet office , program do zarządzania kafejką ) i bez problemu dawało to radę .

 

Może u ciebie coś jest skopane , iGPU z tego I5 bez problemu powinna działać w przeglądarce etc.

 

G4600 wydajnościowo będzie na poziomie tego I5 lub nawet gorzej - zależy od softu i konkretnego zastosowania , tam gdzie się liczy jeden silny wątek to G4600 będzie lepszy - jest nowszy i ma wyższe takty , choć I5 osiąga tyle samo w trybie turbo .

 

Co innego wielowątkowość - 2 rdzenie + HT to jednak nie to samo co pełne 4 rdzenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to własnie najbardziej zależy mi obecnie na integrze gdyż i tak nie wykorzystuje tych 4rdzeni,  w przyszłości za 1/1,5 roku planuje spory upgrade ale teraz potrzebuje tylko w miare wydajne integry w budżecie podanym w pierwszym poście. Więc celuje w g4600 bo ma chyba najlepszą integre z tej generacji w miare tanim procesorze. 

 

Ogolnie to ta hd2500 co siedzi w tym procku daje rade w FHD, problem jest wtedy gdy w tle na stronie tak jak na tej jest obrazek. Wtedy płynność scrolowania spada i widać ze cos jest nie tak co mnie troche irytuje, a gdy dojdą do tego jeszcze jakieś proste animacje to juz moj smartphone radzi sobie o wiele lepiej. A mówie tylko o chrome, gdyż nie wiem co jest z Firefox'em ale z niego nie da sie komfortowo korzystać na większosci stron w ktorej są nawet w mniejszej ilości elementy graficzne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie - może to problem z OS albo sprzęt nawala , procek lub płyta .

 

Nawet najsłabsza integra z tej generacji powinna sobie poradzić z tym co opisałeś , jak nie radzi to gdzieś jest problem .

 

Jak możesz to ściągnij jakiegoś Linuxa Live CD i sprawdź zachowanie stron .

 

Możesz też sprawdzić na innej przeglądarce lub czystym chrome , może problem jest w profilu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jest w jak najlepszym porządku z procesorem żadnych problemów nie zanotowałem, natomiast problem z płytą jest opisany wyżej. Problem nie występował gdy na pokladzie była grafika rx470, wszystkie gry chodziły bez problemowo nie mówiąc o stronach. Jestem pewien ze to po prostu kwestia wydajności tego IGPU. Dodać moge ze wystarczy obniżyć trochę rozdzielczość np na 900p i problem z płynnością stron znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...