Skocz do zawartości
daro0info

Jaki Procek I Plyta Glowna?

Rekomendowane odpowiedzi

witam...oto moj sprzet:

 

plyta glowna szajz na szajzowym chipsecie... mianowicie jakis stary biostar (nawet duala nie obsluguje wiec nazywam go szajz)...

procesor P IV 3ghz

512 mb ram ddr 400 twinmos

2x 80gb = 160gb

dzwiek via ac '97 zintegrowany

grafa radeon 9800se (niestety nie mozna odblokowac potokow :( )...

 

staram sie go jakos unowoczesnic... mysle ze przejscie na nowa plyte glowna oraz na nowy procesor (myslalem o jakims amd 64-bitowym) to w pierwszym rzedzie... mozecie mi cos polecic tak okolo 1000 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dorzuce jeszzcze ze mam zasilke ColorsIt 450W...

oraz chlodzenie na grafie - Thermaltake Schoonera + dodatkowy na tym wentyl + 8 radiatorow na pamieciach... a sama grafa jest 128mb/256bit

 

 

procesor na pewno zmienie na Venice... plyte glowna sam nie jestem pewien... postaram sie sprzedac aktualne czesci co mam... co byscie tak wogole zmienili w qompie o takim sprzecie? :] venice widzialem niezle niektorzy z Was podkrecili :mellow:

 

//

co do proca to ten moglby byc?

http://allegro.pl/show_item.php?item=69699236
Edytowane przez daro0info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/shop.php?prodid=414d445f...f56454e5f4f454d

no to proline zarobi(co zresztą widać, wszędzie rezerwacje), 429zł za AMD Athlona64 3000+ Venice OEM :)

http://www.4speed.pl/sklep.php?stan=opis&i...1c6d39665bbcc64

DFI za 459zł

Do tego AC Freezer64 za 69zł z proline.pl

Razem 957zł jak dobrze policzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ze z propozycji procka i plyty troche odbiegne ale rowniez inne wzgledy zadecyduja co moge wybrac... mam zamiar wybrac dobrego proca amd 64, to padnie na venice... na pewno bede go chcial podkrecic :] to lepiej ten Venice 3200+ co ja podalem czy ten Venice 3000+... nie patrzmy przez chwile na koszty (w ramach rozsadku)... wybor plyty padnie na te co podaliscie... i ktore chlodzenie do tego lepsze? ten AC czy moze ktorys zalman? prosze o podanie sprzetu:

 

-procka

-chlodzenia do niego

 

by pod plyta dfi ultra-d na NF3 dalo sie podkrecic bez obaw przegrzania albo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wyłamię. W tym przypadku dużo lepiej wyszedłbyś kupując porządną grafikę (np. modowalnego 6800LE) i płytę główną (Abit IC7), ewentualnie 6600GT + IC7 + dobry zasilacz. Przesiadka z P4 3GHz na A643000+ jest wg. mnie całkowicie nieopłacalne.

 

Jeśli koniecznie chcesz zmiany platformy to może tak:

A64 3200+

ASRock 939Dual-SATA2 (wbrew pozorom ma niezłe opinie)

 

Zaoszczędzisz trochę kasy i bedziesz mógł w niedalekiej przyszłości kupić kartę graficzną na PCI-E, tańszą i lepszą od odpowiednika AGP.

 

Ale jak wspomniałem to trochę dziwny ruch. Athlony są lepsze od P4 głównie w grach, a do tych ostatnich twoja grafa już się raczej nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...