Skocz do zawartości
technoboy

Partycja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. W instalatorze windows chciałem utworzyć 2 partycje. Miałem na początku jedną 240 Gb. Więc ją skasowałem. I zamiast 240 Gb zostało mi 130 Gb obszaru niepodzialnego. Co si stało z resztą dysku. prubowałem ją formatować i nadal zamiast 240 GB zostaje mi 130 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W instalatorze windows chciałem utworzyć 2 partycje. Miałem na początku jedną 240 Gb. Więc ją skasowałem. I zamiast 240 Gb zostało mi 130 Gb obszaru niepodzialnego. Co si stało z resztą dysku. prubowałem ją formatować i nadal zamiast 240 GB zostaje mi 130 ????

Ta druga partycja jest niewidzialna dla XP'ka bo prawdopodobnie jest ona w trybie FAT32. Być może się myle ale kiedys miałem taki sam problem. Przekonwertuj partycje na system plików NTFS programem Partition Magic albo innym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć XP ze zintegrowanym SP2. Z drugiej jednak strony jest to zbędne, bo i tak nie założysz partycji systemowej większej niż 20GB, bo to jest conajmniej bez sensu.

Utwórz sobie partycję 15-20GB, NTFS. Zainstaluj na niej system. Potem doinstaluj Service Pack 2.

Następnie: Start->Uruchom: "diskmgmt.msc" i naciśnij [Enter].

Tam możesz założyć partycję rozszerzoną, którą możesz podzielić na partycje. Generalnie duże partycje są niewygodne, więc pasuje zrobić z tego miejsca przynajmniej 2.

 

FAT32 nie ma nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga partycja jest niewidzialna dla XP'ka bo prawdopodobnie jest ona w trybie FAT32. Być może się myle ale kiedys miałem taki sam problem. Przekonwertuj partycje na system plików NTFS programem Partition Magic albo innym ;]

FAT32 nie ma nic do tego, poniewaz jest normalnie obsługiwany przez XP. Kiedyś miałem odwrotny problem... W tajemniczych okolicznościach "zniknęło" mi 15 GB dysku, dopiero później przypomniałem sobie, że to był NTFS a świeżo zainstalowany Win98 nie obsługuje tego systemu plików... ;) ale strachu było :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...