Skocz do zawartości
_radek

Jak Wlaczyc Dma W Win Xp?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam taki problem.

mianowicie pod win98 nie mam zadnego problemu z wlaczeniem dma w menedzerze urzadzen i dysk po zainstalowaniu sterownikow ide dziala mi z zawrotna predkoscia 8MB/s :)

natomiast w win xp nie moge wlaczyc dma. do wyboru jest tylko "wlacz dma jesli dostepne" a ponizej pisze ze dysk dziala w trybie pio5. w zwiazku z czym transfer spada do 3MB/s (pomiar przy pomocy HDtach)

 

czy macie jakies pomysly jak rozwiazac ta sytuacje? :)

 

dodam ze plyta jest oparta na sis620

Edytowane przez _radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam taki problem.

mianowicie pod win98 nie mam zadnego problemu z wlaczeniem dma w menedzerze urzadzen i dysk po zainstalowaniu sterownikow ide dziala mi z zawrotna predkoscia 8MB/s :)

natomiast w win xp nie moge wlaczyc dma. do wyboru jest tylko "wlacz dma jesli dostepne" a ponizej pisze ze dysk dziala w trybie pio5. w zwiazku z czym transfer spada do 3MB/s (pomiar przy pomocy HDtach)

 

czy macie jakies pomysly jak rozwiazac ta sytuacje? :)

 

dodam ze plyta jest oparta na sis620

zainstalowałeś starowniki do płyty głównej ?

czy na pewno jest aktywny transfer PIO 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki IDE sa tylko do win 95/98. dlatego dysk mi przyspieszyl w win98.

natomiast dla me/2k/xp nie ma sterownikow, poniewaz system sam rozpoznaje kontroler (sis pci ide). niestety mimo tego ze kontroler jest rozpoznany nie powoduje to przyspieszenia pracy dysku.

tak, w biosie jest ustawiony tryb pio5 dla dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki IDE sa tylko do win 95/98. dlatego dysk mi przyspieszyl w win98.

natomiast dla me/2k/xp nie ma sterownikow, poniewaz system sam rozpoznaje kontroler (sis pci ide). niestety mimo tego ze kontroler jest rozpoznany nie powoduje to przyspieszenia pracy dysku.

tak, w biosie jest ustawiony tryb pio5 dla dysku.

a w jakim trybie pracuje dysk w systemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...