Skocz do zawartości
AndyN

Norton Ghost 9.0+raid Nforce4-nie Działa

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem korzystałem z Norton Ghost 9.0 do przywracania kompletnego systemu z obrazu. Bardzo wygodne, nie trzeba godzin marnować na instalowanie wszystkiego od nowa.

 

Abz odzyskać system w systemie z Raid0 potrzebna jest dyskietka ze sterownikami do macierzy. W przypadku A7N8X Dlx wszystko działało. Ghost z płyty się uruchamiał, F6, sterowniki z dyskietki i wszystko płynnie działało.

 

Ale po zmianie platformy na A64 już nie działa :( Ghost bootuje z płyty, F6, sterowniki z płyty, wczytuję obie pozycje (nvidia raid class driver i nvidia nforce storage controller) ale w pewnym momencie dostaję komunikat, że "nvraid.sys could not be found" i program przerywa uruchamianie. A plik ten na dyskietce ze sterownikami jest. Przygotowałem dyskietkę ze sterami z najnowszego pakietu sterowników nVidia 6.53 i dostaję ten sam komunikat :?

 

Szkoda mi czasu na długotrwałe instalowanie wszyskiego od nowa, mam wszystko w obrazach ale są one niedostępne bo program nie chce działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że troche nie na temat możesz napisać procedure robienia i przywracania obrazu Ghosta na NTFS ?? z Dyskietek ?

1355942[/snapback]

Witam może ja sie wtrące

aby zrobic image'a partycji ghostem 2003 (w 9.0 pewnie jast podobnie) Musisz miec dyskietke ratunkową, tu masz jak to sie robi:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...?showtopic=1870

 

Jest tylko mały problem bo u mnie ghost na tej dyskietce jest jednorazowego użytku po wykonaniu backupa już go nie moge z dyskietki odpalić i aby przywrócić partycje z obrazu to musz se utwożyć dwie dyskietki ratunkowe jedną do robienia backup/a a drugą do przywracania, dziwne to.

Wiec Tobie też radze zrobić dwie / trzy dyskietki żebys sie nie obudził z ręką w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że troche nie na temat możesz napisać procedure robienia i przywracania obrazu Ghosta na NTFS ?? z Dyskietek ?

Instaluję ghosta w systemie. Z poziomu systemu uruchamiam ghosta. Dysk mam podzielony na partycje. Na partycji C mam system, na D całą resztę. Robię obraz systemu będącego na partycji C definiując, że ma być zapisany w katalogu na dysku D. Można też definiować poziom kompresji pliku obrazu, czy obraz ma być dzielony na pliki i o jakiej wielkości itp.

Płyta z Ghostem jest bootowalna. Bootuję Ghosta z płyty,w trakcie instalacji WinXP, jako że mam Raid0, wciskam F6, z dyskietki wgrywam sterowniki macierzy. Po uruchomieniu Ghosta wybieram opcje przywrócenia systemu na dysk C z pliku będącego na D. Program wykonuje zadaną operację, Windowsy uruchamiają się w wersji z obrazu

 

Tak mi to działało pod Asusem A7N8X, pod MSI, co opisałem powyżej, działać nie chce :(

 

Ten help o Ghost-cie był chyba pisany na podstawie starszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...