Skocz do zawartości
szafran

Montaz Zalmana Vf700-cu Oraz Zm-vhs1 Na Gainwardzie Pp! Ultra/1960 Tv-dvi (gf6600gt)

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z tym co napisalem w poprzednim poscie tyczacym sie karty Gainward PP! Ultra/1960 TV-DVI opartej na chipie GF6600GT zapodaje wam male co nie co w temacie montazu Zalmana VF700-Cu wraz z Zalmanem ZM-VHS1 na tej karcie. Od razu musze powiedziec ze jesli ktos chce zalozyc Tego zalmana na ta karte bedzie potrzebowal troche cierpliwosci, zestawu pilnikow i czasu.

 

No to zaczynamy:

 

1. Wyglad przed operacja:

 

Dołączona grafika

 

 

 

2. Przybornik kazdego komputerowca:

 

Dołączona grafika

 

 

 

3. Zestaw narzedzi o ktorych wspominalem wczesniej:

 

Dołączona grafika

 

 

 

4. Wyglad sciagnietego oryginalnego coolera (jak widac o polerowaniu to gainward nawet nie slyszal):

 

Dołączona grafika

 

 

 

5. Wyglad karty bez coolera (z wstepnie przykreconymi srubami pod zalmana):

 

Dołączona grafika

 

 

 

6. A tu juz ostateczne polozenie srub (dobrane metoda prob i bledow):

 

Dołączona grafika

 

 

 

7. Tylny stelarz przykrecony:

 

Dołączona grafika

 

 

 

8. I tu mala uwaga - Zalman ZM-VHS1 albo jest ogolnie bardzo niestabilny albo mnie sie trafila taka sztuka, gdyz przy pierwszej przymiarce udalo mi sie ukruszyc wszystkie 4 rogi rdzenia mostka (podczas kilkunastoletniego obcowania ze sprzetem to byl pierwszy raz):

 

Dołączona grafika

 

 

 

9. Podszlifowany Zalman ZM-VHS1:

 

Dołączona grafika

 

 

 

10. Domowej roboty zabezpieczenie przed dalszym ukruszaniem sie jadra na mostku (proste, ale skuteczne):

 

Dołączona grafika

 

 

 

11. Radiatorki na pamieci juz po zmudnym procesie dopasowywania i po zamontowaniu na kostkach (jak widac tylko 1 radiatorek da sie zamontowac bez szlifowania):

 

Dołączona grafika

 

 

 

12. Na wszelki wypadek podobna operacje jak przy ZM-VHS1 przeprowadzilem dla VF700-Cu:

 

Dołączona grafika

 

 

 

13. Wszystko wypastowane i gotowe do zakladania radiatora na mostek i chip graficzny:

 

Dołączona grafika

 

 

 

14. Po zalozeniu ZM-VHS1 (jak widac nie lezy on prosto wzgledem mostka - nie wiem czemu neistety - druga sprawa to potrzeba odgiecia kolkow mocujacych troche do zewnatrz gdyz rozstaw dziur na karcie jest troszke wiekszy niz przewidziane dla tego radiatorka):

 

Dołączona grafika

 

 

 

15. Po zamontowaniu VF700-Cu mozna wreszcie zobaczyc jak niewiele brakuje do neiktorych czesci i instalacja tego chlodzenia bylaby duzo trudniejsza:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

16. Teraz juz mozna popodziwiac efekty pasowania i spedzenia prawie 4h na montazu tego chlodzenia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Mam nadzieje ze komus to sie przyda, a jesli nie to przynajmniej mozna fotki poogladac ;]

Edytowane przez szafran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydać, napewno się przyda, odwaliłeś kawał dobrej roboty. Trzeba Ci to oddać, mi by chyba zabrakło nerwów do tego, nawet przychliłbym sie do tego, żeby przykleić ten topic.

 

Przy okazji pytanko, jak z temperaturami po zmianie ? Szczególnie na pamiątkach, bo są dość blisko rdzenia i ciepłe powietrze w końcu na nie też leci.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po paru testach i przestawieniu karty ze standardowych 500/900 na 600/1200 uzyskalem nastepujace wyniki:

 

3dm05: 4105

3dm03: 8854

3dm01se: 15304

AquaMark03: 49,468

 

a temperatura nie podniosla sie wyzej niz na 65 stopni nawet po 15min wygrzewaniu fear'em a nastepnie 15min doom'em 3 (nie mialem czasu na wiecej) i to wszystko na 5V na zalmanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam te samo chłodzenie ZALMAN THE BEST :P No i ja mam czy podkręce czy nie cały czas temperature rdzenia 43C :D Dodam że Zalman leci cały czas na najwyższych obrotach. Heh założenie radiatorów na pamięć to była prawdziwa katorga :P Powinni je bardzie dopasowac jeśli chodzi o wysokość. No ale sie jakoś udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam te samo chłodzenie ZALMAN THE BEST :P No i ja mam czy podkręce czy nie cały czas temperature rdzenia 43C :D Dodam że Zalman leci cały czas na najwyższych obrotach. Heh założenie radiatorów na pamięć to była prawdziwa katorga :P Powinni je bardzie dopasowac jeśli chodzi o wysokość. No ale sie jakoś udało.

Z tymi temperaturami to różnie bywa.Zauważyłem że rożne sterowniki podają inne wyniki pomiarów.

Na jednym miałem tak jak ty ok 43-45 a na innym 55-57.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna robota.

 

dokładnie wczoraj zastanawialem sie czy nie bedzie problemow z zalozeniem zalmana na tego gainwarda bo mam w planie kupic GW albo GB, teraz wybór bedzie łatwiejszy ;)

 

[edit]

 

jak dla mnie troche przegiąłeś z ilością pasty ;D ale wazne ze w koncu chodzi ;>

Edytowane przez modding4fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gabka samoprzylepna o grubosci okolo 1mm

 

@modding4fun

ja za duzo dalem ??

 

fotka zrobiona zaraz po zdjeciu oryginalnego coolera:

Dołączona grafika

 

wez pod uwage to ze spora czesc tej pasty zostala na coolerze

takze ja dalem ze 4 razy mniej pasty niz bylo

a to co jest na srodku to dodalem na wszelki wypadek juz po rozsmarowaniu cienkiej warstwy pasty

Edytowane przez szafran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na najnowszych sterach mam temp na pentagramie xc-80cu góra 70stopni kręcona 560/1210 ale na max obrotów czyli coś chyba lipa u mnie sam już nie wiem.szafran jaką masz rewizje karty? że poszła ci na 600 rdzeń ja mam a4 i max jaki wyciągłem to 570 ale pamięci mam 1.6ns i jeszcze nie próbowałem więcej jak 1210.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rewizji to niewiem

a ja mam pamiatki 2,0ns infineona

karta krecona przy pomocy rivy tunera bo na standardzie nie chciala isc wiecej niz 575/1,11

 

co do temp to przejzyj testy... pentagram jest gorszy od zalmana

a ja aktualnie widlu mam 44 stopnie - takze jeszcze mniej niz wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe sie sprzeczał co jest lepsze ale jednak mam temp chyba za dużąbo nawet jeśli zalman jest lepszy to na pewno nie 14 stopni a rewizje własnie sprawdza sie w riva tuner.Mam karte taką samą jak ty tylko że jest z vivo jakiej pasty konkretnie użyłeś bo wydaje mi sie że arctic silver 5 po kolorze.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze jednak że mam chyba źle wentylowaną bude bo według twoich testów w idlu na standardowym chłodzeniu jest 53st a ja miałem zawsze 62.kurcze we wtorek wrzuce na proca jeszcze pentagrama x80cu zobacze czy coś sie zmieni.I chyba nadszedł czas na zmiane obudowy z tandetnego tracera na jakiegoś chiefteca dragona.I paste zmienie na silvera 5 bo cos mi ten mój ceramique nawet na procu szybko sie przepalał.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudotworca sie znalazl.

 

kup ta karte i przyjedz prosze do mnie mi pokazac jak sie to zaklada tak szybko, bo na prawde szczerze watpie zeby ci to zajelo te 10-15... no chyba ze zakladaszw sposob taki ze porostu wyginasz zebra zalmana po to zeby zamontowac radiatory na pamieci.

 

kolejna sprawa jest taka ze mnie sie wcale nie spieszylo bo chcialem to zrobic dobrze a nie na wyscigi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szafran - powiem krotko: uratowales mi zycie :) wlasnie jutro/pojutrze bede sie bral za zakladanie zalmana i radiatorka na HIS na dokladnie ten sam model karty :) (tzn mam model XP)

 

dzieki za wysilek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze komus sie to przyda.

tiaaa

tylko cos kiepawe wyniki w 2001 i 2003 -(jak na 600/1200) ja na swoje z podpisu mam wyzsze (19283,9100)

Temp u mnie idle 36 i stres max 52 przy 1,75 na Rdzeniu ;-)

 

przy 1,4 mialem 32 tak ze nawet w sterownikach nie pokazywal mi sie ten zielony paseczek pod temp ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zwroc uwage na to ze ja mam zwyklego bartka (i to na 10x200 czyli 2000 a ty masz 2900) a nie 64bitowke a to tez swoje robi i pamiatki masz na 260 a ja na 200

wsumie masz racje na poprzedniej paltformie

NFORCE2 (1700xp @ 2500mhz) mialem 8500-600

Wiec procek rzeczywiscie daje sporo w 2003 ...

natomiast w 2005 pomimo zmiany platformy nie zauwazylem Zmiany wyniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: czy zwiekszales napiecie na rdzeniu do 1.5/1.6v ?

 

druga rzecz: mam pamieci infineon 2.0ns a wiec zenada :| ale widze ze masz te same, wiec dziwi mnie ze nie ida na 1200......zzzzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to nie jestem zadowolony z efektow zamontowania mojego zalmana.

 

temperatury w idle sa takie same (po wlaczeniu komputera faktycznie wskazuja na nizsze - ~44 stopnie, ale po 30 min temperatura dobija do 52 i nie wzrasta), w stress nie przekraczaja 65/66 stopni (na boxowym chlodzeniu dobijaly do 80)

 

OC prawie wogole nie wzroslo - max jaki moge zapodac to 570 na rdzeniu (na boxowym tez tyle szlo, ale wynik ze wzgledu na tempy byl zanizony), na pamieciach 1150 - puszczajac 570/1150 3dmark05 mam freezy :|

sterowniki mam ciagle te same - NGO 77.76

 

generalnie to zenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 80 na 66 w stresie a ty nie jestes zadowolony ??

przeciez obnizenie temp to glowne zastosowanie zalmana podane przez producenta, a nie ze to jest do oc - takze swoje zadanie jak najbardziej spelnil z tego co piszesz, a brak mozliwosci wiekszego oc to albo jakis gorszy model karty ci sie trafil albo sprobuj na innych sterach - ja np jade na standardowych 8195

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...