Skocz do zawartości
Lupusz

Jak Słuchawki Podłączyć Do Karty Dźwiękowej? ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na karcie dźwiękowej mam tylko jedno wyjście: line out. Można tam podłączyć słuchawki (o impedancji 32omh) bez obawy że coś im się stanie?

A jeśli nie można, to co zrobić, aby móc?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na karcie dźwiękowej mam tylko jedno wyjście: line out. Można tam podłączyć słuchawki (o impedancji 32omh) bez obawy że coś im się stanie?

A jeśli nie można, to co zrobić, aby móc?

 

Pozdrawiam.

1592152[/snapback]

 

Raczej tak nic sięnie stanie. ALe ja planuje coś wykombinowac i zrobić jakąś przejściówke tylko narazie nie mam pomysłu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego ta przejściówka miałaby służyć?

Tzn, po co ona?

1592159[/snapback]

Bo jest tylko jedno wyjście a nie chce mi się i mnie to strasznie denerwuje wyciąganie kabla od głośników i wpinanie od słuchawek i tak na odwrót :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, można gdzieś dostać niewielką przejściówkę z potencjometrem i regulacją barw? Coś w stylu trzech pokręteł, volume, bass, treble... Funkcję takiej "przejściówki" mogą spełniać tanie głośniki, ale rzecz w tym, że sam głośnik w tym urządzeniu jest mi niepotrzebny ,'] Zajmowałby tylko miejsce.

 

A może od razu coś ze wzmacniaczem? Są takie urządzenia?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, można gdzieś dostać niewielką przejściówkę z potencjometrem i regulacją barw? Coś w stylu trzech pokręteł, volume, bass, treble... Funkcję takiej "przejściówki" mogą spełniać tanie głośniki, ale rzecz w tym, że sam głośnik w tym urządzeniu jest mi niepotrzebny ,'] Zajmowałby tylko miejsce.

 

A może od razu coś ze wzmacniaczem? Są takie urządzenia?

 

Pozdrawiam.

1593168[/snapback]

a co mają nie być, jak są, prościutki wzmacniacz i regulator barwy tomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie do line out nie powino się podłączać obciążenia typu słuchawki.. służy ono jako wyjście do wzmacniacza... jednak nie takie katusze ścierpiały już wyjścia kart muzycznych :D

 

przykładowo do mojego SB5.1 bedę musiał dorobić chyba wmacniacz żeby pociągnął słuchawki.. bo wzmacniacz z karty się dławi przy większych basach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie do line out nie powino się podłączać obciążenia typu słuchawki.. służy ono jako wyjście do wzmacniacza... jednak nie takie katusze ścierpiały już wyjścia kart muzycznych :D

 

przykładowo do mojego SB5.1 bedę musiał dorobić chyba wmacniacz żeby pociągnął słuchawki.. bo wzmacniacz z karty się dławi przy większych basach :)

1594716[/snapback]

Mdlawi czyli co?? NP. na moich 2.1 Creativa p380 ten bas jest strashny ;( Tylko buczy i sie trzęsie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dławi.. czyli w momenci gdy bas ma lekko mocniej pierdyknąć niż zwykle.. to sw słuchawkach słychać trzask i dzwięk znika :)... wzmacniaczyk na SB5.1 nie daje rady...

 

co znaczy że bass się trzęsie? :) to że buczy to wiadomo... (nie dudni) i że trzęsie hatą :D to też wiadomo... na tym polega zadanie suba... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...