Skocz do zawartości
Suchy101

Tagan U01 I ... Jak To Jest W Koncu Z Tymi Napieciami ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam Tagana U01 380W od jakiegos roku i od poczatku jakos te napicia mialem nie teges. Ogolnie sie w to nie wpatruje ale ostatnio zauwazylem ze przejscie kompa z sopoczynek->obciazenie->spoczynek gibie tak napieciami ze ho ho.

 

Przykladowo linia +5V mam non stop 4.838 i potrafi spasc do 4.7 (czyli ponizej dolnej granicy tolerancji) , z kolei linia +12V tez jakos dziwnie wysoko chodzi, 12.4 to prawie norma i potrafi dosc sporo w gore podjechac.

 

Napiecia mierze jedynie glupim MOBO monitorem ale i tak czy to mozliwe ??

 

 

Plytke mam Asus A7V880, czy moze ona tak cholernie przeklamywac ?

 

Dodam ze jeszcze nie uswiadczylem niestabilnosci kompa ... ale to przeciez o niczym nie swiadczy

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

P.S. Do czego wogole sluzy linia +5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiem ze to bylo glupie i wielkie sorki za to pytanie, ale pomyslalem ze moze ktos mial z tym do czynieniea i jest jakies ogolne wytlumaczenie. Widac ze nie :) .

 

Do rzeczy - mam wlasnie miernik, pytanie co jak i gdzie mierzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kurka klops !

 

+5V mam ladne ale zmierzone miernikiem +12V pokazuje 12.5 a po zarzucenia Prime skacze do 12.64 V :sad:

 

Powiem szczerze ze boje sie o dyski, ostatnio spalil mi sie starutki Seagate 40 GB ale maltretowalem go okrutnie (wyciagalem podczas pracy kompa) i zjarala sie elektronika, fakt ze siedzial w kieszeni i sie przegrzewal, ale teraz zaczynam podejrzewac zasilke .... uhh co robic ?

 

 

Toć to kurka Tagan 380W !

 

moze dodam konfig : 2x HDD ; CPU : barton 3200+ @ 2.5 GHz , MEM : 2x 512 Twinmos @2.65V ; VGA : GF TNT2 (bo spsulem 6600GT). Siecówka i SB LIVE.

 

 

Prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tagana U01 380W od jakiegos roku i od poczatku jakos te napicia mialem nie teges. Ogolnie sie w to nie wpatruje ale ostatnio zauwazylem ze przejscie kompa z sopoczynek->obciazenie->spoczynek gibie tak napieciami ze ho ho.

+5V mam ladne ale zmierzone miernikiem +12V pokazuje 12.5 a po zarzucenia Prime skacze do 12.64 V :sad:

Ten miernik to jakiś normalny, czy taki za 10zł? Jeśli "normalny" i sprawdziłeś że nie przekłamuje :arrow: SERWIS

Zasilacz na gwarancji, przy tym obciążeniu napięcie nie ma prawa wychodzić poza normę.

 

teraz widac przereklamowany peodukt hehe

Deunan K. - nie pisz o rzeczach o których nie masz pojecia. Znowu masz zamiar wypisywać takie bzdury? Kłamca. Edytowane przez KlifKomputery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale gwoli sprostowania :

 

wlanalem literowke : po WYlaczeniu katody wzroslo do 12.68, takze trzymam ja wlaczona zeby poki co choc troche zbic napiecie ... :/

 

 

DAMN IT i tyle !

 

 

jeszcze pytanko : skoro obciazenie na linii 12 zbija napiecie moze brak porzadnej grafy powoduje taki stan rzeczy - jak dorzuce porzadnego GF 6xxx to wroci do normy i te PSU tak poporstu maja ?? ( tak jak pisalem mam teraz riva TNT2 porzyczona)

 

 

widzalem ze na testach Benchmark.pl ta zasilka dochodzila do 12.55V , ale z tego co pamietam to przy obciazeniu ( i obciazajac roslo) a mi maleje wiec raczej kicha prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta A7V880 to jedna z ostatnich (ostatnia?) płyt Asusa która robi zasilanie procka z linii +5V, dlatego masz za dużo na +12. Co nie zmienia faktu że przy tym obciążeniu Tagan 380-U01 powinien utrzymać napięcie w normie, bez "dociążania" linii 12V.

Używałem tego modelu zasilacza z płytą A7V600 i nie było problemów z napięciem (obciążenie podobne - Barton 2500@FSB215MHz), dlatego uważam że coś jest nie tak z regulacją napięć w twoim zasilaczu.

Zmniejsz taktowanie procesora to napięcie 12V spadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i moze jeszcze jedno - czykots moze wie jak to wyglada z Taganami i serwisowaniem - slyszalem ze nie naprawiaja i tylko wymieniaja, pytanie ile to trwa ?

 

Czy standardowe polskie 3 tygodnie ( = 14 dni roboczych ) czy moze Tagan nieco bardziej dba i klienta ??

 

no to jeszcze jedno pytanko

 

-> KlifKomputery

Jak wygladaja napiecia u Ciebie (idle, stress) i przy jakim konfigu ? Pytam bo chcialbym jakis punkt odniesienia tego jak powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale to było pół roku temu - dokładnie nie podam bo nie notuję.

Płyta A7V600-X, Barton 2500@ FSB215MHz, 2x512MB DDR400, Radeon9550, 4xHDD, jakieś napędy (CD, nagrywarka - zawsze coś tam było podłączone) Żadnych katod, neonów ... pare wentyli (2? 3?).

Napięcia były w normie: +12V <12,3V a +5V 4,98-5,02V -> ja takie rzeczy jak napięcia we własnym kompie sprawdzam dość regularnie, a wtedy pamiętam że obserwowałem dokładnie co się dzieje bo zasilacz był "uszkodzony" -> klient nie podłączył wtyczki ATX12V i u niego "nie działał" :lol2:

Potem sprawdzałem ten sam zasilacz na kompie z podkręconym P4 3GHz - ale to nie ma teraz znaczenia, na płytach pod P4 linia +12V jest mocno obciążona ;)

 

Serwis? zależy gdzie kupowany zasilacz. Normalnie wraca w terminie "ustawowym", przeważnie wymieniony (z tym że to dotyczy niedziałających zasilaczy - twój mogą potraktować innaczej). Nie wiem jak teraz - od dwóch miesięcy nie reklamowałem Tagana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no szlag by to trafil !

 

Zasilacz mi mymienono, zrobil to sam sklep, powiedzieli ze Tagan nabral wody w usta i ze sami sobie ta sprawe zalatwia i dali mi zupelnie nowego z polki.

 

Od poczatku zauwazylem roznice - brak napisu TAGAN na oploce kabli, inne kolory rzepow, dolozyli kapturki na wtyczki ... i wogole cos podejrzanie lzejszy mi sie wydawal (ale to moze tylko sobie ubzduralem)

 

Wlaczam i ... kurna huczy to diabelstwo. Pokombinowalem troche i zauwazylem cos co zauwazyl kolega JejoX na tym poscie :

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=181911&hl= ostati post, pierwsza strona : przykladajac dlon to wylotu/wlotu nastaje cisza.

 

 

Doczytalem tam rowniez ze to kwestia nowej rewizji tych puszek - podobno zmienili i wentyle i uklad sterujacy - maja jakoby chodzic teraz szybciej i faktycznie tak jest, na poprzednim z tylu zawsze piekielko bylo, prawie parzyl, cieplo na tyle duze ze reka sie "bała" a teraz ? ledwo letnio !

 

 

POPROSTU KUŹWA MAC !

 

 

z fajowo cichutkiego kompa zrobil mi sie odkurzacz !

 

 

A malo tego, wlaka ze sklepem o zmiane na cos innego jest bezcelowa bo nie ma nic w tym przedziale cenowym co byloby tak ciche jak poprzednie TAGANY :(

 

hlip hlip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś taka seria sprzedawana bez fabrycznych naklejek, z którą urzytkownicy mieli same problemy. Może jakimś cudem te egzemplarze trafiły do ciebie.

 

Poza tym z reguły jest tak, że zasilacze są wadliwe całymi partiami. Wymieniając zasilacz w tym samym sklepie na taki sam masz duże prawdopodobieństwo, że znów trafisz na wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu tylko spytam tutaj: czy ktos wie od jak dawna w sprzedazy są te nowsze głośniejsze rewizje Tagana ?? Bo planuje zakup uzywanego 14 miesięcznego Tagana 380 W U01, czy on będzie jeszzce z tych cichszych rewizji?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko, czy w tych głośniejszych wersjach Tagana U01 wiatraki są wykonane z gładkiego, czy matowego plastiku?

 

We wcześniejszych rewizjach na 100% były "gładkie" wiatraki firmy Sanyo denki.

ja mam z listopada i jest z lekko chropowatego takiego bardziej szarego ale mam tego cichszego Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyle mam chropowate.

 

 

Pojawila sie kolejna kwestia : sklep okazal sie bardzo elastyczny i wymienia mi tego tagana na inny egzemplarz od reki, z tym ze musza go zamowic bo w tym momencie nie maja na stanie.

 

I teraz pytanie : czy nie lepiej nie ryzykowac ze cala seria jest taka sama i czy nie sprobowac zamienic na cos innego ?? Jesli tak to na co ? Czy Topowery sa tak samo ciche jak pierwsze tagany ? mysle o modelu p5 lub p6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe aby trafic teraz nówkę Tagan'a 420 W jeszcze z tych cichszych rewizji?? Rozwazam kupno takiego i wentyle ma gładkie. Czy to oznacza ze to bedzie ten cichy? Czy komus kto ostatnio kupowal tagana trafila sie jeszcze cichsza sztuka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...