Skocz do zawartości
Bhaarth

Acer Aspire 5021wlmi A Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio znalazlem sprzet, ktory calkiem mi odpowiada (no, moze boje sie troche o jakosc wykonania i ekran, ale to niewazne teraz). Jest to "tytulowy" 5021WLMi (lub mocniejszy brat 5024).

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18349

 

Fajna grafika, procesor 64bit itp. ALE wazny - bardzo - jest dla mnie wewnetrzny bluetooth. No i tu zaczynaja sie schody. W opisie nie ma o tym mowy, wiec zakladalem, ze nie ma. Jednak w jakiejs recenzji w sieci znalazlem informacje, ze w obudowie jest miejsce na diode (albo nawet jest wbudowana) odpowiedzialna za inf. o dzialaniu BT. Zastanawiam sie dlatego, czy jest mozliwosc dokupienia modulu BT? Np w dellach 600/9300 itp jest modul bodajze Dell 350 Internal BT czy cos tego typu i mozna go calkiem latwo zalozyc (jest oddzielna klapka w obudowie, jedna srubka do odkrecenia)

 

 

Ewentualnie jesli tutaj nie da sie wsadzic BT, bede musial wziac cos z centrino i podobna grafika.

Edytowane przez Bhaarth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak... jestem posiadaczem modelu 5021wlmi

bluetooth'a nie ma ale ma wbudowana diode/przycisk informujaca o jego dzialaniu i jest dostepny jako opcja wiec przy zamowieniu dopisz ze chcesz i juz... jednak nie wiem jak to jest z komputronikiem bo jesli maja sprzet na miejscu to b. mozliwe ze tej opcji nie bedzie ale jesli od producenta sprowadzaja to lus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Sluchaj jesli mozna mozesz powiedziec gdzie Ty zamawiales? Ja rzucilem komputronikiem, bo sporo tam kupowalem i mimo, ze jest srednio tanio;) nie mam problemow z gwarancja i szybkoscia zamowienia.

 

I jak ogolnie sie sprawdza ta matryca? W jankach pod wawa w Saturnie widzialem acer'owskie zwykle ekrany i raczej mizernie to wygladalo.

 

Mysle jeszcze, czy warto brac tego ciut gorszego turiona ale miec 64bit (bo intel chyba nie wypuscilem narazie niczego mobilnego z 64bit?)

 

Myslalem jeszcze nad Dellem 9300 ale zeby zmiescic sie w cenie ale zachowac dobry ekran i x800 to musialbym pojechac po pamieci i dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak ja zamawialem w zaprzyjaznionym sklepie u siebie na miejscu od producenta bezposrednio... mysle ze kazdy lepszy sklep komputerowy powinien ci to zalatwic

a matryca powiem ci jest naprawde bardzo ladna, jedna z najlepszych jakie widzialem w laptopach ale mowa tu tylko o crystal...

intel ma sonome ale to 32bit... ja tam jestem zadowolony i pograc i popracowac spokojnie mozna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze tej opcji nie bedzie ale jesli od producenta sprowadzaja to lus

Orientujesz sie czy w juz kupionym modelu mozna dolozyc BT ? W 4102 jest dokladnie tak jak w Twoim - jest dioda, wlacznik itd tylko czy mozna dolozyc modul ?

 

Dodam, ze wyjalem karte WiFi i jest tak tylko 1 slot wolny, moze trzeba odkrecic jakas inna klapke niz ta od RAMu ?? Jestem lekko zielony w tym temacie wiec z gory dzieki za odpowiedz/podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne.

 

Szczerze mowiac mysle jeszcze nad 4102WLMi ale tam i 64 VRAM'u i ekran "matowy".

 

Mam jeszcze dwa pytanka odnosnie Twojego sprzetu:

 

- jest zainstalowany/zalaczony jakis soft do krecenia procesora? Zeby w razie czego mozna bylo zwolnic procesor (chociaz tam jest niby cool'n'quiet, wiec powinno byc ok)

 

- czy sa jakies problemy z dzwiekiem? Slyszalem, ze srednio to brzmi? Chociaz i tak pewnie kupie potem jakas karte na pcmcia.

 

I mam prosbe: moglbys - a moze juz zrobiles - puscic SuperPi 8M i podac czas? Dzieki za odpowiedzi, sorry, ze tak mecze;)

Edytowane przez Bhaarth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz sie czy w juz kupionym modelu mozna dolozyc BT ? W 4102 jest dokladnie tak jak w Twoim - jest dioda, wlacznik itd tylko czy mozna dolozyc modul ?

 

Dodam, ze wyjalem karte WiFi i jest tak tylko 1 slot wolny, moze trzeba odkrecic jakas inna klapke niz ta od RAMu ?? Jestem lekko zielony w tym temacie wiec z gory dzieki za odpowiedz/podpowiedz.

1527793[/snapback]

 

Czesc,

 

Sluchaj mozliwe, ze jest tak jak w dellach: jest oddzielna klapka (tak jak od miniPCI). I tam jest miejsce na modul BT. Wizualnie przypomina to modul BT na USD (oczywiscie sama plytke bez obudowy) ale styki na na dluzszym boku.

 

Mozliwe, ze tutaj jest podobnie (zastanawiam sie, ze mozliwe, ze jest to nawet zwykly modul BT na USB tylko ma ciut inne gniazdo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec rzucielem okiem po sieci i wygladana to ze na 99% da rade ...

 

Modul BT ma oznaczenie 54.T48V7.001 i kosztuje ok 210zl.

 

Problem moze byc z montazem bo w serii 4*** na 99% modul znajduje sie gdzies kolo touchpada i aby go zamontowac trzeba zdemontowac gore kompa. Wyslalem maila do serwisu - ciekawe co powiedza.

 

ps. w niektorych seriach BT jest pod bateria.

ps2. dok. tech. 4100/4600 do innych tez jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jest zainstalowany/zalaczony jakis soft do krecenia procesora? Zeby w razie czego mozna bylo zwolnic procesor (chociaz tam jest niby cool'n'quiet, wiec powinno byc ok)

do krecenia to nie ma ale jesli chodzi o downclocking (spowalnianie) to w turionie jest zalezne od obciazenia i wybranego trybu pracy...

zaleznie jaki tryb pracy wybierzesz: przenosny, max baterii, stacjonarny - po kliknieciu na ikone bateryjki w tray'u - mozesz miec non stop min/max czestotliwosc proca lub tez zaleznie od obciazenia...

- czy sa jakies problemy z dzwiekiem? Slyszalem, ze srednio to brzmi? Chociaz i tak pewnie kupie potem jakas karte na pcmcia

ja problemow z dzwiekiem nie mam ale wiadomo nie zwala z nog ;) jak na takie szczekaczki milo gra ale polecam sluchawki lub zewnetrzne glosniczki

I mam prosbe: moglbys - a moze juz zrobiles - puscic SuperPi 8M i podac czas? Dzieki za odpowiedzi, sorry, ze tak mecze;)

wyniki testow tego lapka juz sa przeciez... robil je Grolshek :) Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki testow tego lapka juz sa przeciez... robil je Grolshek

 

Zauwazyles, ze tam na screenie taktowanie jest 800Mhz? Czyli w 5021 polowa taktowania a w 5024 "mniejsza polowa"

 

I wtedy chyba odejdzie kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak;) Ciagle zapominam, ze tak sie moze stac;)

 

No nic;)

 

Ogolnie to rzeczywiscie czas nie jest jakis super, ale wydaje mi sie, ze nie warto brac tej wersji 1.8Mhz - bo i tak 1.6 wystarczy chyba do wiekszosci rzeczy cenowo lepiej wyglada. Jakby co, zawsze mozna pomyslec nad jakims OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjechalbys procem wyzej i wynik bylby lepszy... to moze nie jest demon szybkosci (wkoncu 1.6) ale obsluguje instrukcje 64bit, pozatym grafa tez niezgorsza wiec na te czasy to i tak niezly sprzecior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy 5021/5024 WLMi.Nie przeszkadza wam waga tego laptopa? I jak z matrycą w słoneczne dni, np przykład siedząc w ogródku, czy wieczorem mając żyrandol za plecami, są duże odbicia? Bardzo to przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa sztywnosci obudowy? Nie slrzypi przy podnoszeniu? Bo wiadomo, jak sztywniejsza obudowa to mniejsza szansa, ze cos sie "odlutuje";) Mam IBM jakiegos starego to mozna trzymac jedna reka z boku i nic nawet nie drgnie;)

 

Z drugiej strony i tak dla mnie ten acer bedzie jako DTR, wiec na mobilnosci mi nie zalezy (no chyba ze z pokoju do pokoju) Teraz szukam sklepu ktory zalawti mi laptopa z BT - jak znajde podam na forum, moze sie komus przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenia sie... 210zl...

 

Ciekawe ile policza za modul BT przy zakupie nowego 502x

1527966[/snapback]

 

Dla zainteresowanych:

Dostalem maila do firmy Blasc (serwis Acera):

Modul BT ma oznaczenia juz wczesniej podawane.

Kosztuje 39€ netto

Montaz 75 zl netto

Dostepnosc do 14 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli okolo 250-260zł? Ciekawe ile wyjdzie przy zamawianiu z nowym komputerem - wyslalem kilka zapytan czekam na odpowiedzi ciagle.

 

Szkoda, ze jak ktos pisal - chyba przedmowca - modul bt jest ukryty od "gory" laptopa, pod klawiatura a nie gdzies w latwo dostepnym miejscu od spodu - wtedy mozna by sobie latwo "zaladowac":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami nie wieda o czym pisza... jest 1.6ghz zreszta nawet w cenniku acera jest inny chipset plyty podany niz w rzeczywistosci... przynajmniej tak bylo podane jak ja kupowalem...

1536721[/snapback]

 

Dokladnie:) Ale juz zdecydowalem sie na dokladnie ta wersja ktora Ty masz - nie bede dokladal teraz do tego procera 1.8GHz. Zawsze cos sie da podkrecic (nie wiem jeszcze jak;) albo wymienic na procesor 25W jak bedzie mozna kupic w znosnej cenie.

 

Dam znac jak znajde sklepgdzie mozna kupic ten wewnetrzny BT

 

PS: znasz jakis soft do OC tego turona? Bo domyslam sie, ze z biosu sie nie da;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu by sie przydala wypowiedz Grolshka poniewaz wysylalem mu ten niby najnowszy bios ze stronki tajwanskiej acera i cos wpominal ze bedzie flashowal...

a softu narazie nie szukalem ale pewnie cos takiego istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a softu narazie nie szukalem ale pewnie cos takiego istnieje

1537574[/snapback]

 

Ok, tak pytam bo lubie wiedziec nim kupie co sie da z "tym" zrobic;)

 

Wydaje mi sie, ze "jakies" OC da sie zrobic. Tylko nie wiem czym;) Jak juz dostane swoj sprzet przepastuje CPU i zaczne szykac jakiegos rozwiazania. Moze uda sie wbic na szczyt top10 SuperPi;)

 

PS: fajny banner bielizny mam na gorze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu by sie przydala wypowiedz Grolshka poniewaz wysylalem mu ten niby najnowszy bios ze stronki tajwanskiej acera i cos wpominal ze bedzie flashowal...

a softu narazie nie szukalem ale pewnie cos takiego istnieje

1537574[/snapback]

Wyskakiwal blad a pozniej nie mialem czasu a teraz mi sie nie chce bo wszystko smiga... Pobawie sie jak sprzet bedzie za wolny do codziennej zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie troche OT, ale sporo osob w tym topicu ma 502x wiec sie tutaj spytam:

 

laptop domyslnie ma 2x 256MB. Czy w instrukcji lub gdziekolwiek sa informacje, zeby nie stosowac ukladu 256+1024? Lub w skrocie dwoch roznych kosci? IMO nie powinno to miec wplywu ale wole spytac. A dlaczego tak? Bo wole wymienic najpierw jedna kosc na 1GB a potem druga niz krecic najpierw na 2x512 a potem na 2x1GB

 

Druga sprawa - czy przy pelnym obsadzeniu czyli 2x1GB spada taktowanie pamieci? Tak jak na pelnych PC np z DDR400 na DDR333?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie troche OT, ale sporo osob w tym topicu ma 502x wiec sie tutaj spytam:

 

laptop domyslnie ma 2x 256MB. Czy w instrukcji lub gdziekolwiek sa informacje, zeby nie stosowac ukladu 256+1024? Lub w skrocie dwoch roznych kosci? IMO nie powinno to miec wplywu ale wole spytac. A dlaczego tak? Bo wole wymienic najpierw jedna kosc na 1GB a potem druga niz krecic najpierw na 2x512 a potem na 2x1GB

 

Druga sprawa - czy przy pelnym obsadzeniu czyli 2x1GB spada taktowanie pamieci? Tak jak na pelnych PC np z DDR400 na DDR333?

1557331[/snapback]

 

Ja mam 2x512 DDR-400 i idą tylko na 266- odsyłam TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz sie czy w juz kupionym modelu mozna dolozyc BT ? W 4102 jest dokladnie tak jak w Twoim - jest dioda, wlacznik itd tylko czy mozna dolozyc modul ?

 

Dodam, ze wyjalem karte WiFi i jest tak tylko 1 slot wolny, moze trzeba odkrecic jakas inna klapke niz ta od RAMu ?? Jestem lekko zielony w tym temacie wiec z gory dzieki za odpowiedz/podpowiedz.

1527793[/snapback]

Jest taka mozliwosc, ale z tego co sie orintuje, sam tego raczej nie zalozysz. Gnioazdo znajduje sie od gory lapciaka, a konkretniej pod touchpadem.

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=12046

Ja o swoim znalazlem info tutaj, wiec jak cos to tam szukaj tez o twoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...