Skocz do zawartości
jalo

Sempron

Rekomendowane odpowiedzi

prosiłbym o list wszystkich rodzajów jąder i sklasyfikowanie ich w liscie ponieważ zamierzam kupić sampka a nie wiem na jakim jądrze wybrać mój nowy procesor weście pod uwage oczywiście możliwości OC :) z góry dzienki za odpowiedzi

PS.mysle że ten temat przyda sie też innym :wink:

Edytowane przez jalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

462 [socket A]

 

Thoroughbred, technologia 0.13 mikrona, cache 128kb L1 / 256kb L2 wersja 3000XP to Bartona - ma 2x cache... wszystkie FSB 166

 

 

754

 

Palermo proces technologiczny 0.09 128 lub 256 casche

 

Paris proces technologiczny 0.13, SOI [wersja 3100+] 256 casche

 

754 - FSB 200

 

Na dzień dzisiejszy wg mnie warto kupowac tylko najwolniejszego pod 754 cena ok 250-280 zł

 

 

1. Palermo

2. Paris

3. Thoroughbred & barton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhm dzieki

jak myslisz oplaca sie kupic

-sempka 2600+(s754paris128/128cache) i do tego płytke główną za ok250zł

-czy do mojego athlona1800+ (Thoroughbred-B, technologia 0.13 mikrona, cache 64kb L1 / 256kb L2) płytke główną też za ok 250zł i w ten sposób za oszczędzić 300zł(których narazie i tak nie mam :P)bo wiem że da sie mojego procka podkręcić do 3000+nawet a jesli róznica nie była by duża to 300zł piechotą nie chodzi a poza tym musiałbym z miecha dwa poczekać.... :-| żeby uzbierać te 300zł

Edytowane przez jalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w testach sempron 2600+ z L2 128 wypada identycznie jak sempron 2800+ z L2 256 :? przynajmniej w chipie komputer test...dziwne ...szczególnie że 2800+jest na jądrze Palermo a 2600+paris...może to dlatego że ten 2600+jest taktowany(efektywnie) 1800MHz a 2800+1600MHz :-| hmm ciekawe...

Edytowane przez jalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor.........|gry,grafika 3D|kompresja audio-wideo|biuro|testy niksopoziomowe|

sempron2600+|......76/100.....|.............63/100..........|62/100|.............37/100......|

sempron2800+|......76/100.....|.............63/100..........|62/100|.............36/100......|

Edytowane przez jalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam

czym sie róźnią jądra paris i palermo po za tym ze jedno jest 9nm a drugie 13nm i czy w tym opisie nie ma jakiegos byka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69650577

 

bo przecierz 166*8 to za za cholere nie jest 1,6 GHz no chyba ze zmieniła sie matematyka :D

 

interesuje mnie tez jaka jest róźnica wydajności miedzy tym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70346513

 

no i oczywiście jak sie kręci to cudo na paris bo o palermo mozna sobie dużo poczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo teraz wszystkie sempy na 754 sa na palermo....te wykonywane w procesie 0,13 to byly paris, ale sa juz praktycznie niedostepne.

2600 od 2800 rozni sie tylko wielkoscia cache...roznicy w taktowaniu brak!!!....roznica w wydajności tez praktycznie zadna(zaleznie od testu , roznice raczej w granicach kilku %), ale zawsze jakas, oczywiscie na korzysc tego z wieksza iloscia cache(podobnie jak to bylo z thunderem i bartonem na socket A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wogóle sie zastanawiać nad Paris? Ja bym kupił Palermo. Mniejszy proces technologiczny = lepsze właściwości termiczne (mniej wydzielanego ciepła) = lepsze właściwości do podkręcania. B)

Edytowane przez wYpor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wogóle sie zastanawiać nad Paris? Ja bym kupił Palermo. Mniejszy proces technologiczny = lepsze właściwości termiczne (mniej wydzielanego ciepła) = lepsze właściwości do podkręcania.  B)

1737350[/snapback]

ja chce sie tego dowiedziec tylko i wyłącznie dla siebie :D nie zastanawiam sie nad kupnem parisa pytam tylko i wyłącznie z ciekawosci i niewiedzy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...